01.10.2013 00:42

Střelecké trápení trvalo 349 minut! Ukončil jej ten nejzkušenější -> Kruliš!

Nepříliš vydařený víkend za sebou mají královédvorští fotbalisté a fotbalistky. Většině týmů to herně ani výsledkově nešlo, ten nejsledovanější duel ale modrobílé barvy zvládly za tři body. To když v neděli odpoledne divizní áčko udolalo liberecký Rapid 1:0 brankou veterána Martina Kruliše.

Buďte s námi aktuálně. Facebookový profil FOTBAL DVŮR má již 833 přátel - staň se jím i TY!

Muži „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem A – SK VTJ Rapid Liberec 1:0 (0:0).

To zas bylo pod Hankovým domem drama! Přitom pohledem na úvodních pár minut se stejně jako v Trutnově zdálo, že půjde o jasnou záležitost našich barev. Tak zaprvé: nováček Rapid Liberec přicestoval do Dvora pouze s dvanácti hráči na soupisce. Z toho byli dva dorostenci, celkem devět hráčů ročníku narození 1991 a mladší. Jenže možná i proto se Severočeši od úvodních minut zakopali před vlastní pokutové území, a to rozhodně nebyl styl, který svěřencům kouče Romana Olivy svědčí.

Dvůr začal opravdu podobně jako před týdnem v derby. Už ve 3. minutě prosvištěl centr až k volnému Klazarovi, ten se ale k voleji neodhodlal, míč si zpracoval a poté již val vytvořený z protihráčů ani nadvakrát nepřekonal. Za dalších pět minut předal Kilevník míč Fejkovi, jeho rána z dobré pozice ale zamířila nad. Ve 20. minutě přišla vůbec největší šance úvodního poločasu. Martin Kilevník našel z trestného kopu v ideální pozici Kubu Černíka, ten ale v tutovce propadl. O minutu později vyběhl ze šestnáctky zbrkle Vilda Ulrych, Šustr ale naštěstí opuštěnou bránu o desítky metrů minul. Jinak se ale zajímavé momenty odehrávaly pouze na straně druhé. Ve 25. minutě vyřešil skvěle postupný útok Kristián Samler, znovu oslovil Fejka, ten ale ve velké šanci opět mířil nad branku. 34. minuta přinesla brejk v podání snaživého Hegra, toho ale odzbrojila spolupráce Rejla s Ulrychem a po chvíli se útočník soupeře „vybarvil“ žlutým faulem na Pichu (viz snímek Lukáše Hlouška). Nebyl ale jediným, kdo ve 38. minutě fauloval. Když totiž Jakub Černík unikal sám na branku, zatáhl za záchrannou brzdu obránce Hybner a nemohlo následovat nic jiného než červená karta. Škoda jen, že z trestného kopu Kilevník jen pozdravil rukavice brankáře Zíky, což si stejný hráč zopakovat i tři minuty před pauzou.

Druhý poločas začal stejně, jako ten první končil. Domácí jedenáctka se nastěhovala na polovinu soupeře, dlouho ale byla věrná střelecké formě z posledních týdnů. Vždyť naposledy se dokázali Dvoráci trefit 1. září proti Kutné Hoře, když v 88. minutě Martin Otradovský upravoval na konečných 3:0. Od té doby přišla velice cenná remíza 0:0 v Dobrovici, debakl 0:4 od skvěle hrající pardubické rezervy a trpká porážka 0:2 v derby na hřišti Trutnova. S nadšeně bojujícím, leč stále se jen bránícím Rapidem, se už Dvoráci ale prosadit prostě museli a tlak k tomu vyvinuli enormní. V 57. minutě krásně odcentroval Martin Kruliš, Černík ale na jeho pas nedosáhl. O minutu později se diváci zlobili po zákroku na Kilevníka, jenž byl v pokutovém území poslán k zemi, podle rozhodčího však čistě. Superakci předvedla po hodině hry dvojice spolužáků z gymplu Samler – Fejk a proti prvně jmenovanému vytáhl gólman Zíka zákrok zápasu. Za další dvě minuty vyrazil Zíka střelu Fejka na roh a 69. minuta přinesla rychlou kombinaci, kdy po ose Samler – Otradovský – Samler – Fejk mířil posledně jmenovaný mimo tyče. Gól visel ve vzduchu a více než tři stovky diváků se ho dočkaly 13 minut před koncem utkání. Zprava odcentroval hodně aktivní Kristián Samler, v souboji s gólmanem vyhrál Martin Kruliš a z dorážky v prekérní pozici poslal o břevno míč konečně do sítě – 1:0. Radost v řadách hráčů i diváků byla obrovská, vždyť na gól jsme s naším týmem čekali dlouhých 349 minut!!! Pojistku mohl přidat Jakub Černík, po přihrávce Juana Řežábka ale vystřelil slabě.

Hosté se v zápase zmohli jen na pár dlouhých autových vhazování Lukáše Halamy až do pokutového území, ani to poslední v nastaveném čase jim ale štěstí nepřineslo, a tak museli po závěrečném hvizdu sklopit hlavy při porážce 0:1. Dvoráci vyhráli důležitý duel zcela po zásluze, z fanouškovského hlediska bychom ale raději viděli výhry podobným těm z úvodu letošní sezony (Svitavy 3:1, Kutná Hora 3:0).

Fakta – branky: 77. Kruliš. Rozhodčí: Starý (Praha). ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (38. Hybner). Diváci: 360. Poločas: 0:0.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Kruliš, Rejl, Ježek – Samler (85. Macek), Kilevník, Fejk, Řežábek – Černík (89. Blažek), Klazar (67. M. Otradovský).

SK VTJ Rapid Liberec: Zíka – Hybner, Halama, Kopic, Poživil – Vodička – Šustr (79. Sluka), Studnička, Kraus, Vaněk – Hegr.

Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové: „Soupeř k nám na rozdíl od předchozích kolektivů přijel s destruktivní taktikou a od úvodních minut se soustředil pouze na obranu. Podle toho duel i vypadal a naše situace tím byla ztížena. Snažili jsme se o rychlý gól. Ze spousty šancí ale nepřišel a s přibývajícím časem to bylo těžší a těžší. Přesto byli hráči trpěliví a vítězné trefy se nakonec dočkali. Právě za trpělivost zaslouží tým poděkování, ale samozřejmě bychom rádi stříleli branek víc, tak jako tomu bylo v úvodu sezony.“

Aktuální tabulku divizní skupiny C najdete ZDE!

Jsi na facebooku? Doporuč známým přátelství s hojně navštěvovaným profilem FOTBAL DVŮR!

Muži „B“

Sokol Častolovice – TJ Dvůr Králové nad Labem B 6:0 (3:0).

Dvorská rezerva zajížděla k nováčkovi I. A třídy do Častolovic v roli tabulkově lépe postaveného celku, přesto v opět mladém složení propadala ve všech směrech. Již do poločasu inkasovali hosté tři branky. Po pauze se sice herní pojetí Cellerových svěřenců zlepšilo, kontaktní branka ale nepřišla, a tak si o slovo v závěrečných dvaceti minutách řekli znovu domácí. Nakonec z toho byl tak trochu „tenisový“ debakl. V tabulce se Dvoráci po devíti odehraných kolech propadli na dvanáctou příčku a pokud nechtějí začít mít záchranářské problémy, potřebují naplno zvládnout sobotní duel proti třináctému Černilovu (16.00)!

Fakta – branky. 10., 31. a 72. Sehnal, 25. Mráz, 75. Brandejs, 80. Bílek z pen. Rozhodčí: Čožík. ŽK: 2:2. Diváků: 110.

Sokol Častolovice: Junek - Pinkas (75. Beneš), Dvořák (46. Bílek), Lux, Sehnal - Novák, Brandejs, Cvejn, Mráz – M. Přikryl, T. Přikryl (81. Koblása).

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel – D. Bednář, Volf, Blažek, Černý – V. Hák (36. M. Hák), Macek, Tichovský (18. Machek), Vondrouš – Marks, Vohnout.

Luboš Chlajn, trenér Častolovic: „Ze dvou domácích utkání jsme mysleli na šest bodů. Chtěli jsme čtyři a ty máme. Dnešní zápas někteří hráči odvedli na svých postech výborné výkony, takže se domnívám stejně jako trenér hostů, že naše vítězství je zasloužené. I přes obdržených šest branek se mi mladý dvorský tým líbil, chtějí hrát fotbal a to je pro domácí tým vždy výhodou. Hráčům dnes musím opravdu poděkovat a přeji jim, aby si vychutnali posvícenskou husu.“

Čeněk Celler, trenéra Dvora Králové B: „Domácí vyhráli zcela zaslouženě. Po celé utkání byli jednoznačně lepší, my jsme zcela selhali ve všech herních činnostech. A když se za celý zápas vystřelí dvakrát na branku, není možné myslet na body.“

Aktuální tabulku I. A třídy mužů najdete ZDE!

Starší dorost

FC Olympia Hradec Králové – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 3:2 (1:1).

Dvoráci se před týdnem propadli tabulkou a výsledkovou mizérii chtěli napravit na hřišti posledního celku soutěže, který letos nezískal ještě ani bod. Vstup do zápasu měli svěřenci trenérského dua Andrle – Daniel slušný a už v 5. minutě využil přihrávky Vladeky ke skórování Jiří Kuhn – 0:1. Za dalších sedm minut to pro hosty mohlo být ještě sladší. Vladeka byl sražen ve vápně, nařízený pokutový kop Krejsy ale jen nechal vyniknout domácího brankáře. Po tomto momentu začali zlobit i Hradečtí, jejich úvodní šance ale Matula kryl. Čtyři minuty před pauzou ale už bylo vyrovnáno. Chybu Tichovského totiž domácí bleskově potrestali a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Také úvod druhé půle ale vyšel náramně Dvoru. Hned v jeho šesté minutě zahrál rohový kop Vladeka na Kuhna a střelec zápasu se hlavou nemýlil – 1:2. Jenže, místo, aby hosty vstřelený gól povzbudil a uklidnil, přišel naprostý opak. Dvoráci zcela vyklidili hřiště a brankami v 67. a 76. minutě soupeř skóre otočil na 3:2! Na zvrat se již hosté nezmohli, naopak v závěrečné minutě musel ještě po faulu Rupricha krýt pokutový kop Vláďa Matula.

Fakta – branky: 41. Roubal, 67. Husak, 76. Junek – 5. a 51. Kuhn. Rozhodčí: Slavíček. ŽK: 0:1. Diváků: 20.

FC Olympia Hradec Králové: Hopko - Khol, Novotný, Přikryl, Koutník - Růžička, Karabinoš, Sadílek, Husak - Hušek, Roubal; střídali: Turek, Hajzler, Junek, Tomeš.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Matula – D. Bednář, Krejsa, Machek, Gábor - Ruprich, Kuhn, Vladeka (69. Honců), M. Hák – Mertlík (77. Plecháč), Tichovský.

Komentář domácích: „Odměnou za bojovný výkon celého mužstva jsou první tři body v soutěži.“

Jakub Daniel, trenér Dvora Králové: „Je na nás tak obrovská deka, až to není hezké. Nejvíce člověka štve, že víme, že na to ty kluci mají. Musíme hold zvednout hlavu, uznat svou porážku, jít dál a soustředit se na další zápasy. Je to jen na hráčích, jak jdou spát, jak vstávají a jak přistupují k tréninkům, a zápasům a jak naslouchají. Bohužel, slova, která jsme dřív psali a říkali, že makal celý tým a jeden za druhého, tak to v posledních kolech není. Začínáme hledat chyby jinde, než u sebe a to je špatně. Nezasloužíme si hrát zanďoura. Doufám, že tahle facka byla opravdu poslední a klukům se to v hlavě srovná. Myslím, že i oni vědí, že to není to pravé ořechové a všichni chceme hrát v horních patrech tabulky, kam patříme.“

Aktuální tabulku Východočeského přeboru U19 najdete ZDE!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – FC Olympia Hradec Králové 1:2 (0:2).

Dvorští starší žáci v osmém kole přivítali lídra tabulky, jemuž na vlastním hřišti chtěli vrátit porážku 1:2 z úvodu podzimu. Jenže hosté o tom nechtěli ani slyšet a už v prvním poločase potvrdili dvěma góly své kvality. Po pauze se ale výkon domácího týmu dost zlepšil. Podařilo se vsítit kontaktní branku a Sojkovi svěřenci usilovali i o vyrovnání. To jim ale nakonec souzeno nebylo, a tak se čelo tabulky výrazně vzdálilo.

Fakta – branky hostů: Studýnka, Lacina. Rozhodčí: Havlík. ŽK: 1:1. Diváků: 35.

TJ Dvůr Králové nad Labem: sestava bohužel nebyla oznámena.

FC Olympia Hradec Králové: Hazuka - Novák, Loskot, Netík, Petr - Bedan, Neradílek, Studýnka, Rybczuk - Lacina, Obermajer; střídali: Flajzar, Jadrný, Pospíšil.