18.04.2016 01:13

Super kulisa, cenné vítězství. Také silné Vysoké Mýto odjelo s porážkou!

Čtvrté jarní domácí utkání, čtvrté vítězství! Také ve šlágru 21. kola potvrdili královédvorští fotbalisté formu z druhé poloviny sezony a po zdařilém výkonu přehráli tým Vysokého Mýta výsledkem 2:0. Pod Hankovým domem se sešli dva na jaře úspěšní soupeři a na kvalitě utkání to bylo vidět. Pomohla jí také atmosféra, jakou vytvořil nebývale početný kotel dvorských fanoušků. Těm fotbalovým totiž přišli na pomoc hokejoví fans a lze jen věřit, že podobnou kulisu na našem stadionu letos ještě zažijeme. Třeba již za 14 dní, kdy do Dvora dorazí druhé Živanice!

Divize C

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Vysoké Mýto 2:0 (1:0)

S týmem soupeře k nám přijel také bývalý kouč Dvora Roman Oliva, ani napočtvrté však své bývalé svěřence neporazil. První poločas přinesl kvalitní podívanou, při níž byli aktivnější naši hráči. Už v 6. minutě rozehrávali hosté trestný kop. Ten ale Dvoráci odvrátili a bleskovým tempem upalovali do přečíslení. Táhl jej Fanda Fejk, jenž si mohl vybrat, kam pošle přihrávku. Nakonec ale dvorský špílmachr volil střelu a ta div si nenašla místo v brance. Diváci už už křičeli gól, nakonec ale rána skončila těsně vedle pravé tyče. V 18. minutě rozehrávali standardku přibližně 35 metrů od branky domácí a parádní dělovka Vojty Pavláska prosvištěla kolem šibenice zkoprnělého gólmana Černíka. Další šance přišla za tři minuty. Centrovaný míč z kopačky Ondry Vaníčka si našel Jirka Rejl, jeho hlavička ale mířila jen do rukavic hostujícího brankáře.

Tlak Dvora byl v té době značný a ve 23. minutě už se návštěva kola přece jen dočkala branky. Domácí se prokombinovali do vápna, kde přišla „ukázková“ kosa Kopřivy na Davida Vitebského a následovala penalta. S ní si hravě poradil Ondra Vaníček a na ukazateli skóre se poprvé měnil stav – 1:0.

Až po inkasované brance se probudili také Mýtští a divákům začali dokazovat, jakou hrou si vydobyli dosavadní čtvrtou příčku. Po půlhodině hry se ofsajdové pasti šikovně vyhnul Štěpánek, upaloval sám na Kubu Vaníčka, místo zakončení ale volil zasekávačku a s tou už si obránci poradili. Po chvíli pálil vysoko nad branku Valášek. Ještě lépe pro Dvůr mohlo být minutu před pauzou. Na konci krásné akce byla parádní přihrávka Fejka na Petra Tomeše, ten se ale ve velké šanci nezorientoval nejlíp a vychytal jej Černík. Před odchodem do kabin ještě rozlítil publikum ostrý zákrok na Vitebského, po němž mohl být hostující Žák hodně rád, že se mu před očima pouze zažlutilo (podobně se však v závěru zápasu prezentoval i domácí Hruška).

Na předzápasovém snímku nahoře zleva: Stanislav Ježek, Jakub Vaníček, Martin Kruliš, Jiří Rejl, Jiří Podolník, Vojtěch Pavlásek, Tomáš Picha. Dole: Petr Tomeš, Ondřej Vaníček, Martin Hruška, David Vitebský, František Fejk a Martin Otradovský.

Druhý poločas již byl na zajímavé momenty skoupější. Domácí se s vědomím hubeného náskoku soustředili hlavně na držení míče a pozornou obranu. Výrazně jim navíc pomohla situace z 57. minuty. V té hostující bek hloupě podrazil otloukánka zápasu Vitebského a ze druhého pokutového kopu v utkání zvýšil Jirka Podolník na 2:0.

Kouč Oliva reagoval střídáním a hru jeho mužstva oživil především příchod útočníka Macha. Byl to právě on, kdo mohl v 70. minutě vykřesat hostům naději na zvrat, v dobré šanci ale mířil hodně mimo tyče. Také na dvorské straně se ve druhé půli několikrát střídalo a hlavně útočník Ondra Janouch týmu hodně pomohl krytím míče. V 80. minutě se navíc podílel na akci, která vedla k další tutovce Tomeše, toho ale znovu vychytal Černík. Z následného rohu Janouch div nepřepůlil břevno, další góly ale již nepadly.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího Hurycha tak mohla propuknout radost dvorských fotbalistů, kteří se o ni podělili se skvělým publikem. Dvůr si vítězstvím pojistil třetí příčku před rivalem z Trutnova, jarní tabulce dokonce vévodí, a už v dalším kole hráče čeká další šlágr. V sobotu od 10.15 se totiž tým trenéra Matějky představí na hřišti vedoucího celku tabulky Olympie Hradec Králové. Věřte nebo ne, od sedmého kola jsou Dvoráci stále jediným kolektivem, který favorita na postup do ČFL dokázal porazit!

Fakta – branky: 23. Ondřej Vaníček z pen., 57. Jiří Podolník z pen. Rozhodčí: Hurych. ŽK: 3:3. Diváci: 400.  TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Kruliš (76. Vágner), Rejl, Pavlásek – Vitebský (68. Hruška), Podolník, O. Vaníček, Fejk (71. Voldán), Tomeš (86. V. Hák) – M. Otradovský (58. Janouch). SK Vysoké Mýto: Černík – Živný (74. Trnka), Hock (46. Lebeda), Konečný, Žák – Benda (66. Mach), Tomášek, Valášek, Motl – Kopřiva (71. Zavřel), Štěpánek.

Ohlasy trenérů

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Diváci sledovali oboustranně kvalitní zápas. Z naší strany bylo utkání odmakané na sto procent. V prvním poločase jsme bohužel neproměnili šance Fejkem a Tomešem, zaslouženého vedení jsme se ale dočkali po důrazu v šestnáctce a faulu na aktivního Vitebského. Po pauze soupeř hrozil hlavně ze standardních situací, všechny jsme ale dokázali vyřešit a naopak po dalším faulu na Vitebského přidali druhou branku. Hrálo se v pěkné kulise, za což našim fanouškům patří uznání a dík."

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „V první půli jsme se nedokázali vypořádat s agresivitou soupeře. Domácí měli zpočátku optickou převahu, poté jsme udělali hrubou chybu, která byla zakončena penaltou. Po přestávce jsme byli více ve hře, soupeř nás mohl potrestat z brejku. Po druhé penaltě už si domácí výsledek hlídali."

Další výsledky 21. kola

Admira Praha – Olympia Hradec Králové 0:0, na penalty: 4:2, Ústí nad Orlicí – Živanice 0:3, Semily – Trutnov 0:4, Kutná Hora – Jablonec nad Jizerou 1:2, Turnov – Nový Bor 3:1, Jaroměř – Suchdol 2:4.

Program 22. kola (23. – 24. dubna)

Sobota 10.15: Olympia Hradec Králové – Dvůr Králové nad Labem. 17.00: Živanice – Admira Praha, Suchdol – Turnov, Jablonec nad Jizerou – Letohrad, Vysoké Mýto – Jaroměř, Nový Bor – Semily. Neděle 17.00: Trutnov – Kutná Hora.