21.07.2011 00:15

Svěřenci kouče Miloše Dvořáka získali skalp Pardubic!

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM "A" - FK PARDUBICE 2:1 (1:1).

Dvoráci nastoupili proti třetiligovému favoritovi v nejsilnější možné sestavě, narozdíl od soupeře, jemuž chybělo několik opor včetně gólmana Shejbala a futsalového reprezentanta Rešetára. I bez těchto hráčů sledovala slušná návštěva svižný fotbal, který měl hlavně v prvním poločase velmi dobrou úroveň. A padaly také branky. Tu první vsítil již v 9. minutě Jirka Kořínek, jenž nechal zapomenout na své šance z Broumova a pohotově otevřel skóre - 1:0. Diváci dávali spokojenost najevo častým potleskem, přesto se hosté dočkali vyrovnání krátce před odehranou půlhodinou. Další šanci skvěle vychytal Ulrych, a tak se šlo za chvilkovým odpočinkem za stavu 1:1.

Po pauze nechal kouč Dvořák odpočívat Ulrycha, Kruliše, Samlera a Kořínka, i bez nich ale Dvůr nebyl horším týmem. V brance se několikrát vyznamenal zkušený gólman Tomek a díky němu drželi domácí nadějný stav. Pak navíc v 74. minutě začaroval při brejku Martin Kilevník, zdánlivě ztracený míč stihl precizně odcentrovat a na Jakuba Privaru čekala prázdná branka - 2:1. O chvíli později se řítil sám na kasu Viktor Marks, rozvlnit však dokázal jen boční síť. I bez jeho trefy již domácí cenné vítězství udrželi a před sobotním vstupem do Ondrášovka Cupu nalákali své fanoušky na vítěznou vlnu.

Fakta - branky Dvora: 9. Kořínek, 74. Privara. Rozhodčí: Pilný - Šiling, Nývlt (všichni trutnov), hráno bez žlutých karet. Diváků: 160.

Sestava Dvora: Ulrych (46. Tomek) - Volf (62. Picha), Kruliš (46. Macek), Rejl, S. Ježek - Samler (46. Kilevník), Holub, Gorol (62. Šulc), Diviš (46. Čenovský) - Kořínek (46. Privara), Čech (62. Marks).

Sestava Pardubic: Žák - Hudec (46. Buryánek), Kopřiva, Šejvl, Javůrek - Jarosz (46. Polák), Kudrna, Řezníček, Kakrda - Sklenář (46. Brychta), Fikejz.

Hned ve čtvrtek bylo na programu přípravné utkání dvorského "B" mužstva. Počasí se však neumoudřilo, a tak byl duel přesunut na sobotu 13,00! Na stadionu "Na Dubině" měl původně sraz tento kádr (na sobotu dojde určitě ke změnám):

Kobos (hostování z Náchoda), Daniel - Picha, Doseděl (prodlouženo hostování z Benešova), Hruška, Bělina, Macek, Kasan, Kilevník, Podolník, Blažek, Šulc (hostování z Vrchlabí), Gorol (hostování ze Živanic), Čenovský, Kořínek, Marks.