16.09.2017 10:02

Takhle se derby nehraje. Dvoráci podlehli Trutnovu, rozhodl v 79. minutě Makovský!

Vážení fandové dvorského fotbalu. Máme tady polovinu devátého měsíce v roce a je tu také další kolo fotbalových soutěží. To aktuální bude ve znamení velkých derby. Hokejové mezi Dvorem Králové a Trutnovem se hraje dnes od 17.00. Zítra se v pražském Edenu proti sobě v HET lize postaví Slavia a Sparta. Ještě důležitější pro nás ale bude souboj našich fotbalistů s Trutnovem.

Náš klub udělal maximum, abyste tyto dva šlágry mohli vidět oba a zároveň od začátku do konce. Bohužel, nepovedlo se. Okresní derby pod Hankovým domem odstartuje v neděli v 16.30, v Praze se startuje v 18 hodin. Snaha o přeložení našeho utkání na 15.00, 15.30 nebo alespoň na 16.00 se v oddíle našeho rivala nesetkala se souhlasem, a tak pochopíme každého fanouška, který ve druhém poločase stadion opustí a zamíří k televizorům. Zároveň však věříme, že Dvoráci předvedou takový výkon, jaký vás udrží na tribuně, a úvodní minuty ligového šlágru oželíte.

A jaký že je kompletní víkendový program našich mužstev? Bohatý, jako vždy. Posuďte sami.

MUŽI A

Pod Hankovým domem se dnes hrálo derby dvou divizních rivalů, ve kterém fotbalisté Dvora Králové hostili Trutnov.

Skvělým představením hokejistů přišli naladěni dvorští fandové na druhé okresní derby s Trutnovem během pouhých dvou dní, v prvním poločase toho ale příznivci modrobílých barev moc neviděli.

TJ Dvůr Králové nad Labem – MFK Trutnov 0:1 (0:0)

Dvoráci začali sympaticky útočně a v úvodních sedmi minutách si vytvořili dvě nadějné příležitosti. Janouch ale na centr Ondřeje Vaníčka v šestnáctce nedosáhl a se střelou Tauchmana si trutnovská defenzíva poradila. V 8. minutě poprvé zahrozili hosté a hned z toho byla největší šance prvního poločasu. Martin Kejzlar se obtočil okolo stopera Rejla, v pokutovém území si připravil ideální palebnou pozici, Jakub Vaníček si ale s jeho zakončení poradil.

Trutnov rázem ožil, v poli hru vyrovnal a do přestávky byl proti bázlivě hrajícímu soupeři i lepším týmem. Ve 14. minutě potěšil diváky slušnou ranou O. Vaníček, pak se ale fotbal ze hřiště na dlouhé minuty vytratil. Až po půlhodině hry předvedli svěřenci kouče Matějky pohlednou akci. Míč doputoval po ose Karal – Janouch – O. Vaníček až k Vitebskému, jeho technická střela ale skončila na síti za břevnem. Závěrečné minuty poločasu nabídly hrubky v domácí rozehrávce, Holubec ani Kejzlar však z nadějných pozic ve vápně nic nevytěžili.

Ani po přestávce úroveň okresního derby nestoupla. Domácím nepomohly změny v sestavě, Trutnovu zase vývoj utkání vyhovoval. Zajímavé momenty na sebe nechaly čekat do 64. minuty. V té centroval střídající Hruška, domácí už už zvedali ruce nad hlavu, míč ale pouze proletěl kolem hlavy naskakujícího Tauchmana. O minutu později se tři stovky diváků hodně zlobily. Ondřeji Vaníčkovi se po faulu na Vitebského otevřela cesta k brance, výhodu však sudí neponechal a z nařízeného trestného kopu Dvůr nic nevytěžil.

Největší šance domácího celku přišla v 73. minutě. Dvořák v brejku ideálně načasoval přihrávku na Martina Hrušku, ten běžel zcela sám na branku, před Šťastným si ale místo střely přehazoval míč na pravou nohu a nemastnou střelu zpacifikoval trutnovský gólman.

Když se neujal minimální počet dvorských příležitostí, udeřil Trutnov. Střílený centr trutnovského Pavla Matějky ještě adresáta nenašel, v 79. minutě se už ale hosté radovali. Nejprve domácí Tomeš žlutým faulem hasil přečíslení dvou na jednoho. Následný trestný kop ale přistál na hlavě Makovského a hostující kapitán rozhodl o vítězství svého mužstva. Nutno zmínit, že hostující stoper měl úlohu hodně usnadněnou. Na starost jej při standardce měl totiž Martin Kruliš, toho ale k zemi poslal bez povšimnutí (?) v derby hodně slabého rozhodčího Erlebacha Kejzlar.

V derby slabě hrající domácí už si nedokázali vytvořit ani závěrečný nápor a po dvouminutovém nastavení rozhodčí nikterak kvalitní duel ukončili.

Fakta – branka: 79. Makovský. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 7:2. Diváci: 430. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Rejl, Kruliš, Tomeš – O. Vaníček, Karal (56. O. Ujec), Podolník (56. Hruška), Vitebský (80. M. Otradovský) – Janouch (61. J. Dvořák), Tauchman (88. Macháček). MFK Trutnov: Šťastný – Vyhnánek, Makovský, Macek, Mařas – Turner, Kamitz (72. P. Matějka), Marks, O. Tobiáš – M. Kejzlar, P. Holubec.

Alespoň můžeme zavzpomínat na poslední derby v Trutnově VIDEO!

STARŠÍ DOROST už v 8 hodin ráno vyrazil za svým dalším soupeřem do Stěžer. Zatímco svěřenci kouče Zdeňka Horáka před utkání nasbírali za podzim už 7 bodů, domácí tým jen jeden. I proto byli Dvoráci favoritem utkání a my věřili, že se kolem poledne vrátí domů se třemi body.

Jenže se tak nestalo. Sestava hostů byla natolik oslabena, že na svého protivníka vůbec nestačila. V první půli domácí skórovali třikrát během pouhých deseti minut a po přestávce do dvorské branky přidali ještě další dva góly.

TJ Sokol Stěžery - TJ Dvůr Králové nad Labem U19 5:0 (3:0)

Fakta - branky: 24. Jedlička, 27. Tyrych, 34. a 71. M. Kopecký, 56. Štěnička. Rozhodčí: Ležík. Hráno bez karet. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem U19: M. Kursa – Pražák, Šenfeldr, J. Pracký, M. Hak, M. Štipák, Hlavatý, Kohout, T. Lavryk, A. Lavryk, Linda, Baudyš, J. Ryba, J. Zivr.

Aktuální pohled na tabulku soutěže najdete ZDE!

Také REZERVA MUŽŮ v sobotu vyrazila na hřiště soupeře a také tým hrajícího trenéra Standy Ježka byl v utkání favoritem. Na hřišti Smiřic po přesvědčivém výkonu i vyhrál vysoko 9:2, když se čtyřmi góly blýskl Martin Otradovský, dva zaznamenal Lukáš Mertlík, po jednom Róba Vágner, Adam Matula a Martin Hruška.

TJ Sokol Smiřice - TJ Dvůr Králové nad Labem B 2:9 (2:5)

Fakta – branky: 41. a 42. Mochan – 8., 25., 31. a 69. M. Otradovský, 18. Vágner, 38. A. Matula, 68.  Hruška, 56. a 89. z pen. Mertlík. Rozhodčí: Nymsa. ŽK: 1:0. Diváci: 50. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula, S. Ježek, Rejl (46. Viktor Marks), Ruprich (75. Pražák) – M. Hák (77. Sojka), Vágner, Hruška, Mertlík – M. Otradovský, O. Ujec.

Stanislav Ježek (Dvůr Králové B): „Na těžkém terénu a za stálého deště se nám dařilo využívat střelecké příležitosti a dosáhli jsme vysokého vítězství.“.

Kompletní program 5. kola JAKO I. B třídy – sobota 17.00: Mladé Buky – Dolní Kalná 1:4, Lokomotiva Hradec Králové – Kocbeře 7:0, Nová Paka – Staré Buky 0:4, Smiřice – Dvůr Králové nad Labem B 2:9, Skřivany – Nemyčeves 3:3, na penalty 3:4, Rudník – Železnice 1:5. Neděle 13.30: Nepolisy – Miletín 0:1.

NEDĚLE 17. září

V neděli si jako první přivstali hráči STARŠÍ PŘÍPRAVKY. Partu trenéra Libora Špačka čekal výlet do Rudníku (odjezd 7.45), kde kluci odehráli dva turnajové zápasy. V 9 hodin proti domácímu celku, o hodinu později vyzvali Horní Maršov. A pozor! Naši borci po pěti odehraných duelech vedli tabulku, stejně tak bez ztráty bodu byl ale i Horní Maršov. A právě tento tým Dvoráky o neporazitelnost připravil - a to zatraceně rázně.

TJ Rudník - TJ Dvůr Králové nad Labem U11 3:8 (1:5)

TJ Jiskra Horní Maršov - TJ Dvůr Králové nad Labem U11 12:2 (7:2)

Nejen derby dospělých se odehraje pod Hankovým domem. Pomyslným předzápasem byl souboj STARŠÍCH ŽÁKŮ se soupeřem z Rokytnice v Orlických horách. Rozhodčí poprvé foukl do píšťalky v 9.30 a svěřenci Martina Kazdy silného soupeře přehráli výsledkem 3:0!

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 - Rokytnice/Vamberk 3:0 (1:0)

Fakta – branky: 7. Marel, 39. Kopecký, 65. Vágner. Rozhodčí: Zlámal. Hráno bez karet. Diváci: 32. TJ Dvůr Králové nad Labem: Straka – Marel, J. Všetečka, F. Machač, Kreibich – Herman, Kopecký, F. Pracný, D. Vágner – P. Kraus, M. Šanovec.

V 8.45 sedla do velkého autobusu výprava MLADŠÍ PŘÍPRAVKY. Tu čekal turnaj v Úpici a soubor kouče Michala Růžičky vyzval nejprve v 10.00 Tatran Hostinné, o hodinu později domácí mužstvo. Tomu se Dvoráci snažili oplatit porážku 7:8 z minulého týdne.

Tatran Hostinné - TJ Dvůr Králové nad Labem U9 2:4 (0:2)

SK Sparta Úpice - TJ Dvůr Králové nad Labem U9 8:5 (4:3)

Do třetice turnaj na venkovním hřišti odehráli MLADŠÍ ŽÁCI v Jaroměři. Svěřence Libora Machače v 10 hodin čekal silný domácí tým, poté následoval souboj s RSCM Rozkoš.

FK Jaroměř - TJ Dvůr Králové nad Labem U13 2:0 (1:0)

RSCM Rozkoš - TJ Dvůr Králové nad Labem U13 5:7 (4:2)

Branky Dvora: L. Hynek 2, T. Formánek 2, Doležal 2, Hampl.

No a vrchol víkendu? V sobotu změřili naši druholigoví hokejisté síly s Trutnovem a soupeř ze stejného města pod Hankův dům dorazil i o den později. Tentokrát si jen místo bruslí přivezl kopačky. DERBY s Trutnovem se hrálo od 16.30 a my věříli, že stadion bude praskat ve švech. Šlo o mistrovské body, zároveň ale o prestiž. Poprvé proti svým bývalým spoluhráčům nastoupil Zdeněk Tauchman, o motivaci Martina Kruliše netřeba mluvit. Na zápas se ale těšili i další srdcaři. Tomáš Picha, Petr Tomeš a další borci byli připravení pro výhru udělat vše! Zvlášť, když mnohaletá bilance vzájemných zápasů byla před nedělní bitvou vzácně vyrovnaná. 18 zápasů, devět výher Dvora, devět úspěchů Trutnova a stále žádná remíza! To vše při neuvěřitelně vyrovnaném skóre 33:33! Jak ale vše dopadlo? O tom jste si mohli přečíst na začátku tohoto článku..

Kompletní program 6. kola Fortuna Divize C – sobota 10.15: Vykáň – Kratonohy 3:3 (1:1), na penalty 6:5 (za domácí nastoupili David i Lukáš Jarolímové), Zbuzany – Brandýs nad Labem 7:1 (2:1), Mario Lička 3 branky! 16.30: Vysoké Mýto – Pardubice 1:2 (0:0), Letohrad – Čáslav 2:1 (1:1), Chrastava – Turnov 3:3 (2:2), na penalty 5:4. Neděle 10.15: Admira Praha – Mšeno-Jablonec n. N. 1:3 (0:1). 16.30: Kolín – Živanice 1:2 (1:1), Dvůr Králové nad Labem – Trutnov 0:1 (0:0).