18.10.2017 00:34

Tenhle fotbal se líbil! Kratonohy poprvé v sezoně nebodovaly. Mohl za to skvělý výkon Dvora!

Zatímco předchozí fotbalový víkend výrazně ovlivnilo počasí, tentokrát si hráči po celé republice mohli vychutnávat babí léto. A nejinak tomu bylo v Královéhradeckém kraji. Nádherné počasí se navíc podepsalo i na bezvadné návštěvě pod Hankovým domem. Na souboj doposud předpoledního Dvora s druhými Kratonohy si našlo cestu 350 diváků!

Ti nelitovali. Viděli skvělé představení domácího mužstva, které navázalo mimo jiné na sobotní výhru béčka z Rudníku, nedělní tři body starších žáků, ale hlavně na své týden staré vítězství v Pardubicích.

Muži A

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Kratonohy 3:0 (0:0)

Pod Hankův dům v neděli zavítal loňský nováček divize, nyní už ale velmi ambiciózní soupeř, jehož kádr ne náhodou připomíná sestavu před nedávnem úspěšné hradecké Olympie. Ta před touto sezonou přestěhovala svůj dnes již druholigový oddíl do Prahy a právě do Kratonoh řada hráčů přestoupila. Řeč je o Filipu Klapkovi, Karlu Krejčíkovi, k tomu připočtěte gólmana Jiřího Maška, exligistu Vojtěcha Štěpána nebo kolínského „uprchlíka“ Jana Štočka – a hned vedle sebe máte jména, která letos děsí soupeře v divizní skupině C.

S takovou nálepkou „Sršni“ přiletěli do Dvora Králové, kde však proti nim stál domácí celek. Parta kouče Milana Ujce již letos soupeřům rozdala hodně bodů a výhrou ve městě perníku před týdnem ukázala, že by zlé sérii ráda učinila za dost. Jestliže jsme po tříbodovém exportu z Pardubic tvrdili, že Dvoráci předvedli takřka bezchybný výkon, pak proti Kratonohám něco podobného zopakovali.

Úvod ale patřil hostům. Ti začali hodně sebevědomě a prvních deset minut našim fotbalistům takřka nepůjčili míč. Pravda, přihrávali si spíš na vlastní polovině, ale přesto jejich projev vypadal hodně jistě. Jenže s přibývajícím časem se domácí čím dál častěji osmělovali a od nějaké dvacáté minuty už útočil pouze Dvůr. Ve 29. minutě také přišla první vážnější příležitost. Po šlapáku na Ujce zahrával trestný kop Ondra Vaníček a rána z jeho pravačky orazítkovala břevno Maškovy branky! Uběhly čtyři minuty, kdy obléhání hostující šestnáctky vyvrcholilo centrem Vaníčka a tentokrát do břevna mířil hlavou Martin Kruliš. To už byla tutovka. Gól visel ve vzduchu, Karalovu hlavičku ale hosté odvrátili na rohový kop a ve 43. minutě po zblokované dělovce Kruliše překopl branku ze stoprocentní šance Zdenda Tauchman.

Dvoráky do kabin vyprovázel potlesk spokojeného publika a po přestávce výkon týmu ještě vygradoval. Ale pozor. Jedním z klíčových momentů byl ten z úvodu druhé půle. Ve 48. minutě totiž došlo k nedorozumění v naší obraně, která odvrátila centr z pravé strany pouze k nohám hostujícího kapitána Čady a jeho střela skončila na tyči! Byla to však jediná příležitost Kratonoh. V 57. minutě prováhal možnost ke střele Tomáš Picha, za další tři minuty už se ale skóre měnilo. Po rohovém kopu vznikla před brankou hostů doslova trma – vrma, po níž procpal míč do sítě Vlasta Karal a svým prvním divizním gólem ve dvorském dresu otevřel skóre – 1:0.

Spokojení fanoušci při řadě akcí nešetřili potleskem, vytleskat dokázali každou standardní akci a doslova burácet mohli v 69. minutě. To se míč po ose Ujec – Hruška – Vaníček snesl na hlavu Tauchmana a nejlepší podzimní střelec povedenou hlavičkou zvýšil na 2:0. Hosté byli jako opaření a ještě jedno pomyslné žihadlo do nich zapíchli faulovaný Ondra Janouch a jeden z hrdinů utkání Ondra Vaníček, jenž v 81. minutě proměnil pokutový kop.

Dvoráci po vítězství 3:0 poskočili v tabulce sice jen o jednu příčku, výkony z posledních dvou zápasů ale vlily do fanoušků modrobílých barev mnohem pozitivnější energii. Nyní je však potřeba v závěru podzimu ještě nějaké body získat. V dalším kole zajíždíme na hřiště vedoucích Živanic, poté doma přivítáme Vykáň i s Davidem a Lukášem Jarolímovými v sestavě.

Fakta – branky: 60. Karal, 69. Tauchman, 81. O. Vaníček z pen. Rozhodčí: Janíček. ŽK: 2:1. Diváci: 350. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Kruliš (72. Podolník), Poděbradský – O. Vaníček, Karal, Tauchman (75. Vitebský), Hruška (85. Dvořák), Tomeš (88. Mertlík) – O. Ujec (77. Janouch). FK Kratonohy: Mašek – Kábrt (72. Kváš), Kouřil, Klapka, Novák (88. Strasser) – Krejčík (77. Vodička), Čada, Brunclík, V. Štěpán – Štoček, Ličman (61. Karanský).

Milan Ujec, trenér Dvora Králové: „Proti kvalitnímu soupeři jsme odehráli velmi povedený zápas. Na začátku byli hosté častěji na míči, ale stejně jako v celém utkání jsme je k ničemu nepustili. Výjimkou byla nastřelená tyč po nedorozumění v obraně. Sami jsme v prvním poločase dvakrát nastřelili břevno. Pomohl nám první gól, po němž jsme vstřelili ještě dva další a připsali si zasloužené vítězství. Jsem rád, že jsme potvrdili tři vydřené body z pardubického hřiště.“

Václav Pišta, trenér Kratonoh: „Vyjma úvodních dvaceti minut, které byly velmi opatrné a vyrovnané, jsme domácím nestačili v agresivitě před oběma brankami a kvůli tomu jsme ostudně prohráli. Za celý zápas jsme vystřelili jednou na branku a v útočné fázi jsme byli bezzubí. Domácí vyhráli zcela zaslouženě a ukázali nám, jak se má bojovat o vítězství.“

Fotogalerii Barbory Kašparové z utkání najdete ZDE!

Videozáznam z utkání najdete ZDE!

Aktuální tabulku Fortuna Divize C najdete ZDE!

Muži B

TJ Rudník – TJ Dvůr Králové nad Labem B 0:7 (0:3)

Dvorská rezerva na hřišti Rudníku potvrdila herní i střeleckou formu z posledních zápasů. Výhrou 7:0 si svěřenci hrajícího trenéra Standy Ježka pojistili vedoucí příčku v tabulce a už tuto neděli na domácím hřišti přivítají Železnici. Přijďte fandit v 15.30. V Rudníku se hattrickem blýskl Ondra Janouch, Martin Otradovský se dvěma trefami udržel na čele kanonýrů celé soutěže.

Fakta – branky: 20., 55. a 73. Janouch, 36. a 60. Otradovský, 15. Vitebský, 85. Vágner. Rozhodčí: Styblík. Hráno bez karet. Diváci: 50. TJ Rudník: Smeták – Barát (88. Habram), Štemberka, Kučeravý, Beláň – Hloušek, T. Horešovský, Kováč (46. Pecold), Frýba – Havránek (83. Rodr), D. Čáp (67. J. Horešovský). TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula, Ježek, Rejl, Ruprich – M. Hák (78. Pražák), Vitebský, Vágner, Mertlík (67. Machek) – M. Otradovský, Janouch.

Miroslav Housa (Rudník): „Jednoznačná záležitost hostujícího mužstva. V rychlosti, důrazu a nasazení jsme vůbec nestačili. Na druhé straně jsme tropili školácké chyby a kazili jednoduché přihrávky, čehož soupeř dokonale využil.“

Stanislav Ježek (Dvůr Králové B): „Po celkem dobrém výkonu naše zasloužené vítězství. Ještě dost brankových příležitostí zůstalo nevyužito. Za zodpovědný přístup k utkání pochvala pro celé družstvo.“

Aktuální tabulku JAKO I. B třídy najdete ZDE!

Starší dorost

TJ Slavoj Skřivany – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 7:1 (4:0)

Mužstvo Skřivan v této sezoně za deset kol nastřílelo již 89 branek a smlslo si také na našich fotbalistech. Rozhodnuto bylo již po prvním poločase. Ve druhém sice snížil Marcel Pražák na 4:1, pak ale domácí ještě třikrát ukázali, proč jsou nejlépe střílejícím týmem soutěže.

Fakta – branky: 28., 30. a 79. Kvaček, 37. Staněk, 43. a 72. Vysuček, 76. Vlček - 64. Pražák. Rozhodčí: Kubišta. ŽK: 1:1. Diváci: 35.

Aktuální tabulku krajské soutěže najdete ZDE!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – SK Velké Poříčí 3:2 (0:2)

Poločas hrůzy zažili v neděli naši starší žáci. Ti šli do utkání v roli jasného favorita, o přestávce ale prohrávali 0:2. Až zlepšený výkon ve druhé půli přinesl nejen vyrovnání, ale osm minut před koncem také vítěznou branku Adama Doležala.

Fakta – branky: 42. Vágner, 60. Kopecký, 62. Doležal – 19. a 27. Rut. Rozhodčí: Prokůpek. Hráno bez karet. Diváci: 40.