08.04.2013 13:51

Těsná porážka v Letohradě, debakl rezervy v derby a výhra dorostenců!

Těsná porážka v Letohradě, debakl rezervy v derby a výhra dorostenců!

Úvodní dubnový víkend měl přinést otevření stadionu pod Hankovým domem pro naše kolektivy, bohužel jsme se ale stále nedočkali. Co k tomu říct? V Hořicích, Miletíně, Černilově, Letohradě, Rychnově nad Kněžnou a třeba v Jaroměři dokonce už dávno se hrají mistrovská utkání na přírodní trávě. Tady ve Dvoře Králové však mají správci hřiště zřejmě jiné věci na práci, a tak vypadá „trávník“ tak, jak vypadá. Už na podzim to byla jedna katastrofa a na jaře nemůžeme čekat změny. Příprava hřiště totiž není závislá jen na to, že sleze sníh a trávník se zazelená. O tom by ale jistě lépe povyprávěli ti, jimž to přísluší. My jsme holt nadále nuceni dojíždět za „domácími“ duely na umělé trávníky v okolí. „Je ostuda, jak vypadá stadion v našem městě. S trávníkem nikdo nic nedělá a jeho stav je doslova tragický. Přitom platíme technickým službám vysoké částky, abychom tu mohli vůbec trénovat,“ zlobí se prezident oddílu Georgios Karadzos, jehož mrzí mnohem více ještě jedna věc.

„Staráme se o desítky dětí, které chtějí hrát ve Dvoře Králové fotbal. Od dvorské radnice bychom ale očekávali jiný přístup. Hřiště v Podharti bylo prodáno a využívat se absolutně nedá. Náhrada ale není žádná a do toho ještě každý vidí stav stadionu pod Hankovým domem, který by měl být naší chloubou,“ dodává Karadzos.

Takový trávník byl ve Dvoře Králové naposledy před lety. Nyní plocha připomíná spíš tankodrom.

Jediným štěstím je, že máme velice dobré vztahy s okolními obcemi. Jen díky nim mohou hrát dorostenci na krásném hřišti v Miletíně a třetiligové fotbalistky využívají hřiště v Kuksu. Přesto jde o nepříjemné dojíždění. Nemluvě o tom, že náš klub nemá ani možnost příjmů ze vstupného, když i dospělé celky musely už pět domácích utkání odehrát na umělých trávnících mimo město.

Vraťme se ale k fotbalovým výsledkům našich kolektivů, na stadionu pod Hankovým domem by se v každém případě mělo začít trénovat tento týden a v neděli zde bude k vidění divizní šlágr mezi naším áčkem a SK Viktorie Jirny (16.30).

Muži „A“

FK OEZ Letohrad – TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ 2:1 (0:1).

První a zasloužené vítězství v jarní části sezony si připsali domácí fotbalisté. S chutí vlétli do zápasu, poté je trochu zabrzdila obdržená branka, kterou vsítil Marks. Avšak během dvou minut druhé půle zásluhou Kabourka a Vaniše skóre otočili a zapsali si do tabulky tři důležité body. 

Fakta – branky: 56. Kabourek, 58. Vaniš – 31. Marks. Rozhodčí: Myška. ŽK: 1:1. Diváků: 120.

FK OEZ Letohrad: Volšík – Černohorský, Strasmeier, Vaniš, Nadrchal – Konečný (86. Linhart), Macek, Dvořák, Kabourek (69. Václavek) – Jedlička, Tichý (46. Šponar).

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Volf, Rejl, Podolník, Ježek – Fejk, Moník, M. Otradovský, Čenovský (54. Řežábek) – Klazar, Marks.

František Dvořák, trenér FK OEZ Letohrad: „Vstoupili jsme do utkání velmi dobře a svého soupeře jsme k ničemu nepustili. Bohužel nás zmrazil gól hostů. Byli jsme rádi, že jsme do poločasu neinkasovali znovu. Po změně stran jsme se tlačili stále více dopředu a odměnou byly dvě branky během dvou minut. Měli jsme i další příležitosti ke skórování, ale stále nám chybí klid a důraz v koncovce. Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené.“

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Podali jsme sice podstatně lepší výkon než v minulém mistrovském utkání, ale opět jsme zaváhali v začátku druhého poločasu, kdy domácí dvěma hodně šťastnými brankami dokázali obrátit vývoj zápasu. Nedaří se nám v koncovce, i když šance na vyrovnání byly. Hrálo se na perfektně připravené travnaté hrací ploše a přechod z umělého trávníku (v Náchodě) některým hráčům činil problémy.“

Muži „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ – MFK Trutnov 2:8 (0:4).

Okresní derby zastihlo oba týmy v rozdílném postavení i formě. Dvoráci se v úvodu jara potýkají s problémy v kádru a po řadě vyloučení je trápí i zranění. Trutnov přijel napravit zaváhání z minulého týdne, což se mu i podařilo.

Nešťastné momenty pro Dvůr odstartovala 12. minuta. Marksova kopačka zasáhla hlavu gólmana Honzy Švejdara (na snímku), a ten musel utkání s otřesem mozku opustit. Brankáře našeho týmu zdravíme do trutnovské nemocnice, kde momentálně leží. Ze stejné akce navíc těžil útočník Vilám, jenž poslal Trutnov do vedení. Domácí se snažili hrát otevřenou partii, v obraně však měli obrovské mezery a ty potrestali ještě do přestávky Holubec, znovu Vilám a Tobiáš – 0:4.

Útočný fotbal pokračoval i po pauze a Vilámovi přisoudil další dvě trefy, čímž se stala zimní posila hráčem utkání. Mezi góly Kejzlara a Čecha se nakonec vklínily i dva úspěchy poražených. Branky Honzy Řežábka a Dana Urbana z penalty ale mohly stačit jen na zmírnění drtivé porážky (2:8).

Fakta – branky: 67. Řežábek, 89. Urban z pen. – 12., 38., 49. a 70. Vilám, 25. Holubec, 45. Tobiáš, 64. M.Kejzlar, 73. Čech. Rozhodčí: Pavel Vítek (Náchod). ŽK: 1:0. Diváci: 40.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Švejdar (12. Vl. Matula) – Volf (85. Bednář), Hruška, T. Novotný, Černý – Kasan (32. Albert), Fejk, Urban, Řežábek – V. Marks, Vondrouš (61. Krušina).

MFK Trutnov: Šťastný – M. Kejzlar (70. Čech), Křižovič, Makovský, Ficner – Groer (74. Přívratský), Vl. Marks, Kovář, Tobiáš (70. Kozák) – Vilám (73. Toth), Holubec.

Michal Hruška, trenér TJ Dvůr Králové n. L. B: „Nedokázali jsme vůbec eliminovat rychlý přechod do útoku, který má soupeř skvěle zvládnutý, a zejména proto je výsledek takový. Trutnov byl po všech stránkách lepší a myslím, že na cestě do divize je jen těžko někdo zastaví. My jsme ve velké krizi, ze které bude těžké nalézt cestu.“

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: Vyhrát tak vysokým rozdílem nám umožnil soupeř tím, že chtěl hrát fotbal, což nám vcelku vyhovovalo. Dali jsme docela brzy dva góly, dostali jsme se do pohody a naše hra fungovala, i když jsme prostřídali. Nechali jsme si jen zbytečně dát gól z penalty v poslední minutě. Kluci ale po té poslední domácí ztrátě měli chuť to napravit. I když samozřejmě soupeř byl trošku slabší. Pár lepších kluků tam ale Dvoráci měli. V příštím kole hrajeme s Libčanami, takže pro nás bylo dobré, že jsme se otřepali z té domácí porážky. Naše mladé družstvo se zase potřebovalo dostat nahoru a do pohody.“

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – Spartak Rychnov nad Kněžnou 2:1 (0:1).

Dvoráci ke druhému jarnímu duelu nastoupili bez opor V. Háka s Žabou, přesto dokráčeli k cennému vítězství nad slušně hrajícím soupeřem. O tři body se nejvíce zasloužil Miloš Honců. Ten v poločase vystřídal Vitebského a v závěrečné čtvrthodině dvěma góly otočil průběh utkání. Trenérské duo Daniel – Andrle je tak na jaře zatím stoprocentní. Utkání se hrálo na umělém trávníku v Náchodě.

Fakta – branky Dvora: 77. a 86. Honců. Rozhodčí: Petr Vítek. ŽK: 2:2. Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Vl. Matula - Albert, D. Bednář, Ruprich, Duplinszki - D. Machek (15. Mertlík), Krušina, Gábor (61. Tichovský), M. Hák – Vitebský (46. Honců), Filounek.

Jakub Daniel, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U19: „Důležité otočení zápasu a další výhra pro nás. V neděli jsme vyhráli dva zápasy. Jeden s Rychnovem a druhý s Machym, který po nečekaném souboji cca v 15. minutě s gólmanem Rychnova spadl a zůstal ležet se zapadlým jazykem a otřesem mozku. Snad je vše již v pořádku, poslední zprávy mám přímo od Machyho. Na moji otázku, jak mu je, mi odepsal: „Jsem OK! Výhra super a za par dní budu na tréninku - až mě pustí, dám vědět." Tím bych rád poděkoval hlavně rozhodčím a všem přítomným za rychlou pomoc, jen ta sanitka měla zpoždění 20 minut, přičemž nemocnice je asi 10 minut daleko. Nikdy si ve svém životně nepřeji tohle zažít. Tato situace ovlivnila jistě průběh hry, neboť to muselo zahýbat se všemi hráči. Za 15 minut jsme prohrávali. Rychnov nás tlačil a my si nebyli schopni vytvořit akci pro zakončení, krom dvou 101% šancí Michala Háka. Dalším faktem jsou zranění v týmu. Tři důležití hráči nám chyběli, ale je vidět, že tým pracuje jako jeden a i bez nich se to dá odehrát. Po menší přestávkové bouřce v kabině a připravené taktice se kluci semkli a do druhého poločasu na soupeře vlétli. Zvýšili aktivitu, napadání, pohyb a střelbu. Od příchodu Tichovského jsme útočili v sedmi lidech. Z toho se zrodil důležitý výsledek, který mohl být ještě vyšší. V obou gólových případech dobře postaveny Honců zkušeně zakončil. Děkuji všem za odmakaný zápas hlavně ve druhém poločase.“

Utkání starších žáků ve Vrchlabí bylo odloženo na 1. května. Program na tento týden, včetně divizní dohrávky na hřišti Lhota pod Libčany, najdete v přiložené termínové listině.

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

  • Hřiště | Jan Florián | 08.04.2013 15:08:11 | reagovat

    Hlavně že máme náměstí! Problém s hřištěm se táhne už dlouhý čas a nikdo nedokáže zasáhnout. Ostuda měst. zastupitelstva a hlavně Tech. služeb.

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing