08.04.2016 22:48

Tomáš Picha: „Očekávám těžkou bitvu. Jaroměřáci budou nahecovaní a určitě přijde hodně lidí.“

Tomáš Picha: „Očekávám těžkou bitvu. Jaroměřáci budou nahecovaní a určitě přijde hodně lidí.“

Už tuto neděli odehrají dvorští fotbalisté očekávaný duel na půdě Jaroměře. Tedy proti týmu, který je v divizní soutěži naprostým nováčkem. Zároveň půjde o historicky nejkratší výjezd za soupeřem v celostátní soutěži. Ano, ani do Trutnova to naši fotbalisté ze stadionu pod Hankovým domem nemají tak blízko, jako do Jaroměře, přesněji na hřiště v Růžové ulici.

 • Přidejte se na facebooku do události JAROMĚŘ - DVŮR KRÁLOVÉ
 • Právě na dvorském facebooku se často o výsledcích dozvíte jako první
 • Profil FOTBAL DVŮR eviduje již 1067 přátel - děkujeme za přízeň
 • Pozor, už letos 7. června 2016 oslaví náš klub výročí 110 let!

Velká škoda, že s velkou pravděpodobností bude cesta za tímto sokem zcela výjimečným jevem. Jaroměři totiž v aktuální tabulce patří s dvanácti body 14. příčka a bodová ztráta na nesestupové pozice je příliš vysoká. V případě zájmu, mrkněte na pěkný web našeho soupeře FK JAROMĚŘ.

Na našem webu každý týden přinášíme rozhovory s dvorskými fotbalisty a doba mezi vítězným zápasem se Suchdolem a nedělním derby není výjimkou. Tentokrát přijal výzvu odchovanec našeho klubu TOMÁŠ PICHA (na řadě snímků). Čtyřiadvacetiletý obránce, který čtvrtstoletí oslaví již 18. dubna, patří ke stálicím v divizním kádru. V týmu plní roli důrazného beka, často i slušného „brouska“, zároveň už ale má na svém kontě i dvě divizní trefy! Té první dosáhl v minulé sezoně na hřišti pardubické rezervy, kde vítězným gólem zařídil vítězství 2:1. Druhý gól si Pichič připsal v podzimní derniéře aktuálního ročníku, když gólem na 2:0 pomohl porazit Kutnou Horu (3:0).

Tome, před týdnem se vám podařilo „přetlačit“ nebezpečný tým Suchdola. Jak těžký to z tvého pohledu byl zápas?
Myslím, že přesně takový, jaký jsme čekali. Už zápas s pražskou Admirou nám ukázal, že na našem hřišti, které je v dost bídném stavu, to nepůjde nějakou fotbalovou kombinací. Bylo jasné, že tři body poputují za bojovnějším a důraznějším týmem. Celý týden jsme se připravovali na vysoké útočníky Suchdola a standardní situace, které byly v dosavadním průběhu soutěže silnou zbraní soupeře. Nakonec se nám povedlo všechny jejich standardky uskákat a díky brzkému gólu z penalty jsme získali hodně vydřené tři body.

Suchdol je letos v divizní skupině C nováčkem. Co jsi říkal na jejich tým a myslíš, že by se v céčku mohli zabydlet?
Určitě mají kvalitní tým, což ukázali i u nás pod Hankovým domem. Navíc jejich hřiště je pro divizi dost specifické, a tak se v Suchdolu bude všem týmům naší divizní skupiny bodovat hodně těžko. I proto si myslím, že se v „céčku“ určitě usadí.

Tomáš Picha v jarní části sezony 2015 / 2016

 • DK – Letohrad, 90 odehraných minut
 • Ústí nad Orlicí – DK, 90 odehraných minut
 • DK – Admira Praha, 90 odehraných minut
 • DK – Suchdol, 90 odehraných minut

Do Dvora s hráči přijel zástup fanoušků. Určitě se vždycky hraje líp před publikem, které fandí. Navíc slušně, což je nutné připomenout. Jak bys popsal kulisu zápasu, v níž byl tradičně slyšet i dvorský kotel?
Samozřejmě, hraje se pak úplně jinak. V divizi není krom derby zápasů pravidlem, že by s hostujícím týmem přijela i větší skupinka fanoušků. Atmosféra tak byla super. Na nás ale stále chodí hodně lidí, v divizi C máme možná vůbec nejvyšší návštěvnost domácích utkání, takže bych tímto našim fanouškům i rád poděkoval. Choďte dál!

Ty jsi obránce a na jaře se výrazně zlepšila defenzivní hra celého mužstva. Máte průměr pod jeden inkasovaný gól na zápas. Čím to je? Třeba tím, že měl trenér Matějka přes zimu konečně prostor na trénink?
Myslím, že se v těch prvních zápasech sešlo víc faktorů, které k tomu přispěly. Zaprvé jsme měli dost často štěstí, když proti nám třeba hned v prvním kole Letohrad neproměnil velké šance ke skórování. Dále nám určitě pomáhá to, že vzadu hrajeme pořád v podobném složení. Takže už víme, co od toho druhého můžeme na hřišti očekávat. Dalším důležitým bodem byla určitě zimní příprava. I když jsme museli na tréninky dojíždět do Nového Města, potrénovali jsme kvalitně a spoustu věcí mohli pilovat trochu blíž k představám kouče Matějky. No a možná i Kuba Vaníček v bráně občas něco chytil (smích). Takže zatím to musím zaklepat a snad nám to bude klapat dál.

Na jaře jste odehráli čtyři utkání a získali v nich deset bodů. Tak nějak jste si to představovali?
Jasně. Vstup do soutěže je vždycky hodně důležitý, protože pokud v úvodních zápasech nebodujete, dostanete se pod tlak na celou polovinu soutěže. Jsme rádi, že jsme doma body neztratili a z venku přivezli jeden hodně cenný.

Jarní výsledky Dvora Králové nad Labem a Jaroměře

 • DK A – Letohrad 1:0, Jaroměř – Kutná Hora 0:1
 • Ústí nad Orlicí – DK A 2:2, na penalty 4:3, Letohrad – Jaroměř 4:0
 • DK A – Admira Praha 2:1, Jaroměř – Ústí nad Orlicí 3:1
 • DK A – Suchdol 1:0, Admira Praha – Jaroměř 4:1

Přiznejme si ale, a ty jsi to už nastínil, že máte i kliku. Hlavně proti Letohradu byl soupeř chvílemi lepším týmem, o jediný gól jste porazili i Admiru a Suchdol. Jste proto nohama stále na zemi?
Není důvod, aby to bylo jinak. Stačí se podívat na tabulku naší divize. Je to tak vyrovnané, že za čtrnáct dní můžete jít z čela soutěže na dno. Jdeme zápas od zápasu a věřím, že nás naše výkony vyženou co nejvýš.

Teď vás čeká jeden z vrcholů jara. Derby v Jaroměři! Co od zápasu očekáváš a jaký scénář utkání by se ti líbil?
Očekávám těžkou bitvu. Jaroměřáci budou nahecovaní a určitě přijde hodně lidí. V každém zápase hodně pomůže, pokud se vám podaří brzo skórovat, takže bych si přál náš rychlý gól a zpáteční cestu do Dvora s dalšími třemi body.

S řadou kluků z Jaroměře se znáte. Jak bys popsal kádr divizního nováčka, a mrzí tě, že kvůli zranění nenastoupí váš bývalý spoluhráč Martin Kilevník?
Hlavní sílu Jaroměře bych viděl ve zkušených hráčích, jako jsou Honza Holub nebo Martin Škoda. Kolem nich se pohybují šikovní mladí kluci, jejichž styl hry je nepříjemný. Ukázali to už ve Dvoře. Kilovu absenci nijak zvlášť neřeším, v Jaroměři hrají i další kluci co hráli u nás. Třeba Čenda (Martin Čenovský – pozn. aut.), takže to bude zajímavý zápas i tak.

Jaroměř na podzim ve Dvoře remizovala a pak uspěla v penaltách. Na vás je teď odveta. Bereš to tak? Je podzimní výsledek pro celý mančaft motivací na víc?
Tak to neberu. Jak už jsem říkal, do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vydolovat co nejvíc bodů, takže ani utkání v Jaroměři nebude výjimkou. Zápas z podzimu jsme s klukama v kabině vůbec nerozebírali.

Do Jaroměře se ze Dvora chystá hodně fanoušků. Co bys jim před zápasem rád vzkázal a jak se na utkání těšíš?

Na zápas se samozřejmě těšíme všichni. Já pevně doufám, že po něm budeme s našimi fanoušky slavit tři body. Na závěr bych chtěl za celou kabinu poděkovat všem příznivcům za jejich podporu. Uvidíme se v neděli v Jaroměři!

Víkendový program dvorských kolektivů

Sobota 9.00: turnaj mladších žáků v Novém Městě a turnaj starší přípravky ve Rtyni v Podkrkonoší. 10.15: Dvůr Králové U19 – Týniště nad Orlicí (KP staršího dorostu). Utkání starších žáků v Předměřicích bylo na žádost soupeře odloženo na čtvrtek 21. dubna od 17 hodin.

Neděle 16.30: Jaroměř – Dvůr Králové A (divize C), Černíkovice – DK B (I. B třída mužů).

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

 • Zpráva | Jan Florián | 09.04.2016 10:04:03 | reagovat

  I přes výhružky dorazím Dvůr je náš........

 • rozhovor | Roba | 09.04.2016 09:17:40 | reagovat

  Super rozhovory. Je dobře, že to tady zase žije. Pichič, zítra jim dej góla.

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing