25.04.2013 08:55

Tomáš Picha: „S Turnovem musíme využít domácího prostředí a vyhrát.“

Tomáš Picha: „S Turnovem musíme využít domácího prostředí a vyhrát.“

Ač je zvyklý bojovat převážně za tým dvorské rezervy, kde byl v posledním utkání proti Libčanům dokonce kapitánem, vyzkoušel si obránce TOMÁŠ PICHA (na hlavním snímku zcela vlevo) v letošní sezoně již také divizní dres. Naposledy v utkání na hřišti Nové Paky, kde Dvoráci vybojovali cenný bod za bezbrankovou remízu. „Pichič“ během víkendu strávil na zeleném trávníku více než 180 minut, se svojí rolí se ale smiřoval rád. Litovat mohl velký srdcař jediného, postrádal totiž ještě větší porci získaných bodů.

Tome, dvorskému áčku se v sobotu podařilo přerušit sérii porážek. Jste rádi, že se tak stalo a jak náročný zápas to z Tvého pohledu v Nové Pace byl?

Tak samozřejmě jsme rádi, že se tu sérii podařilo prolomit. Bylo nám jasné, že nás nečeká nic jednoduchého, protože soupeři se v poslední době výsledkově dařilo. Na druhou stranu jsme ale věděli, že pokud odjezdíme celých devadesát minut, můžeme si z Paky něco odvézt, a to se také povedlo.

Soupeř doma umí vyhrávat, vy jste ale předvedli výkon, který mohl klidně přinést i vítězství. Co k němu scházelo?

Myslím si, že jsme byli lepším týmem a je velká škoda, že nám tam něco nespadlo, šancí bylo dost. Na druhou stranu domácí měli na konci utkání pár závarů, takže bod z venku musíme brát.

Týmu se podařilo udržet nulu, přitom obrana nastoupila v úplně nezvyklém složení. Překvapilo Tě, s jakými spoluhráči ses v obranné čtyřce potkal?
V současné situaci mě to nepřekvapilo vůbec. Otázkou bylo snad jenom, kdo si stoupne k Jirkovi Rejlovi na stopera. Nakonec to padlo na Standu Ježka, a ten to zvládnul skvěle. Celkově jsme jako tým bránili dobře, a domácí jsme do větších šancí nepouštěli. Snad jenom po standardkách nám párkrát zatopili.

Ve kterém okamžiku Ti v utkání nejvíc zatrnulo, že byste nemuseli mít ani jeden bod?

Asi pět minut před koncem, kdy byl v našem vápně závar právě po rohovém kopu. Domácí hráč ale naštěstí napálil jenom břevno. V tu chvíli bysme se už asi těžko vraceli do zápasu.

Situace áčka není jednoduchá. Nebývalý počet hráčů z různých důvodů nehraje. Jaká je nálada v kabině po sérii neúspěchů?

Nálada v kabině je dobrá. Možná právě to, že chybí tolik kluků, nás ještě víc semkne. V Pace před zápasem jsme se patřičně nahecovali a na place to bylo vidět.

Věříš, že vás bodový zisk v Nové Pace nakopne a hned v neděli přijde vítězství nad Turnovem?
Určitě. Navíc vzhledem k postavení v tabulce to bude hodně důležitý zápas. V případě výhry bychom Turnovu odskočili na rozdíl šesti bodů, takže musíme využít domácího prostředí a vyhrát.

Určitě budete potřebovat podporu fanoušků. Na co bys je zkusil nalákat, aby byla pod Hankovým domem co nejlepší atmosféra?
Samozřejmě doufám, že přijde co nejvíc lidí, pak se nám hraje daleko lépe. Nalákal bych je na už zmíněnou důležitost zápasu a věřím, že se nám podaří navázat na výkon z Nové Paky, takže také na bojovný výkon. Doufám, že lidé uvidí co nejvíce branek v té správné síti (usmívá se)

Dvůr hraje o záchranu divize. Dovedeš si představit, že byste o tuto soutěž letos přišli?

Představit si to nedokážu, protože divize se tu hraje už strašně dlouho a do Dvora Králové prostě patří. Navíc kádr máme velice slušný a i s tolika absencemi musíme záchranu v soutěži urvat.

Najdete Tomáše Pichu? Věřte nebo ne, na fotce je hned sedm hráčů, kteří hráli zápas v Nové Pace!

Ty jsi do nynějška nepatřil ke stálým členům základní sestavy. Věříš ale, že by se tak mohlo stát? Jak úroveň divize a rozdíl mezi krajským přeborem vůbec vnímáš?
Do základu jsem se dostal, protože hodně kluků chybí kvůli zraněním nebo karetním trestům. Doufám, že se vrátí co nejdříve a do té doby se budu snažit podávat co nejlepší výkony. A jestli v sestavě zůstanu, o tom rozhoduje trenér. Rozdíl mezi divizí a krajským přeborem určitě je, a to asi hlavně v rychlosti. I v krajském přeboru ale nastupuje pár týmů, které by v divizi určitě ostudu neudělaly.

 

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing