03.04.2013 10:32

Trapas mužů s Holicemi odčinili vítězní starší dorostenci!

O velikonočním víkendu šlo již o čtvrté jarní fotbalové kolo, stále ale řádí zima, a tak bylo odehráno minimum zápasů. Mezi nimi i duel divizního áčka s Holicemi a střetnutí novobydžovských dorostenců s dvorskou ekipou.

MUŽI „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem A – SK Holice 0:1 (0:0).

Dvorští fotbalisté museli i ve svém druhém jarním utkání vzít za vděk umělkou v Náchodě, tentokrát se zde ale tří bodů nedočkali. „Domácí" sice měli šance, jejich hrobařem se ale stal středopolař Fejk. Ve druhém poločase gólově udeřil poslední tým tabulky a na jeho překvapivé vedení dvorští hráči nedokázali zareagovat. Závěr zápasu přinesl nervózní momenty, na které doplatili vyloučením hned tři hráči. Nejprve poslal sudí do kabin nervózního Kruliše s Michalcem, v úplném finiši je pak následoval střídající Zeman.

Naši borci si povinným vítězstvím mohli zajistit dostatečně klidné jaro. Místy až trapným výkonem ale darovali outsiderovi teprve druhé vítězství v sezoně a sobě jen zadělali na problémy. Utkání dále ukázalo letošní bolest. Absolutně se nedaří střelecky a dosavadních 22 branek na kontě je velice špatným vysvědčením nejen útočníků. Snad se dočkáme návratem na zelené trávníky zlepšení. Hned další utkání odehrají Dvoráci v Letohradě (sobota 16.30).

Fakta – branky: 49. T. Jedlička. Rozhodčí: Grimm (Rokycany). ŽK: 2:3. ČK: 1:2 (84. Kruliš – 84. Michalec, 90. Zeman). Diváci: 20.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Volf, Kruliš, Rejl, Ježek – Podolník, Fejk, Moník, Čenovský (64. Marks) – M. Otradovský (Řežábek), Klazar.

SK Holice: Schmeiser – Valenta, Kopřiva, Ručka, Pištora – Krpata, Merkl (46. Michalec), Chvála, Starý – Jedlička, Kroutil (76. Zeman).

Čeněk Celler, trenér Dvora Králové: „Utkání jsme naprosto nezvládli a od nynějška zase hrajeme o záchranu. Problémy máme také s kádrem, Krulišova červená karta byla již čtvrtým prohřeškem našich hráčů, když tři předchozí byli vyloučeni v dresu B týmu. Ke všemu nemůžeme na jaře počítat se zraněným Kilevníkem."

Jiří Tesař, trenér Holic: „K zápasu se vzhledem k tomu, co se dělo na hřišti, nebudu ani vyjadřovat. Hodnocení bych nechal na rozhodčích. Ti mají vždycky pravdu. Je škoda, kam až to nechali zajít. Všem hráčům mohu jen pogratulovat. Makali a odvedli dobrý výkon."

Další výsledky 19. kola: Kutná Hora – Jirny 0:3, Mšeno – Pěnčín/Turnov 0:0, Dobrovice – Ústí nad Orlicí 0:1, Pardubice B – Semily 5:1, Svitavy – Lhota pod Libčany 4:0, Nový Bydžov – Nová Paka 3:1, Náchod – Letohrad 1:0.

STARŠÍ DOROST

RMSK Cidlina Nový Bydžov U19 – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 0:1 (0:0).

V neděli se jarní premiéry dočkali konečně starší dorostenci, kteří si v zimě prošli jednou velkou změnou. Trenérský post opustil úspěšný kouč Jan Míl a po jeho odchodu si tým „užíval“ de facto bezvládí. Trénovat hráči chodili společně s mužstvem dospělých.

Podzimní vzájemný souboj s novobydžovským celkem dopadl v Miletíně jasným vítězstvím našich barev. Po poločase 7:0 vyhrál Dvůr 8:1, za což může i fakt, že Cidlina v soutěži působí s výběrem U17. Jenže tentokrát i o dva roky mladší tým stačil našim hráčům a v utkání byl navíc lepším týmem. Přesto to byli hosté, kdo jako jediný skóroval. Ve 43. minutě se prosadil Čajka a rozhodl tak o tříbodovém zisku, který mužstvo posunul na velice pěknou čtvrtou příčku. Pokud na ní ale svěřenci nového trenérského dua Jakub Daniel – Petr Andrle chtějí vydržet, budou muset v dalších zápasech pořádně přidat. Hrdinou duelu na umělce v Chudonicích byl totiž jednoznačně gólman Vláďa Matula (na Plese fotbalistů vyhlášen Sympaťákem roku 2012 – pozn. aut.).  A kdy že tým podržel nejvíc? Ve 44. minutě neproměnil samostatný nájezd Kalenský, když Matula skvěle špičkou zachránil. O minutu později úspěšně zakročil i proti gólové střele, kterou vyrazil na roh. Ve druhém poločase kryl výtečně střelu Živného, ránu Trejbala zastavilo břevno a stejná konstrukce zazvonila i po přímém kopu Kalenského. Své šance se zalekl Tichý, jenž hlavou netrefil opuštěnou branku pro rohu Trejbala. Střela Živného jen těsně minula pravou tyč a v poslední minutě nedokázal míč skluzem dostat do brány Dvora ani brankář Strýhal.

Fakta – branka: 43. Čajka. Rozhodčí: Kubálek. ŽK: 2:0. Diváků: 30.

Karel Průcha, trenér RMSK: „Klukům mohu za výkon jen poděkovat, reakce rodičů a fanoušků musely kluky hřát na srdci. Ovšem jasně se ukázaly i tréninkové výpadky některých hráčů a také fakt, že za víkend se dva zápasy v plném nasazení odehrát nedají. Trochu mne to mrzí, protože to pak degraduje výsledek celého týmu.“

Jakub Daniel, trenér Dvora Králové: „Tým jsme s kolegou Andrlem dostali „do rukou“ doslova za pět minut 12. Příprava byla relativně krátká, ale kluci ji všichni odmakali na plno, za což jim patří náš dík. Je těžké hodnotit první utkání, když jsme neměli ani jeden řádný přátelák, takže spíš beru, že se tým herně seznamoval. Makal jako jedna parta a podle toho to dopadlo. Pro nás velice důležitý vstup do jarní části sezony. Musím vyzdvihnout gólmana Vláďu Matulu. V důležitých momentech nás podržel a mile mě překvapil také Marek Čajka z Mostek, jenž patří věkem ještě mezi starší žáky, přesto odehrál celý zápas a ještě vstřelil vítězný gól.“

RMSK Cidlina Nový Bydžov B: Strýhal – Petr, Němec, Tichý, Kalenský – Šantrůček, Trejbal, Holec, Starý – Živný, Jelínek; střídali Fiala, Hrubý, Bureš. Připraven Šafařík.

TJ Dvůr Králové nad Labem:Matula – Albert, D. Bednář, D. Machek, R. Machek (76. Kubín) – Krušina, Čajka, Duplinský, V. Hák (72. Žaba) – Ruprich, M. Hák. Náhradníci: Kubín, Žaba, Krejsa.

Ostatní dvorské celky bohužel do hry o víkendu nezasáhly. Béčko mužů si v Kratonohách zahraje v náhradním termínu, stejně tak starší žáci proti Olympii Hradec Králové (viz aktuální termínovka v příloze). Odložen byl i duel třetiligových žen. Tak snad bude o víkendu 6. – 7. dubna lépe!