30.04.2014 15:55

Trávník od JutaGrass áčku svědčil, dvorská mládež bojovala s absencemi

Povinná výhra A mužstva, nelichotivá remíza rezervy a porážky mládežnických kolektivů. Tenhle víkend byl z hlediska divize C radostný, jinak nám ale naše týmy mnoho veselí nepřinesly. Vyhrávali ale nejmenší dvorští fotbalisté. Z nich máme i na jaře velikou radost!

MUŽI „A“

Dvoráci si mohli při utkání 23. kola divize C připadat jako doma. Hráli totiž na umělém trávníku vyrobeném v našem městě. Reklamy JutaGrass zdobily celý liberecký areál a nakonec měl dvorský punc i výsledek 2:5 ve prospěch modrobílých barev.

Nebyla to až taková procházka růžovým sadem, povinné vítězství si ale dvorští fotbalisté ze hřiště posledního celku tabulky přivezli. Domácím výsledek navíc přinesl nepříjemnou pachuť. Liberecký Rapid se totiž definitivně stal prvním jistým sestupujícím týmem. Premiérovou divizní branku si připsal náš mladíček Dominik Žaba, dvěma góly outsidera odstřelil útočník Jakub Černík. Dvorský šutér je ve formě. V posledních třech duelech skóroval! Nechal si nějaký náboj na neděli, kdy svěřenci kouče Miroslava Chalupy přivítají lídra z Nové Paky? U toho zápasu nemůžete nikdo chybět!

VTJ Rapid Liberec – TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ 2:5 (1:1).

Liberecký Rapid pozorně bránil a překvapivě několikrát i nebezpečně zaútočil. Ale útoky nebyly přesně zakončeny. Podobně si počínali i naši borci. Ve 22. minutě aut domácího Uzla přizvedl Poživil, Landyš ale naštěstí hlavičkoval nad branku. Za pár minut se balónu ujal právě Landyš, ve vápně si zahrál kličkovanou, aby nakonec zpoza hráčů křížnou střelou po zemi překvapil Vildu Ulrycha – 1:0.

• Přidej se k nám na sociální síti!
  • Facebookový profil FOTBAL DVŮR má v přátelích již 902 fanoušků!
  • Právě na facebooku s hráči můžeš být neustále.
  • Jen zde se dočteš nejaktuálnějších informací!

Jenže domácím vedení dlouho nevydrželo a po deseti minutách předvedli Dvoráci rychlou křídelní akci Řežábkem a po zblokování míče domácími se přes rozhozenou obranu prosadil Jakub Černík – 1:1. Náš jarní bombarďák byl při chuti také o dvě minuty později, kdy jeho střelu vytěsnil na tyč navrátilec do domácí sestavy Dostál. Jinak stále domácí poctivě bránili a zkoušeli také kvalitnější mezihru.

Krátce po přestávce naši hráči Jirkou Podolníkem zahrávali roh, ze zadní tyče míč vrátil před bránu (zase) obránce Martin Kilevník, a tam ho hlavičkou nasměroval do sítě Jirka Rejl – 1:2. Rapid ještě zvládl kontrovat, kdy po důsledném sledování míče vybojoval Vodička autové vhazování, jehož provedení se vydařilo Uzlovi, který našel hlavu Poživila, a ten znovu srovnal skóre.

Domácí najednou mysleli více na útočení, ale byli to naši borci, kdo během tří minut předvedl definitivní obrat. Vysunutou obranu domácích potrestali dvěma rychlými góly Kuba Černík a Fanda Fejk – 2:4. V osmi minutách liberečtí vojáci padli, protože přišel ještě třetí gól po brejku Kristiána Samlera, který stíhán Poživilem přihrál nalevo na nabíhajícího Dominika Žabu. Ten nedal domácímu gólmanovi šanci a připsal si svůj premiérový divizní gól (GRATULUJEME KOUSKU). Poslední tým tabulky se již nedokázal z těchto tří úderů oklepat a Dvoráci duel s přehledem dohráli.

Fakta – branky: 24. Landyš, 67. Poživil – 35. a 70. Černík, 46. Rejl, 71. Fejk, 78. Žaba. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). Hráno bez karet. Diváků: 20.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Podolník, Rejl, Kilevník – Samler (79. Mertlík), Ujec, Fejk (76. Černý), Řežábek (81. Vitebský) – M. Otradovský (71. Žaba), Černík.

Lukáš Halama, trenér VTJ Rapid Liberec: „Do 69. minuty to bylo z naší strany dobré a vlastně jsme navázali na kvalitní hru z Nové Paky. Pak jsme však během chvíle hostům nabídli šance, které uměli využít. Obdrželi jsme moc gólů. I když kvalita byla na straně soupeře, velké chyby zkreslily výsledek s týmem, který byl hratelný."

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové: „Jsem hrozně rád, že utkání, kde se od nás očekávalo pouze vítězství, jsme dokázali zvládnout. Většinu zápasu jsme měli pod kontrolou, měli více ze hry i více brankových příležitostí a z tohoto pohledu je vítězství zasloužené. Mrzí mě jen, že jsme byli nedůslední v defenzivě a nechali soupeři prostor ke vstřelení dvou gólů. Závěrem bych chtěl pozvat královédvorské příznivce na příští víkend, kdy doma hostíme vedoucí tým tabulky Novou Paku."

Aktuální tabulku divize C najdete ZDE!

MUŽI „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ – Sokol Častolovice 2:2 (2:1).

Domácí juniorku pro duel s Častolovicemi posílili áčkaři Ujec s Černíkem a právě divizní kanonýr se mohl střelecky prosadit už po pěti minutách hry. Šanci mu však zneškodnil hostující gólman a naopak rychle udeřili Častolovičtí. Závar před naší brankou dokonal Pinkas – 0:1. Dlouho se ale hosté z vedení neradovali. V 16. minutě se k zahrání trestného kopu postavil kapitán dorostenců Filip Krejsa a krásnou ranou srovnal na 1:1. Za nerozhodného stavu si obě mužstva vytvořila po dvou šancích, udeřilo ale až sedm minut před pauzou. To hosté faulovali v pokutovém území a Jakub Černík z penalty poslal Dvůr do vedení 2:1.

Hned po pauze domácí neproměnili obrovskou šanci na zvýšení skóre, přesto se zdálo, že budou mít průběh hry pod kontrolou. Zvlášť, když střelec úvodní branky hostů Pinkas obdržel druhou žlutou kartu, a musel zamířit do sprch. Jenže v 69. minutě obdržel přesnou přihrávku od spoluhráče Cvejn a s velkým přehledem sám před Matulou srovnal na 2:2. Domácí se i tak rvali o vítězství, které by jim ve hře o záchranu výrazně pomohlo. Tři minuty před koncem měl obrovskou šanci Kuba Černík, častolovický gólman Jedlička se stal ale hrdinou utkání a stav 2:2 se díky jemu již nezměnil.

Fakta – branky: 16. Krejsa, 38. Černík z pen. – 6. Pinkas, 71. Cvejn. Rozhodčí: Krucký. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (61. Pinkas). Diváků: 110.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – Krejsa, Ujec, T. Novotný, Černý – Vondrouš (69. Ruprich), Vitebský, Mertlík, Tichovský (80. M. Hák) – Černík, Žaba (46. V. Hák).

Sokol Častolovice: Jedlička - Novák, Kuhn (86. Králík), Lux, Marek - Cvejn, T. Přikryl (79. Suchý), Mráz Pavel, M. Brandejs (71. Lorenc) - Kalousek, Pinkas.

Stanislav Ježek, trenér Dvora Králové B: „V utkání jsme si vypracovali dostatek šancí na to, abychom jej dovedli do vítězného konce. Nakonec však snaha hráčů vedla jen k remízovému výsledku."

Trenér Sokola Častolovice: „Dokázali jsme v deseti vyrovnat, hlavně proto si odvážíme zaslouženě bod.“

Aktuální tabulku I. A třídy najdete ZDE!

STARŠÍ DOROST

Žamberk/Letohrad – TJ Dvůr Králové nad Labem 4:0 (4:0).

Dvoráci byli na hřišti Žamberku papírovým favoritem, jenže k utkání přijeli značně oslabeni. Ze základní sestavy scházelo hned sedm (!) hráčů, když někteří si plnili povinnosti na lavičce A mužstva, jiní se zápasu nemohli zúčastnit z jiných důvodů. A tak se narodila překvapivá, leč zasloužená porážka od posledního celku tabulky.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Rubáček – Gábor, Krejsa, Machek, Tichovský - Ruprich, M. Hák, Plecháč, Honců, Vladeka; na střídačce: Kubín a Bednář.

Petr Andrle, trenér Dvora Králové: „Prohráli jsme zápas sami se sebou. To, co vycházelo nám minulý týden, vyšlo tentokrát soupeři. Jeden gól jsme dostali po faulu na nás. Chyběly nám opory. Na lavičce zůstal Bednář po zranění. Facka snad přišla brzy pro další zápasy.“

Aktuální tabulku Východočeského přeboru U19 najdete ZDE!

Pohár dorostu Jutagrass

SK Sparta Úpice – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 0:5 (0:2).

V osmifinále krajského poháru šlo o jednoznačné vítězství našeho družstva. To si vysloužilo výsledek 5:0 po celozápasové převaze. Domácí tým si za celé utkání nevypracoval vážnější brankovou příležitost. Ke všemu byla na straně Dvoráků celá řada nevyužitých příležitostí, která jen odvrátila podstatně vyšší porážku domácího družstva.

Fakta - branky: 32., 46. a 74. Vladeka, 38. Matula z pen., 48. Ruprich. ŽK: 4:2.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Vl. Matula - Bednář, Krejsa, Plecháč, Gábor - Kuhn, Vitebský, Tichovský, Ruprich - Vladeka, Honců; střídali: Mertlík, Machek a Dolenský.

ŽÁCI

TJ Dobruška/Opočno – TJ Dvůr Králové nad Labem 5:1 (4:0).

Také žáci museli cestovat na hřiště dvou společných klubů. Tentokrát ale ne k poslednímu, leč vedoucímu celku tabulky. No a domácí pro svěřence kouče Davida Sojky byli soupeřem nad síly. Vyhráli zaslouženě, i když výkonem ve druhé půli zanechali hosté i u soupeře dobrý dojem.

Fakta – branky: Šnajdr 2, Franc 2, Král – Reichrt.

Zdeněk Filip, trenér Dobrušky/Opočna: „Kluci se na zápas těšili a začali ve vysokém tempu. Po čtvrthodině jsme vedli už 3:0 a podle toho se odvíjel i zbytek úvodního poločasu. V jeho závěru jsme ještě přidali čtvrtou branku. Ve druhé půli jsme trochu polevili a už to nebyl tak líbivý fotbal. Škoda také velkého množství neproměněných šancí. Vítězství mohlo být daleko vyšší. Zápas jsme měli pod kontrolou a zvítězili zcela zaslouženě."

David Sojka, trenér Dvora Králové: „Potkal nás velmi silný soupeř, jehož hráči byli fyzicky vyspělejší. Ne nadarmo jsou v tabulce na prvním místě. Našim klukům slouží ke cti, že ani za stavu 0:4 zápas nevzdali a naopak ve druhé půli odehráli vyrovnanou partii.“

Aktuální tabulku finálové skupiny krajské soutěže najdete ZDE!

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci pod vedením trenéra Martina Kazdy za sebou mají před vstupem do mistrovské části dva vložené turnaje, tzv. nástavbu. Odehráli v ní již pět utkání a z toho dokázali ve čtyřech zvítězit.

TJ Dvůr Králové nad Labem – Rtyně/Úpice 1:0

Branka Dvora: Hynek

TJ Dvůr Králové nad Labem – Trutnov 2:1

Branky Dvora: Holub, Zeman

TJ Dvůr Králové nad Labem – Jaroměr 0:1

TJ Dvůr Králové nad Labem – Třebeš 4:1 (3:0)

Branky Dvora: Josef Vognar 2, Ondřej Vítek 2

TJ Dvůr Králové nad Labem – Černilov 5:0 (3:0)

Branky Dvora: Ondřej Vítek 4, Tomáš Hynek

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Také starší přípravka už si zahrála dva turnaje, do finálové skupiny krajské soutěže se ale tyto výsledky nezapočítávají. Turnaj ve Rtyni se svěřencům trenéra Davida Šikala nevydařilo podle představ i díky absencím v sestavě. O týden později už to bylo lepší.

TJ Dvůr Králové nad Labem – Rtyně/Úpice 3:3

Branky: Kraus, Marel, Čechovič

TJ Dvůr Králové nad Labem – Jaroměř 1:3

Branka: Hanzlíček

TJ Dvůr Králové nad Labem – Trutnov 0:1

TJ Dvůr Králové nad Labem – Trebeš 2:2 (1:0)

Branky Dvora: Aneta Sováková, Josef Hanzlíček
TJ Dvůr Králové nad Labem – Černilov 4:1 (2:0)

Josef Hanzlíček, Štěpán Čechovič, Šimon Tauber

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

V sobotu odehrálo béčko mladší přípravky první jarní mistrovsky turnaj. V Náchodě z různých důvodů chybělo několik hráčů, a proto tým A i B musel odehrát trio zápasů jen s jedním hráčem na střídání! Za to patří hráčům veliký obdiv a ohromné poděkování.

A tým nejprve svedl bitvu v okresním derby s Trutnovem, jemuž podlehl 2:4. Proti Jaroměři se Dvoráci dlouho rvali o vítězství, nakonec z toho ale byla „divoká“ remíza 5:5. Na poslední duel dne již bohužel nezbyly oslabenému kolektivu síly a s Náchodem prohrál vysoko 1:9. Góly v turnaji stříleli Tomáš Kareš (4), Jakub Langpaul (3) a Lukáš Formánek jeden.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Adam Horáček – Tomáš Formánek, Jakub Langpaul – Lukáš Formánek, Tomáš Kareš ml., Jan Jarolím.

Tomáš Kareš st., trenér Dvora Králové nad Labem: „Turnaj jsme odehráli v nejužší možné sestavě, a tak děkuji hráčům za nasazení a bojovnost.“

Tým B nejprve remizoval 3:3 s Trutnovem, když všechny góly nastřílel Patrik Adámek. Poté malí Dvoráci prohráli s Jaroměří 0:6, ale v závěrečném duelu se mohli radovat z vítězství. Porazili totiž domácí Náchod 5:2. Čtyřikrát se prosadil jindy brankář Patrik Adámek a jeden gól přidal Honzík Špaček.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Patrik Adámek - Ivan Kopcha, Jan Bujárek, Adam Fiala, Jan Špaček a Míra Kosinka.

Jan Vágner, trenér Dvora Králové nad Labem: „Z turnaje jsem odjížděl velice spokojen, protože všichni makali a hlavně hráli týmově. A tak bych chtěl ještě jednou všem malým fotbalistům moc poděkovat!“

ŽENY

TJ Dvůr Králové nad Labem - ŽFK Trutnov 0:0.

Cenný bod vybojovaly v okresním derby naše fotbalistky, když si čisté konto připsala brankářka Jana Stránská. Odkez na webové stránky našich fotbalistek najdete ZDE.

Aktuální tabulku České divize C žen najdete ZDE!