13.05.2014 23:42

Trenér Oliva ve Dvoře body nenechal. Vítězně uspěly jen fotbalistky

Trenér Oliva ve Dvoře body nenechal. Vítězně uspěly jen fotbalistky

Víkend bez zápasu rezervního celku mužů – takové byly poslední dva volné dny. Béčko pauzírovalo z důvodu vyřazení Staré Paky ze soutěže. Právě na její hřiště původní los svěřence kouče Stanislava Ježka zavál. A tak jsme se mohli soustředit na ostatní dvorské kolektivy. Na domácím hřišti se však představily jen divizní ženy a muži.

Muži „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Vysoké Mýto 1:3 (0:1).

Kdo viděl oba poslední domácí duely našeho mužstva, musel si sám konstatovat, že lepším ze dvou týmů, které se pod Hankovým domem představily, byl rozhodně kolektiv z Vysokého Mýta. Lídr z Nové Paky toho divákům mnoho nepředvedl, zato štika jarní části soutěže ano. Mužstvo, vedené od zimy nám dobře známým trenérem Romanem Olivou, posílilo a ve druhé polovině sezony kosí jednoho soka za druhým.

Přesto znovu oslabení Dvoráci začali bez bázně a hany. Už v desáté minutě v souboji Černíků ztroskotal náš kanonýr na gólmanovi hostů. A nebyla to jediná návštěva Chalupových svěřenců v šestnáctce hostů. Domácí hráli aktivně, gólové odměny se ale nedočkali. Vysokomýtští vylézali z kvalitní defenzívy zřídka, když se jim to ale povedlo, hned to „smrdělo“. Po půlhodině hry dostal vyrovnaný duel impuls v podobě gólu, bohužel do domácí sítě. Nedůrazný odkop od branky využili hosté k bleskovému brejku a na jeho konci doklepával míč do sítě volný Svoboda – 0:1. Dvůr přesto pokračoval v napadání soupeřových beků a z toho přišly dvě možnosti Jakuba Černíka a Martina Otradovského. Vyrovnání však hosté zamezili.

Po přestávce chtěli naši hráči výsledek zvrátit, už po sedmi minutách ale v další brejkové situaci vlétl do šestnáctky exligista Šumský a nadvakrát překonal Ulrycha – 0:2. V závěru se hosté prosadili ještě jednou, to když se střelecky prosadil Lukáš Daněk, jenž ještě na podzim působil ve dvorských barvách. Domácím tak nebyla nic platná ani krásná rána Viktora Markse, která jen mírnila druhou domácí porážku v řadě za sebou.

O nápravu se Dvoráci pokusí tuto sobotu na hřišti silných Živanic a za týden pak ve velice důležitém domácím souboji s již sestoupivším Železným Brodem. Tři body budou povinností pro jistotu záchrany divizní příslušnosti. Tabulka je totiž stále hodně namačkaná.

Fakta – branky: 85. Marks – 32. Svoboda, 52. Šumský, 80. Daněk. Rozhodčí: Jedlička (Liberec). ŽK: 2:2. Diváci: 360.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Ujec, Rejl, Podolník – Samler, Vitebský, Fejk, Řežábek (63. Marks) – M. Otradovský (79. V. Hák), J. Černík.

SK Vysoké Mýto: V. Černík – Konečný, Jeníček, Pecháček, Živný – Kopecký (80. Krátký), Kopřiva, Daněk, Valášek – Svoboda, Šumský.

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „V prvním poločase hosté vycházeli ze zajištěné obrany a snažili se využít každé příležitosti k přechodu do rychlého protiútoku. My jsme byli aktivnějším mužstvem, vytvořili si několik brankových příležitostí, bohužel však bez gólového zakončení. Naopak fotbalisté Vysokého Mýta využili jediné nebezpečné příležitosti k získání vedení. Poté, co hosté v úvodu druhého poločasu vsítili druhou branku, si bez větších problémů pohlídali vítězství.“

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Podali jsme výborný výkon a zaslouženě jsme vyhráli. Zápas jsme měli prakticky od desáté minuty pod kontrolou. Na začátku jsme měli sice trochu problémy, ale pak se to ustálilo, hráli jsme dobře takticky, čekali jsme na chyby soupeře, které jsme dokázali potrestat. Za výkon patří dík celému mužstvu.“

Další výsledky 25. kola: Nová Paka - Živanice 1:1, Dobrovice - Ústí n. O. 0:0, Pardubice B - Turnov 5:2, Kutná Hora - Letohrad 1:0, Trutnov – Jablonec n. J. 5:1, Náchod - Svitavy 3:0, Rapid Liberec - Železný Brod 2:3.

Aktuální tabulku divize C najdete ZDE!

Záznam z utkání najdete ZDE!

Muži „B“

Dvorští fotbalisté měli o víkendu již zmiňované volno. Přesto se „bohužel“ v tabulce měnila jejich pozice. Po výhře dosud poslední Police nad třináctým Ohnišovem se naši borci propadli na sestupové poslední místo a ve zbývajících pěti kolech rozhodně budou mít oč hrát! Hned další duel může být velice důležitý. V neděli pod Hankovým domem Dvoráci od 17 hodin přivítají Nový Hradec Králové.

Další výsledky 20. kola: Vysoká n. L. – Černilov 6:1, Třebechovice – Roudnice 2:1, Třebeš – Nové Město 0:1, Kunčice – Vrchlabí 2:0, Kostelec n. O. – Bílá Třemešná 4:3, Nový Hradec Králové – Častolovice 6:1, Police n. M. – Ohnišov 3:0.

Aktuální tabulku I. A třídy najdete ZDE!

Starší dorost

RMSK Cidlina B - TJ Dvůr Králové nad Labem U19 4:0 (0:0).

Dvoráci v souboji o průběžné první místo ve skupině o 6. - 10. místo odehráli slušný první poločas, v tom druhém ale byl lepší jejich soupeř. O nadcházejícím víkendu má náš tým volno.

Fakta – branky: 56. Vojtaš, 68. Vocásek, 79. Petr, 87. Tichý. Rozhodčí: Odvárko. Hráno bez karet. Diváků: 45.

RMSK Cidlina B: Šafařík - Šimbovský, Pilný, Tichý, Vocásek - Bílek, Vojtaš (60. Tvarůžek), Holec, Bureš - Petr, Jelínek (80. Šimbovský).

TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula (80. Rubáček) – Gábor, D. Bednář, Krejsa, Machek – Honců, M. Hák, Mertlík (74. Plecháč), Wohnout (46. Kuhn) – Vladeka (61. Dolenský), Honců.

Jaroslav Matějka, trenér RMSK Cidlina B: „Prvních 35 minut jsme hráli bez pohybu, důrazu a ztráceli jsme velké množství míčů v rozehrávce. Hosté ze své šance trefili pouze tyč a my jsme tak první poločas přečkali bez obdržené branky. Druhý poločas byl z naší strany naprosto rozdílný, hráli jsme mnohem aktivněji a předvedli dobrý výkon.“

Jakub Daniel, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Ve vyrovnaném prvním poločase jsme bohužel nedokázali proměnit nabídnuté gólové šance. Mohli (měli) jsme vést. Po pauze už byl lepší soupeř a vyhrál po zásluze.“

Aktuální tabulku Východočeského přeboru U19 najdete ZDE!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Olympia Hradec Králové 2:2, na penalty 3:0.

Ve vloženém čtvrtečním kole si svěřenci trenéra Davida Sojky připsali cenné dva body. S hradeckou Olympií sice „jen“ remizovali 2:2, v penaltovém rozstřelu ale byli úspěšnější než jejich soupeř.

SK Týniště nad Orlicí - TJ Dvůr Králové nad Labem U15 1:0 (0:0).

Hned v dalším kole finálové skupiny krajské soutěže se Dvoráci představili až v dalekém Týništi a nevedli si zde vůbec špatně. Herně byli domácímu celku vyrovnaným sokem, jenže se znovu trápili v útoku. První poločas byl vyrovnaný, v tom druhém prokázal více sil soupeř a jediným gólem Vlčka stanovil konečný výsledek.

Fakta – branka: Vlček. Rozhodčí: Jaroš. ŽK: 2:1. Diváků: 40.

Tuto neděli od 9.30 budou naši fotbalisté na domácím hřišti stadionu pod Hankovým domem usilovat o únik z poslední příčky skupiny. Přivítají předposlední tým tabulky, společný celek Nové a Staré Paky – přijďte fandit!

Aktuální tabulku finále krajské soutěže najdete ZDE!

Mladší žáci

Z turnaje v Náchodě známe bohužel jen jediný výsledek, a to porážku našich borců v duelu s domácím výběrem Náchod/Nové Město.

Aktuální tabulku krajské soutěže mladších žáků najdete ZDE!

Starší přípravka

Naprosto stejná informace: také starší přípravka s domácím kolektivem 1:2 prohrála a zbylé výsledky s Vrchlabím a Jičínem neznáme.

Aktuální tabulku krajské soutěže starší přípravky najdete ZDE!

Mladší přípravky

Mladší přípravky čekal o víkendu turnaj v Horním Starém Městě, ale výsledky nebyly hlášeny.

Ženy

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Starý Mateřov 4:0 (1:0).

Skvělý výsledek si připsaly naše fotbalistky, které ve druhém utkání po sobě dokázaly s přehledem vyhrát, tentokrát navíc nad soupeřkami z čelních pozic tabulky. Ke všemu brankářka Stránská uhájila potřetí v řadě čisté konto. Daří se také střelkyni Kubíčkové, a tak si lze jen přát, že jí i celému týmu vydrží forma i do zbývajících duelů jarní části.

Fakta – branky: Kubíčková 2, Zaplatílková, Šubrtová

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Stránská - Zemánková, Johnová, Riegerová, Dyrcová - Kubíčková, Šubrtová, Zaplatílková, Machačová – Warová.

Jan Kašpar, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: Utkáni jsme s výjimkou konce prvního poločasu a začátku druhého kontrolovali. První poločas jsme se prezentovali kombinační hrou s převážným využitím pravé strany, kde hraje v posledních zápasech gólově potentní Kubíčková. Druhá polovina poločasu byla v režii hostů, kde přešli do rozestavení s pěti záložnicemi, což nám činilo problémy. Ve druhém poločase jsme se soustředili na defenzivu s rychlými kontry. Hoste měli několik slibných akcí, které ovšem neutralizovala naše precizní obranná hra.

Už tuto neděli ve 13.00 vyzvou naše hráčky na hřišti v Kuksu soupeře z Jehnědí!

Jarní výsledky našeho družstva

  • DK – Sázava 0:3 (0:0)
  • Rokytnice – DK 3:0 (2:0)
  • DK – Pardubice 0:3 (0:2)
  • Benecko – DK 2:0 (0:0)
  • DK – Trutnov 0:0
  • Zámrsk – DK 0:3 (0:2), branky: Kubíčková 2, Šubrtová
  • DK – Starý Mateřov 4:0 (1:0), branky: Kubíčková 2, Zaplatílková, Šubrtová

Aktuální tabulku České divize žen C najdete ZDE!

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing