30.06.2011 07:36

''Trénovat jen v osmi lidech není ideální,'' říká Standa Ježek.

''Trénovat jen v osmi lidech není ideální,'' říká Standa Ježek.

Dvůr Králové – Ve svém týmu patří k nejstarším hráčům, navíc si v něm již několik let plní roli kapitána. Také proto STANISLAV JEŽEK moc dobře ví, že nedávno skončený fotbalový rok nebyl ze strany Dvora Králové vůbec povedený. Svými slovy se proto profesor tamního gymnázia pokusil najít

Stando, jak byst zhodnotil nejméně povedenou sezonu v divizní éře Dvora, která trvá již sedm let?
Řekl bych ´střídavě oblačno´. Podzimní část byla celkem dobrá, jaro nám rozhodně nevyšlo podle představ.

Pravda, podzim ještě ušel, proč ale bylo jaro tak špatné? Vždyť jste vyhráli jen tři utkání...
Jedním z důvodů je tréninková účast. Vysokoškoláci i letošní maturanti dali logicky přednost studiu a trénovat jednou týdně je na divizi málo. Scházet se v osmi lidech pak není ideální. Dalším důvodem je psychika. Kolikrát se stalo, že jsme začali hrát až za stavu 0:2, dostali soupeře pod tlak, ale zvítězit se už nepodařilo. Na jaře se i přestalo dařit našim střelcům, nepadalo to tam. Tutovky, co jsme nedali, mohly atakovat přední příčky hitparády (smích).

Tým ale po minulé sezoně zůstal pohromadě, nečekala se taková změna k horšímu...
Vše je o věcech popsaných v předešlé odpovědi. K tomu nám chybí střelec, který pravidelně skóruje. Odešel Lukáš Slezák, a to bylo znát. On podržel míč, dokázal přihrát do koncovky a dával góly.

Nad tou šedí ale vyčnívá velmi dobrá bilance z domácího hřiště. Co je potřeba udělat pro to, aby tým uměl zopakovat dobrý výkon i venku?
Na to je jednoduchá odpověď: nebát se hrát, vyvarovat se hloupých chyb a hlavně proměňovat šance.

I v této sezoně se v A týmu prosadili noví mladí odchovanci, především pak Ulrych, Fejk a Samler. Dá se to brát jako největší pozitivum?
Kluci šanci dostali. Teď je jen na nich, jak se s tím vším poperou a jak se k tomu postaví. Každopádně to mají v hlavě srovnané a vědí, o čem to je. Pokud jim to vydrží a nebudou brát studium na vysoké škole jako nepřekonatelnou překážku, tak všichni tři mají na to, aby se časem stali nepostradatelnými oporami našeho týmu. Držím jim pěsti, nejen těmto třem.

Váš rezervní tým postoupil do krajského přeboru. Může to být v dalším ročníku výhoda i pro A mužstvo? Jak vy to vidíš?
Předně všem gratuluji k postupu. Krajský přebor je zase o stupeň vyšší a tedy i těžší soutěž. Pokud bude v klubu dostatek hráčů a mladí se budou chtít prosadit, bude to určitě přínosem.

Tisknout



Dvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing