29.08.2018 00:16

Trestuhodně ztracené body ve Slatiňanech. Už ve středu na pohár s Vlašimí. Béčko padlo s Novou Pakou

V úvodním dějství nové sezony oba dvorské týmy dospělých padly svorně po výsledku 0:1 (Kolín a Miletín). Před týdnem zase svěřenci Milana Ujce a Jirky Rejla slavili výhry a na jejich konto se stěhovaly 3+3 body. No a do třetice bylo vše podobné. Tentokrát si áčko přivezlo naprosto zbytečnou porážku ze hřiště Slatiňan, béčko o den později odevzdalo všechny body Nové Pace.

DVORSKÁ HYMNA DVŮR JE NÁŠ...

Muži A

SK Spartak Slatiňany – TJ Dvůr Králové nad Labem 3:2 (2:2)

Není tomu tak dlouho, co naši fotbalisté v jarní části minulé sezony ztratili tříbrankový náskok na hřišti Vykáně. Tým trenéra Milana Ujce na nepovedený duel nechal vzpomenout tuto sobotu. Ve Slatiňanech Dvoráci brzy vedli 2:0, nakonec si ale z utkání neodvezli ani bod.

Na hřiště nováčka soutěže jsme přicestovali podpoření šťastnou výhrou nad týmem Horek (1:0) a dobrou náladu týmu ještě navýšily dvě vstřelené branky v úvodu utkání. Už ve 14. minutě našel rohový kop Martina Hrušky hlavu Jirky Rejla, jenž gólem potvrdil svou skvělou formu z úvodu sezony. Když pak ve 27. minutě z úhlu napálil míč do sítě Fanda Fejk, vedli Dvoráci už dvoubrankovým rozdílem a fanoušci věřili v tříbodový zisk.
Jenže zbytek zápasu naše zkušené mužstvo nezvládlo. Především závěr prvního poločasu. Ve 43. a 45. minutě prošly hostující obranou dvě průnikové přihrávky na slatiňanského Slováčka a domácí útočník pokaždé trestal – 2:2. Podruhé dokonce střelou mezi nohy Kuby Vaníčka.
Po přestávce loňský vítěz Pardubického přeboru obrat dokonal. Stalo se tak v minutě 63., kdy si centrovaný míč mezi obránci našel Koblasa a hlavou rozhodl o prvním divizním vítězství svého mužstva.
Před středečním duelem 2. kola MOL cupu proti Vlašimi jsme si tak dobrou náladu neudrželi. Po sehrání pohárového utkání nás hned v neděli bude čekat obrovsky důležitý domácí duel s momentálně posledním Turnovem (17.00).

Fakta – branky: 43. a 45. Slováček, 63. Koblasa – 14. Rejl, 27. Fejk. Rozhodčí: Vychodil. ŽK: 0:3. Diváci: 203. SK Spartak Slatiňany: Vostradovský – Valda (46. Koblasa), Hauf, Ráliš (72. Luptovský), Malý – Slováček, Koudelka, Vladyka, Rešetár – Vácha (73. Kopecký), Václavek (87. Trňák). TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Kruliš (67. Karal), Macháček, Tomeš – Křížek, Rejl, Tauchman, Fejk (69. Knespl) – O. Ujec (73. Vitebský), Hruška (86. V. Hák).

Petr Myška, trenér SK Spartak Slatiňany: „První poločas jsme nehráli úplně podle mých představ. Dostali jsme dva laciné góly, které nás ale probudily, a ještě do pauzy jsme dokázali srovnat. Ve druhém poločase jsme měli více šancí a zaslouženě zápas otočili. Kluci bojovali a jsem velmi rád, že se nám podařilo urvat vítězství. Zápas s Benátkami a Čáslaví měl z naší strany vyšší kvalitu, teď se tolik nevedlo a o to je výhra cennější.“

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „V dobře rozehraném zápase jsme zbytečně ztratili vedení a následně body. V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem, vedli 2:0 a měli i další šance. Třetí gól jsme ale nepřidali a naopak náskok trestuhodně ztratili během posledních tří minut. Druhá půle již byla vyrovnanější, domácí měli i více ze hry a po jedné z našich chyb rozhodli zápas. Myslím si, že minimálně bod jsme si hlavně za výkon v první půli zasloužili.“

Videozáznam z utkání najdete ZDE!

Aktuální tabulku Fortuna Divize C si můžete prohlédnout ZDE!

Muži B

TJ Dvůr Králové nad Labem B – 1. FK Nová Paka 1:2 (1:2)

Fakta – branky: 27. Otradovský – 24. Janouch, 45. T. Haken z pen. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 0:3. Diváci: 200. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – M. Hák, S. Ježek, Kasan, D. Petráček (46. Zlámal) – Pražák, V. Hák, Knespl, Vitebský (71. Rejl) – M. Otradovský, Prokůpek (85. Suk). 1. FK Nová Paka: Jurčo – Štefan (62. Honců), Poděbradský, Procházka, Ponikelský – Krejčí (67. Rosputniak), Lenfeld, T. Haken (85. Ulrich), Číla – Janouch, Kuchta (88. Jisl).

Jiří Rejl, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Bohužel jsme nedokázali navázat na výkon z Bílé Třemešné. V prvním poločase jsme dostali lekci z produktivity. Zatímco sami jsme z šancí vytěžili jediný gól a břevno, hosté udeřili dvakrát. Ve druhé půli jsme se snažili duel zvrátit, hosté ale těžili ze zkušeností a do šancí nás už krom dvou situací nepustili.“

Ivan Lukeš, asistent trenéra 1. FK Nová Paka: „K vidění bylo velice kvalitní utkání, o které se zasloužila obě družstva. My jsme byli lepší v první půli, domácí nás ve druhé zatlačili. Chválím tým za bojovnost.“

Aktuální tabulku JAKO I. B třídy si můžete prohlédnout ZDE!