01.04.2016 15:37

Třetí zápas, třetí rozhovor. A navíc horká aktualita. Jirka Rejl mění Dvůr za Ďolíček!

Třetí zápas, třetí rozhovor. A navíc horká aktualita. Jirka Rejl mění Dvůr za Ďolíček!

Dva domácí zápasy v řadě si užívají fotbalisté Dvora Králové na přelomu března a dubna. Nejprve před týdnem výhrou 2:1 nad pražskou Admirou odskočili z dolních pater tabulky a už tuto neděli budou proti Suchdolu bojovat o setrvání v horní polovině aktuálního pořadí.

Při pohledu na divizní tabulku je zřejmé, že každý bod hraje obrovskou roli. S výjimkou vedoucí Olympie Hradec Králové a druhých Živanic hrají všechny týmy o záchranu. Případné nedělní vítězství by našim hráčům situaci výrazně vylepšilo, a tak pojďme fandit, Dvoráci nás budou potřebovat!

Ještě než k utkání dojde, přinášíme znovu rozhovor s jedním z našich hráčů. V předposledním utkání na hřišti ústecké Jiskry nám obránce JIŘÍ REJL (na několika snímcích) hlavičkou zajistil bod a dnes se s námi podělil o pár slov mezi dvěma domácími zápasy. V rozhovoru prozradil i aktuální informaci, o které se sice vědělo už v neděli, ale na povrch vylezla až dnes.

Jirko, v neděli Vás čeká další divizní zápas. Jak v týdnu probíhala příprava na Suchdol? Přece jen přijede soupeř z horních pater tabulky.

Příprava probíhala standardně jako před každým divizním zápasem. V úterý byl spíše trénink na sílu a obratnost (takže jsem klasicky chyběl). Ve čtvrtek už jsme se věnovali hře, kterou chceme produkovat ve zbytku sezony a částečně i různým herním situacím a kombinacím, které bychom chtěli využít v nedělním zápase. Páteční trénink už byl vyloženě o konkrétní přípravě na tým Suchdolu, který má ve svých řadách vysoké hráče, a proto jsme závěrečnou fázi tréninku nacvičovali de facto jen obranné standardky. Této části tréninku už jsem se ale neúčastnil, protože v neděli už se mnou trenér do sestavy počítat nemůže.

Vám se vstup do jara povedl. Tři body z trutnovské umělky, bod z Ústí a doma výhra nad Admirou. Zatím asi vládne spokojenost, co ty na to?

Rozhodně zatím vládne spokojenost s bodovým ziskem. Hra by mohla být lepší a věřím tomu, že do budoucna se kluci ještě zvednou a sezonu Dvůr zakončí na některé z horních příček tabulky.

Pohled na tabulku je na jednu stranu příjemný, na druhou stranu každé zaváhání se hned promítne na propadu tabulkou. To je na psychiku docela náročný, nepletu se?

Bohužel divize C je už několik let nastavena tak, že jakýkoliv tým vyhraje tři zápasy a je na postup, pak prohraje tři zápasy a je zase zralý na sestup. I přesto je letos vyrovnanost soutěže ještě mnohem výraznější než v předchozích letech. Kluci to rozhodně budou mít hodně těžké, nezávidím jím to. I když ani já se asi záchranářským bojům nevyhnu.  

Už trochu předbíháš mé další otázce. Ty jsi na jaře nehrál tak často a my už víme proč. V pátek Ti byl potvrzen přestup. Překvapila Tě hodně nabídka pražských Bohemians 1905?

To se asi ani nedá popsat, jak moc mě to překvapilo. V mém věku už jsem rozhodně neuvažoval, že bych mohl dostat nabídku z jakékoli vyšší soutěže. Je vidět, že nikdy nelze předem odhadnout, jak se věci vyvinou.

Nebral jsi to nejdřív jako žert? Že si s Tebou chce zahrát třeba jen Ivan Trojan?

Samozřejmě, že zpočátku jsem tomu nevěřil a myslel jsem si, že si ze mě někdo vystřelil. Pak ale přišel telefonát od trenéra Pivarníka a došlo mně, že opravdu nejde o žádný vtip.

Je to ale fakt. V dresu Dvora Tě už neuvidíme. Váhal jsi nad nabídkou dlouho a nebojíš se, že budeš v klubu jen vysedávat na lavičce?

Asi bych úplně nepředbíhal s tím, že mě v dresu Dvora fanoušci již neuvidí. Přeci jen mezi divizí a ligou je ohromný skok a je možné, že za půl roku budu zpátky. S tím souvisí i to, že očekávám, že nebudu hrát ihned v základní sestavě a několik zápasů třeba strávím na lavičce nebo i na tribuně. Samozřejmě jsem nad nabídkou váhal poměrně dlouho, protože jsem z mého pohledu dvorský patriot. Na druhou stranu tohle nepřijde každý den a v lize fandím právě Bohemce. Takže, když jsem zvážil všechna pro a proti, rozhodl jsem se, že to zkusím.

Ty jsi ve čtvrtek na pivku prozradil, že Tě parta přivítala skvěle. Co Ti třeba říkal Patrik Schick, momentálně největší hvězda týmu?

Kluci z týmu mě opravdu přivítali parádně. Překvapilo mě, že i když hrají ligu a fotbalovostí i zkušenostmi mě samozřejmě několikanásobně převyšují, tak si přede mnou na nic nehráli a nepovyšovali se. Schicky je dozajista skvělý hráč, ale překvapilo mě, že mu to v jeho věku de facto vůbec nestouplo do hlavy. Dokonce mi říkal, že jsem po dlouhé době jeden z hráčů, který ho dokáže pravidelně porážet v hlavičkových soubojích. Tomu se jen těžko věří, ale je příjemné to slyšet.

Myslíš si proto, že Tvé hlavičkářské schopnosti napomohou Tvému startu už ve víkendovém zápase?

Nevím, zda nastoupím již zítra proti Liberci. Trenér Pivarník naznačoval, že má připraveno více variant a v jedné z nich figuruji i já ve stoperské dvojici s Krchičem (obránce Krch – pozn. aut.). Těžko říct, pro jakou variantu se nakonec rozhodne. 

Jak vůbec vnímáš Bohemku? A měl jsi někdy i jiné nabídky? Proč jsi je případně nevzal?

Jak už jsem říkal, Bohemka je vedle Dvora Králové a Arsenalu jeden z mých srdcových klubů. Má neuvěřitelnou tradici a famózní fanoušky. Letos předvádí i poměrně atraktivní fotbal. Jednu nabídku jsem kdysi měl, ale to bylo ještě někdy v žácích. Rozhodl jsem se nakonec upřednostnit vzdělání, protože ve fotbale je podle mého názoru ohromně těžké se prosadit na vrcholovou úroveň. Za pravdu mně dávají i příklady dřívějších i současných dvorských hráčů – třeba Tomáše Groha, Juana Řežábka nebo Radka Klazara, kteří se i přes nesporný talent bohužel prosadit nedokázali.  

Těšíš se hodně na příznivce Bohemky? Jak myslíš, že Tě přivítají?

Na fanoušky se těším skoro nejvíc ze všeho. Chci okusit tu atmosféru plného Ďolíčku, který žene hráče za každé situace dopředu. Co jsem sám viděl v televizi a co mám informace od nynějších spoluhráčů, tak fanoušci vítají každého nového hráče pozitivně a snaží se mu pomoci, aby dosahoval co nejlepších výkonů. Doufám, že u mě to bude stejné. 

Co Ti vlastně řekl kouč Matějka? Týmu budeš chybět, na druhou stranu, prý má ve Tvém přestupu sám prsty.

Tak dá se říct, že trenér Matějka byl na začátku toho všeho. Ze svého působení ve Spartě i v jiných klubech má mnoho kontaktů, a tak na mě upozornil i zástupce Bohemky. Jinak mně trenér Matějka samozřejmě popřál hodně úspěchů a ještě si dělal srandu, abych nebyl hned zase zpátky, nebo bude muset vrátit jakousi odměnu, kterou díky přestupu získal. 

Ve velkém klubu byl třeba i Tvůj spoluhráč ze Dvora Robert Vágner. Víš to?

Když pominu působení v Hradci Králové, tak vím, že Robert byl kdysi někdy v 11 letech na zkoušce ve francouzském týmu Le Havre. Říkal ale, že neprošel fyzickými testy. Taky se prý nebyl schopen srovnat se svými vrstevníky v soubojích, což nebylo samozřejmě jednoduché vzhledem k tomu, že 90 procent hráčů byli borci tmavé pleti s výškou kolem dvou metrů. Sám mně to angažmá popsal slovy, že „prostě nebyl dost statečný“.  

Co bys tedy popřál Dvoru před zápasem se Suchdolem a co bys vzkázal fanouškům?

No Dvoru samozřejmě přeji jedině výhru a pokud možno 3:0 v klidném tempu. Fanouškům bych vzkázal, ať přijdou kluky podpořit, bude dobré počasí, klobáska, pivo - co chtít víc. Já sám se asi mezi fanoušky také zařadím s ohledem na to, že hrajeme již v sobotu.

  • V divizním dresu Dvora Kálové nad Labem Jirka Rejl odehrál necelých 8 sezon a nastřílel během nich coby stoper úctyhodných 17 branek! Velkou většinu pochopitelně hlavou, ale minimálně jedna trefa byla nohou. Tak AŤ SE TI DAŘÍ REJLIKU!

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

  • Apríl | jan | 03.04.2016 13:33:53 | reagovat

    Jako apríl dobrý,no:-)

Tisknout



Dvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing