09.04.2014 00:44

Tři shodné remízy 1:1. Dobrovici o výhru obrala penalta Podolníka

Tak tohle byl doslova remízový víkend. Hned třem dvorským kolektivům se „povedlo“ docílit konečného výsledku 1:1! Bohužel se podobně nedařilo starším dorostencům, kteří i přes slušný výkon odevzdali všechny tři body rezervě Olympie Hradec Králové (3:4). Bez bodů odešli ze svého zápasu i divizní fotbalistky, které v důležitém souboji prohrály na hřišti Rokytnice v Orlických horách 0:3.

Přidejte se k nám na sociální síti nebo pozvěte své známé!

Facebookový profil FOTBAL DVŮR sleduje denně již takřka 900 fanoušků!

Muži „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ – FK Dobrovice 1:1 (0:1).

Pod Hankovým domem se hrál šlágr kola a domácí v něm postrádali dva členy základní sestavy. Fanda Fejk s Radkem Klazarem duel znovu sledovali o berlích jen z tribuny a po utkání mohli svým spoluhráčům pogratulovat ke kvalitnímu výkonu. Přitom zápas pro Dvůr nezačal dobře. Dobrovice s náporem nijak nezahálela a v úvodních minutách byla lepším týmem. Odměnou jí byla hned sedmá minuta, v níž se k brejku dostal Křelina a Vilda Ulrych musel tahat poprvé míč ze sítě – 0:1. To byl pořádný šok. Zatímco totiž podzimní vzájemný duel těchto soupeřů branku nepřinesl, v odvetě se na ni dlouho nečekalo. Nutno říci, že k nám přijel soupeř, který svým herním pojetím byl na podzim jednoznačně nejlepším soupeřem a postup do ČFL by mu slušel.

Inkasovaný gól měl hostům pomoci, naštěstí pro domácí ale naopak právě je probudil a nastartoval ke zlepšenému výkonu. Ostrou ranou těsně mimo roztleskal diváky Martin Kruliš, Kilevníkova hlavička přeletěla břevno.
Ve druhém poločase domácí zabrali a prali se o vyrovnání. V poli favorita přehrávali, velká šance ale ne a ne přijít. Až nadešla 81. minuta, v níž Ondru Ujce školácky stáhla obrana v pokutovém území a z penalty svým třetím jarním gólem vyrovnal Jirka Podolník – 1:1.

„Remíza je zasloužená. Bohužel jsme brzy prohrávali, ale pak jsme hru vyrovnali a ve druhé půli byli i aktivnější. Soupeř pat-ří k nejlepším v soutěži, a tak jsme rádi, že jsme s ním ani v jednom zápase neprohráli," chválil úroveň zápasu, ale i vzájemnou bilanci s druhým celkem tabulky kapitán Dvora Stanislav Ježek.

Videozáznam z utkání najdete ZDE!

Utkání sledovali i žáčci z TJ Lánov, kterým se duel líbil. Na konci utkání se s našimi hráči i vyfotili.

Fakta – branky: 81. Podolník z pen. – 7. Křelina. Rozhodčí: Vrzal (Liberec). ŽK: 2:3. Diváků: 270.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Kruliš, Rejl, Ježek – Samler (46. M. Otradovský, Podolník, Kilevník, Řežábek (71. Marks) – Ujec, Černík.

FK Dobrovice: Kanaval – Novák, Váňa, Vladyka, Bém – Dudka (69. Golovko), Osvald (59. Cigánek), Patočka, Vajgl – Křelina (78. Froněk), Miškovský (84. Tuma).

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové: „Utkání skončilo zaslouženou remízou. Opět se nám nepodařil úvod, když již v sedmé minutě jsme z rychlého protiútoku obdrželi branku. Trvalo nám dvacet minut, než jsme se z toho šoku otřepali a vyrovnali hru. Ve druhé půli jsme byli aktivnějším mužstvem, hosté se soustředili převážně na defenzívu a vyráželi do rychlých protiútoků. Za snahu a vůli poprat se s nepříznivým vývojem utkání, nám byla odměnou vyrovnávací branka v závěru utkání."

Aktuální tabulku divizní skupiny C najdete ZDE!

Muži „B“

FC Vrchlabí – TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ 1:1 (1:1).

Dvorská rezerva nastoupila k dalšímu zápasu I. A třídy po třech porážkách a hráči si dobře uvědomovali, že již by bylo záhadno bodovat. Osmičku dorostenců doplnila pro okresní derby divizní dvojice Ondra Ujec s Kubou Černíkem a oba týmu svými zkušenostmi prospěli.

Leč, neuběhla ani minuta, a Dvoráci už po gólu Žďárského prohrávali. Takový úvod si nikdo nepředstavoval ani v nejhorším snu, nedalo se ale nic dělat. Naštěstí už ve 13. minutě vyrovnal z penalty Černík, a tak se začínalo od začátku. Domácí byli lepší a měli šance, ve dvorské brance ale po celý zápas zářil gólman Vláďa Matula. Stejně na tom byla díky Michalu Šulcovi i druhá strana, a tak se střelecky neprosadili Vitebský, ani Marks.

Po přestávce kralovaly obrany, oba celky ale mohly vítězství převzít na svoji stranu. Když ale Šulc sebral gólovou střelu Davidu Vitebskému, bylo zřejmé, že v Dolní Branné, kde se duel hrál, už další gól nepadne.

V dalším utkání vyzvou mladí Dvoráci v neděli od 17 hodin ambiciózní Roudnici. A FANOUŠCI POZOR! V jejím dresu přijedou pod Hankův dům dvorské legendy Martin Tomek, Jiří Židík a Jan Brendl! U tohoto zápasu nemůžete chybět.

Fakta – branky: 1. Žďárský – 13. Černík z penalty. Rozhodčí: Žerovnický. ŽK: 2:3. Diváků: 102.

FC Vrchlabí: Michal Šulc – Větrovec, Zajíc, Hájek, Kolář – Janda, Fink, Pokorný, Panýr – Žďárský (77. Matěják), Miloš Šulc.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – Novotný, D. Bednář, Ujec, Černý – Mertlík (72. Krejsa), Vitebský, Tichovský (67. Ruprich), Vondrouš – Marks, Černík (58. Honců).

Roman Fictum, vedoucí mužstva Vrchlabí: „Odehráli jsme další zápas, ve kterém jsme nevyužili řadu příležitostí. Sice jsme šli do vedení hned v první minutě, měli jsme hru pod kontrolou, ale bohužel další šance jsme už nedokázali proměnit."

Čeněk Celler, sportovní manažer Dvora Králové: „Domácí mužstvo mělo po celý zápas územní převahu, ale další své šance nevyužili. Oběma kolektivům nepřála ani kvalita hrací plochy."

Aktuální tabulku I. A třídy najdete ZDE!

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – FC Olympia Hradec Králové 3:4.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ JAKUBA DANIELA A PETRA ANDRLEHO: Prohrát jsme si nezasloužili, ale šťastnější byl ten, kdo dal víc golů.

V zápase nám chyběla opět řada hráčů, ale i tak se tým se vším chtěl porvat. Začátek zápasu byl náš, soupeře jsme tlačili, ale bohužel náš gólman Rubáček si vybral slabší chvilku a hodil na nás zbytečnou deku. V tu chvíli jsme ale zbraně nesložili, s řadou neproměněných šancí však přicházela nervozita. Nikdo by se nedivil, kdyby poločas byl 4:1 pro nás. Druhou půli jsme začali opět aktivně a zodpovědnou hrou jsme i vyrovnali stav. Bohužel ze hry musel odstoupit Machek a pak Hák pro zranění. Už nám nezbyl na střídání nikdo. Po další spoustě neproměněných gólovek ve druhém poločase přišel trest, kdy nás soupeř načapal na holičkách a takřka z protiútoku za stavu 3:3 slavil 3 body. Nechci křivdit soupeři, ale z minima vytěžil maximum. Škoda, že jsme nebyli kompletní. I TAK: KDO VIDĚL, "JEZDILO SE PO ZADKU" A ZÁPAS SE MUSEL LÍBIT! KLUCI MAJÍ NÁŠ VELKÝ DÍK ZA ODVEDENÝ VÝKON!

Chyběli: Matula (přeřazen do B týmu mužů), Dobřichovský (zápas za Bílou Třemešnou), Bednář (přeřazen do A týmu mužů), Gábor (omluven), a další hráči co nemají doladěné přestupy. Ke všemu Machek odstoupil s bolavými zády. Kuhn nemohl hrát celý zápas proto, že měl nastoupit za Mostek. Vitebský měl původně střídat, aby byl pro A tým, ale musel zápas dohrát. Hák musel opět odstoupit s bolavým tříslem.

Sestava Dvora Králové: Rubáček - Krejsa, Machek (46. Kuhn), Honců, Vitebský - Ruprich, Vladeka, Hák (60. Dolesnký), Mertlík - Tichovský, Plecháč.

Aktuální tabulku Východočeského přeboru dorostu najdete ZDE!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Týniště nad Orlicí 1:1 (0:0).

Starší žáci Dvora odehráli na domácím trávníku slušný zápas. Bohužel ale nedokázali využít své šance a ještě v průběhu druhého poločasu prohrávali 0:1. Vyrovnat dokázal v závěru David Sojka mladší, ve střelbě pokutových kopů ale byli úspěšnější hosté.

Fakta – branky: 65. Sojka – 44. Kos. Rozhodčí: Nývlt. ŽK: 1:1. Diváků: 40.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Guzan - Horák, A. Matula, Pražák, Petráček - Doležal, Sedláček, Prokop, Sojka - Hanek, Rejchrt; Všetečka, Kursa.

SK Týniště nad Orlicí: Dvořák - Zítko, Václavík I., Nedomanský, Janásek - Křížek, Berounský, Brandejs, König- Rydrychová, Chmelík; střídali: Václavík II., Vlček, Kos, Kubánek.

David Sojka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Obehraná písnička. Nedaří se nám střelecky. Tenhle zápas se dal vyhrát, bohužel si ale odnášíme pouze bod.“

Nedomanský, trenér SK Týniště nad Orlicí: Diváci viděli bojovné utkání. Zejména ve druhé půli, kdy nás domácí po obdržené brance zatlačili na naši polovinu. Pak i 5 minut před koncem zápasu, kdy vyrovnali.“

Aktuální tabulku finálové skupiny krajské soutěže žáků najdete ZDE!