28.05.2013 23:58

Třígólový poločas oživil naděje na záchranu, je ale třeba zabrat i venku!

Třígólový poločas oživil naděje na záchranu, je ale třeba zabrat i venku!

Museli bezpodmínečně vyhrát a zachovali se jako čeští reprezentanti pod vedením Michala Bílka. Dvoráci pod Hankovým domem přivítali v neděli rivala z Náchoda a s nožem na krku odehráli velice slušnou partii. Oboustranně se hrál slušný fotbal, navrch ale měli Cellerovi svěřenci, kteří navíc konečně začali střílet i góly. Potěšili i starší dorostenci, kteří v utkání proti Ústí nad Orlicí předvedli famózní obrat a trefou Žaby v 90. minutě dokonali zvrat z 0:3 na 4:3!

Hrála také dvorská mládež - úspěšně! Podrobné reakce trenérů mladší přípravky najdete každý týden v sekci MLÁDEŽ (horní lišta titulní strany webu).

Muži „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem A – FK Náchod 3:1 (3:1).

Tak se fanoušci našeho klubu přece jen dočkali. Dvoráci na jaře na vlastním trávníku vyhráli vůbec poprvé. A co víc, proti Náchodu se na hru Cellerových svěřenců po delší době i dobře koukalo.

Krajské derby přineslo hlavně v prvním poločase svižný fotbal. V 10. minutě mířila těsně mimo střela Kristiána Samlera, za dalších devět minut lapil tutovku hostujícího Faltuse Vilda Ulrych a za další chvilku minula tyč střela Martina Otradovského. Ten však ve 24. minutě přece jen skóre otevřel. Využil totiž hrubky v náchodské defenzívě, která jej nechala za sebou, a domácí útočník po blafáku brankáři mířil do opuštěné brány – 1:0. Šlo o jeho jubilejní padesátou trefu v devítileté divizní historii Dvora (gratulujeme). Vedení ale hráčům v modrých dresech vydrželo jen čtyři minuty. Závaru před Ulrychem totiž využil Faltus a nadvakrát srovnal stav – 1:1. První půle ale patřila jasně našim hráčům a ti byli za své úsilí odměněni před přestávkou. Nejprve ve 35. minutě aktivní Kristián Samler trefil břevno, pak se krásně opřel do míče pravačkou (!) Fanda Fejk a bylo to 2:1. V úplném finiši první půle předvedla rychlý kontr trojice Otradovský – Kilevník – Samler a posledně jmenovaný uklidnil spoluhráče třetí trefou na 3:1. Právě Kristián ukázal divákům, jak moc se na zápas těšil. Teprve ve čtvrtek, tři dny před utkáním, jej totiž disciplinární komise KFS omilostnila v případu vyloučení z druhého jarního kola (DK B – Olympia HK), po čemž si náš útočník nezahrál po dobu devíti týdnů! Dobře, že mu dal kouč Celler i bez herní a dostatečné tréninkové zátěže přednost před ostatními!

Také po přestávce byly šance k vidění na obou stranách. Na domácí jednou selhal Otradovský, Moníkova kličkovaná skončila další ranou Samlera do břevna a dvě šance střídajícího Markse také gól nepřinesly. Na druhé straně už byl Vilda Ulrych i překonán, po ráně Tomáše však za něho na brankové čáře zaskočil všudypřítomný Martin Kruliš.

Dvoráci prekérně důležitou bitvu zvládli, k záchraně soutěže ale potřebují zabodovat i na půdách soupeřů. Nejprve je v sobotu od 17 hodin čeká duel na hřišti Ústí nad Orlicí, poté se za týden představí ve Svitavách a jaro zakončí doma s Pardubicemi B.

Fakta – branky: 24. M. Otradovský, 35. Fejk, 45. Samler – 28. Faltus. Rozhodčí: Schröter (Liberec). ŽK: 0:1. Diváků: 200.

TJ Dvůr Králové nad Labem A: Ulrych – Blažek, Kruliš, Rejl, Ježek – Kilevník, Moník, Fejk, Čenovský (85. Macek) – M. Otradovský, Samler (71. Marks).

FK Náchod: Baláž – O. Nejman, Kudláček, Hubka, Punar – Šulc (61. Tomáš), Srkal (46. Simon), Gross (46. D. Nejman), Rompotl – Faltus, Kuťák.

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové: „Po dlouhé době jsme byli schopni nastoupit v téměř kompletním složení a na hřišti to bylo znát. Především v prvním poločase jsme se dokázali prosadit herně i střelecky. Ve druhé půli byla hra vyrovnaná a naši hráči se soustředili na udržení výsledku.“

Jiří Kuneš, trenér FK Náchod: „Podle mého názoru to bylo vyrovnané utkání, je ovšem nutno přiznat, že domácí si vypracovali více brankových příležitostí, a proto je jejich vítězství zasloužené. V divizi vůbec nerozhoduje postavení jednotlivých mužstev v tabulce a ukazuje se, že každý může porazit každého.“

AKTUÁLNÍ TABULKU DIVIZE C NAJDETE ZDE.

Los kolektivů, které hrají o záchranu (sestup nemine 2-3 plus Holice)
Sokol Lhota pod Libčany 35 Turnov Mšeno Nový Bydžov
FK Pěnčín-Turnov 33 Lhota p. L. Holice Letohrad
TJ Dvůr Králové nad Labem 31 Ústí n. O. Svitavy Pardubice B
RMSK Nový Bydžov 29 Dobrovice Semily Lhota p. L.
SK Semily 26 Mšeno Nový Bydžov Kutná Hora

V otázce, kolik mužstev z divizní skupiny C sestoupí, je důležitý i pohled na další dvě "české" skupiny. Celkem se ze tří skupin letos bude poroučet 10 kolektivů. Pokaždé tři nejhorší po 30. kole. K nim navíc jeden tým z 13. místa. Přesně ten, který bude mít nejméně nasbíraných bodů. Momentálně je na tom naše skupina nejlépe (31 bodů), ale za zbylá tři kola se může mnohé změnit. Jistotu záchrany našemu celku dávají nyní jen tři vítězství! Za týden ale společně budeme zase chytřejší, a tak sledujte dál náš web..

Aktuální tabulka skupiny A je ZDE.

Aktuální tabulka skupiny B je ZDE.

Aktuální tabulka skupiny C je ZDE.

Muži „B“

Jiskra Hořice v Podkrkonoší – TJ Dvůr Králové nad Labem B 4:0 (2:0).

Dvoráci před utkáním byli smířeni se sestupovým osudem, přesto cestovala mladá sestava k zápasu s cílem porvat se o co nejlepší výsledek. Čekal je ale kvalitní protivník, a ten využil počátečního náporu k brance Laciny z 19. minuty. Naděje na dobrý výsledek bohužel pohasly díky druhé brance tři minuty před přestávkou a po střídání brankáře Daniela dorostencem Matulou přišly další dva góly ve dvorské síti. A co víc, právě Vláďa Matula se po hodině hry zranil, v brance jej pak do konce zápasu zastoupil další dorostenec, navíc hráč z pole Dan Tichovský. No a ten už v Hořicích míč za svá záda napustil a svěřenci hrajícího kouče Michala Hrušky odjeli s porážkou 0:4.

Fakta – branky: 42. a 53. Skalský, 19. Lacina, 56. Vávra. Rozhodčí: Ujec (Pardubice). ŽK: 0:0. Diváků: 110.

Jiskra Hořice v Podkrkonoší: Žižka – Ruml (65. D. Pour), Rubeš, Krois, Šedivý – Lacina (65. Tomáš), Palm, Vávra (79. Kramule), Nečesaný – A. Pour, Skalský (85. D. Michálek).

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel (46. Matula, 64. Tichovský) – Albert, D. Bednář, Hruška, Volf – Hlava (46. Ruprich), Urban, Krušina, Černý – Vondrouš (46. Hák), Žaba.

Josef Vydra, vedoucí Jiskra Hořice: „Povinné vítězství a tudíž snad klid pro zbytek soutěže. Mladý celek hostí si přijel zahrát bezstarostný fotbal a výsledek je pro něj ještě milosrdný. Dvě břevna a několik dalších neproměněných vyložených šancí nás však nyní mrzet nemusejí. Brankovým debutem se blýskl kanonýr béčka Michal Skalský.“

Michal Hruška, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Těžko se mi tyto poslední duely hodnotí. V této sestavě nemůžeme konkurovat silnější soupeřům. Přesto nelze týmu něco vyčítat. Obdrželi jsme laciné branky, ale pořád to beru jako dobrou školu mužstva pro následující ročník v I. A třídě.“

AKTUÁLNÍ TABULKU KRAJSKÉHO PŘEBORU NAJDETE ZDE.

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – Jiskra Ústí nad Orlicí 4:3 (1:3).

Dvoráci začali zostra a hned ve 2. minutě spálili velkou šanci. Hosté odpověděli nastřelenou tyčí a domácí si bohužel nevzali varování k srdci. V 8. minutě totiž vystihl Ráb malou domů a pohodlně přehodil gólmana Matulu – 0:1. Ve 13. minutě už vedli hosté 0:2. Bylo to po krásné akci po ose Ráb, Štantejský, Skalický a kombinaci hlavou zakončil Krummer – 0:2. Herní převahu završili hosté po půlhodině hry, když po centru Langera zůstal na zadní tyči volný Skalický – 0:3. Obrat se začal rodit za další čtyři minuty. Domácí útok dokráčel neohroženě až k vápnu, kde jej zastavil faulem obránce a náš kanonýr Dominik Žaba z přímého kopu nedal gólmanovi Václavkovi šanci, když snížil na 1:3.

Druhý poločas odstartoval šancí hostujícího Langera, kterou chytil Vláďa Matula. V 74. minutě se na druhé straně dostal k odraženému míči Miloš Honců a pěknou střelou snížil na 2:3. Dvoráci se nadechli k velkému náporu! V 77. minutě stačil ještě na brankové čáře zachránit Skalický, ale za další dvě minuty bylo vyrovnáno po nepokrytém rohovém kopu, kdy se prosadil Dan Tichovský – 3:3. Poté se strhl zápas o vítězství. V 89. minutě se dostal k nedůraznému odkopu ústecké obrany Dominik Žaba a stanovil konečný výsledek na 4:3. Dvoráci proti velice dobrému soupeři vyhráli zdánlivě ztracený zápas a v přímé bitvě o lepší umístění se výrazně přiblížili konečnému pátému místu v soutěži.

Fakta – branky: 36. a 90. Dominik Žaba, 74. Miloš Honců, 80. Daniel Tichovský – 8. M. Ráb, 13. Krummer, 30. Skalický. Rozhodčí: Andrýs. ŽK: 1:1. Diváků: 30.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Vl. Matula - Albert, D. Bednář, D. Machek (86. Vitebský), Honců - Hlava, M. Hák (68. Mertlík), Krušina - Žaba, Tichovský, Ruprich (66. Duplinský).

Jiskra Ústí nad Orlicí: Václavek – Fikejz, Motyčka, M. Kopecký, Štantejský – Skalický, J. Procházka, Záleský (80. Pirkl), P. Langer – M. Ráb, Krummer (82. Krátký).

Jakub Daniel, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U19: „Jsme šťastní. Proti kvalitnímu soupeři jsme na začátku zápasu neproměnili dvě velké šance a hosté nás krutě potrestali třemi (!) góly. Devět minut před pauzou naštěstí snížil z trestného kopu Žaba, po přestávce jsme se ale dlouho nemohli prosadit další kontaktní brankou. Závěrečná čtvrthodina nám ale vyšla skvěle. Nejprve snížil Honců, Tichovský dokázal vyrovnat a v poslední minutě nám vystřelil tři body Dominik Žaba. Výhra znamená takřka jistotu pátého místa. V aktuálním ročníku nás již čeká jen jeden zápas na hřišti Nového Města, kde se budeme chtít se sezonou a hráči narozenými v roce 1994 rozloučit vítězstvím. Klukům za bojovnost, jakou proti ústeckým hráčům předvedli, patří poděkování.“

AKTUÁLNÍ TABULKU VÝCHODOČESKÉHO PŘEBORU U19 NAJDETE ZDE.

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 2:6 (0:3).

Starší žáci měli v utkání šanci postoupit v tabulce znovu o příčku výš, soupeři ale tentokrát nestačili. Hosté byli lepším týmem, do přestávky si vytvořili tříbrankový náskok, a ten po pauze ještě navýšili. Domácí borci bojovali i s několika mladšími žáky v sestavě, nakonec ale jejich výkon stačil jen na korigující trefy Šimona Doležala a Vojty Samka.

Fakta – branky Dvora: Doležal, Samek. Rozhodčí: Janota. Hráno bez karet. Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Guzman – Sojka, Kubín, Kudrna, Horák – Rejchrt, A. Matula, Munzar, Pražák – Prokop, Suchý; střídal Doležal a mladší žáci.

David Sojka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U15: „Před utkáním jsme věřili, že bychom soupeře mohli potrápit, sestava však byla natolik okleštěná, že jsme nakonec hostům nestačili. Ti vyhráli zcela zaslouženě 6:2. V našem týmu je třeba poděkovat za výpomoc mladším žákům.“

AKTUÁLNÍ TABULKU KRAJSKÉHO PŘEBORU U15 NAJDETE ZDE.

Mladší žáci

TJ Červený Kostelec – TJ Dvůr Králové nad Labem U13 2:1.

Fakta – branka Dvora: Filip Hanek).

Baník Rtyně/Úpice – TJ Dvůr Králové nad Labem U13 4:1.

Fakta – branka Dvora: Ondra Vítek.

AKTUÁLNÍ TABULKU KRAJSKÉHO PŘEBORU U13 NAJDETE ZDE.

Starší přípravka

TJ Červený Kostelec – TJ Dvůr Králové nad Labem U11 0:3.

Fakta – branky Dvora: Matyáš Říha 2, Nela Sováková.

Baník Rtyně/Úpice – TJ Dvůr Králové nad Labem U11 2:5.

Fakta – branky Dvora: Matyáš Říha 3, Dominik Knutson 2.

AKTUÁLNÍ TABULKU KRAJSKÉHO PŘEBORU U11 NAJDETE ZDE.

Mladší přípravky

Mladší přípravky odehrály další turnaj, tentokrát na hřišti v Jaroměři. No a výsledky byly podobně úspěšné jako před týdnem. Považte sami!

TJ Dvůr Králové nad Labem A – Slovan Broumov 9:3.

TJ Dvůr Králové nad Labem A – Jiskra Jaroměř 4:1.

TJ Dvůr Králové nad Labem A – RSCM Rozkoš 5:3.

Sestava a v závorce počet nastřílených branek:

Adam Diviš - Šimon Tauber (3), Pavel Kraus (3), Tomáš Kareš (6), Pepa Hanzlíček (6) a Ondra Fischer.

TJ Dvůr Králové nad Labem B – Slovan Broumov 4:1.

TJ Dvůr Králové nad Labem B – Jiskra Jaroměř 7:2.

TJ Dvůr Králové nad Labem B – RSCM Rozkoš 2:2.

Sestava a v závorce počet nastřílených branek:

Patrik Adámek - Tomáš Formánek (3), Kuba Langpaul, Adam Horáček, Lukáš Formánek (3), Kuba Vágner (2), Honza Bujárek (5).

Ženy

FK Agria Choceň – TJ Dvůr Králové nad Labem 4:2 (2:0).

Dvorské třetiligové fotbalistky bohužel v dalším kole nastoupily na hřišti silné Chocně jen v devíti. Přesto potvrdily dobrou formu z posledních zápasů a domácí tým potrápily, jak jen to šlo.

Fakta – branky Dvora: Štuláková, Zaplatílková.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Stránská – Zítková, Zaydlarová, Zaplatílková, Zemánková – Štuláková, Šubrtová – Dyrcová, Kubíčková.

AKTUÁLNÍ TABULKU III. LIGY ŽEN NAJDETE ZDE.

  • A na závěr tu máme zajímavý příspěvek trenérů mladší přípravky v diskuzním fóru dvorské mládeže. Po přečtení třeba i Vy přihlásíte své ratolesti na fotbal. Mládež nyní ve Dvoře Králové šlape a o budoucnost malých talentů je dobře postaráno. Rádi přivítáme i další kluky a holky!

TEN, KDO ČTE MOJE "POZÁPASOVÉ" REFERÁTY, SI ASI MYSLÍ, ŽE JSEM "POLOBLÁZEN", KTERÝ POŘÁD JEN DĚTI CHVÁLÍ. TEN, KDO S NÁMI ALE PO TURNAJÍCH JEZDÍ, MI POTVRDÍ, ŽE SI TO NEVYMÝŠLÍM A OPRAVDU SI TO NAŠI NEJMENŠÍ FOTBALISTI ZASLOUŽÍ!! CELÉ JARO HRAJEME PĚKNÝ FOTBAL SE SPOUSTOU PĚKNÝCH AKCÍ. VZHLEDEM K ROČNÍKŮM DĚTÍ 2005 A 2006 SE NA TO DÁ I NĚKDY DÍVAT. PO ČLÁNKU V NOVINÁCH, KDE JSME MINULÝ TÝDEN PORAZILI I HRADEC KRÁLOVÉ, JSME DNES ODJELI DO JAROMĚŘE, KDE NÁS ČEKALY TÝMY JAROMĚŘE, BROUMOVA A ČESKÉ SKALICE.

VE VÝBORNÉ FORMĚ A SKVĚLÉ NÁLADÉ UŽ, JAK SE ŘÍKÁ, V AUTOBUSE VEDEME 1:0. TAKY, ŽE ANO. V PRVNÍM ZÁPASE PORÁŽÍME BROUMOV 4:1, DO DRUHÉHO UTKÁNÍ NASTUPUJEME PROTI JAROMĚŘI, KTERÁ DOKONCE ODCHÁZÍ S DEBAKLEM 7:2! TAK CO K TOMU VÍCE DODAT? JEN TROŠKU ODCHOD ZPĚT DO AUTOBUSU NÁM ZNEPŘÍJEMNILA ČESKÁ SKALICE, SE KTEROU JSME REMIZOVALI 2:2. ALE I TAK SI VEZEM 7 KRÁSNÝCH BODŮ Z VENKU. S TROCHOU HUMORU A NADSÁZKY SE NEDIVÍM, ŽE V OSTATNÍCH MĚSTECH NAŠEHO KRAJE NEMAJÍ DÉTI V PŘÍPRAVKÁCH, JELIKOŽ, TY DĚTI, CO UŽ PROTI NÁM HRÁLI, PŘÍŠTĚ NEPŘIJDOU, PROTOŽE JIM NAŠE DVORSKÉ DĚTI BALON NEPŮJČÍ. DO KONCE SEZONY UŽ NÁM CHYBÍ JEN DVA TURNAJE KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH PŘÍPRAVEK, KTERÉ JESTLI ODEHRAJEME V TÉTO FORMĚ, TAK PŘÍŠTÍ SEZONU PŘIHLÁSÍME NÁŠ TÝM DO JINÉHO KRAJE, ABYSME HRÁLI PROTI CIZÍM MĚSTŮM, A TŘEBA I NĚKDY PROHRÁLI. JELIKOŽ POŘÁD VYHRÁVAT ANI TY MALÉ DĚTI NEBAVÍ A RODIČE TO PAK MAJÍ CELKEM DRAHÉ ZA VŚTŘELENÉ BRANKY SVÝCH DĚTÍ J TENTO ČLÁNEK BERTE S VELKOU NADSÁZKOU A HUMOREM. KDYŽ SE DAŘÍ, JE I SRANDA, DÍKY VŠEM PRCKŮM V PODOBĚ PATRIKA ADÁMKA, BRATRŮM FORMÁNKŮM, KUBOVI LANGPAULOVI, KUBOVI VÁGNEROVI, JANU BUJÁRKOVI A ADAMU HORÁČKOVI ZA DALŠÍ POKRAČUJÍCÍ SUPER VÝKONY!! TOMÁŠ FORMÁNEK A JAN VÁGNER (TRENÉŘI).

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing