10.12.2016 14:47

„U béčka bylo místo trenéra volné, tak jsem vlastně zabil dvě mouchy jednou ranou,“ říká po podzimní části trenér rezervy Standa Ježek

„U béčka bylo místo trenéra volné, tak jsem vlastně zabil dvě mouchy jednou ranou,“ říká po podzimní části trenér rezervy Standa Ježek

 Vedle divizního A mužstva prožili vcelku úspěšný podzim také fotbalisté dvorské rezervy. Ty od léta vede ve funkci trenéra STANISLAV JEŽEK, a jelikož devětatřicetiletý dvorský patriot zdaleka ještě nechce končit s aktivním hraním, má béčko hrajícího kouče. Kdo jiný by tedy měl zhodnotit první polovinu sezony! Tak si počtěte a na jaře koukejte B týmu plnému mladých odchovanců fandit.

Stando, jste v I. B třídě nejlépe umístěným týmem z pěti okresních zástupců. Jsi ty sám spokojen s výkony a třetím místem tvého mužstva?

Popravdě, když jsem do této role šel, rozhodně jsem na žádná umístění nemyslel. Samozřejmě bych s týmem nerad spadl, ale výsledky byly druhořadé. Prvním cílem bylo učit mladé kluky dospělý fotbal a usnadnit jim přechod z dorostenecké kategorie mezi muže. V tomto ohledu jsem zatím spokojen.

Ty jsi dvorské béčko převzal před touto sezonou. Jak si působení divizní rezervy vlastně představuješ?

Chci, aby béčko bylo samostatným týmem, dobrou partou, ve které hráči chtějí být a táhnout společně za jeden provaz. Stejně tak je třeba, abychom působili i jako správná rezerva áčka. Musíme dávat možnost hráčům širšího kádru, aby se rozehráli po zranění, případně těm, kteří hledají ztracenou formu. V Kratonohách mi místní funkcionáři prozradili, že na A a B tým mají dohromady 18 hráčů. To je za trest. Čekal jsem, že i nás bude víc, ale snad na tom zapracujeme.

Sám jsi několik let působil v roli kapitána A mužstva, nyní jsi tedy hrajícím trenérem. Zamlouvá se ti tato role?

Z časových důvodů, kde hraje prim rodina, jsem přestal stíhat častější trénování a ještě funkci asistenta trenéra. Chtěl jsem ale hrát, a jelikož jsem dvorský patriot, nechtělo se mi odcházet jinam. U béčka navíc bylo trenérské místo volné, tak jsem vlastně zabil dvě mouchy jednou ranou. Hrát a přitom tým i trénovat je těžká role. Nejtěžší je najít si odstup od ostatních hráčů. Výhodou naopak je, že jsem s klukama na hřišti a nemusím na ně řvát od postranní čáry. S panem Cellerem máme navíc dohodu, že on nám ze střídačky pomáhá.

Určitě sis už zvykl i na to, že na hřišti jsi většinou úplně nejstarší. Co děláš pro to, abys mladším protihráčům pořád stačil a spoluhráčům byl příkladem?

Nejstarší sice papírově jsem, to je pravda, ale nepřipadám si tak (úsměv). Kdybych ale sám cítil, že mladším klukům nestačím, na hřiště bych nešel. Přináší to sebou nutnost trénovat. Musím vždy, když jen trochu mohu. Je to dost i o přístupu. Nejsem z těch, co den před zápasem vyrazí do ulic. Ono v tomto ohledu není důležité, zda hrajete divizi nebo I. B třídu. Člověk si musí uvědomit, jak pak vypadá před lidmi, kteří na fotbal přijdou. S přibývajícím věkem ale na hřišti cítím spíš výhody. Člověk lépe předvídá, má větší přehled a čtení hry. Když to všechno spojím, ještě mohu hrát, až to nepůjde, skončím.

Váš tým na podzim dominoval především na domácím hřišti. Co pro tebe osobně znamená hrát na stadionu pod Hankovým domem?

Pro mě to znamená být fotbalově „doma“.  Ne, že nemusím jet na půdu soupeře, ale roky je to moje hřiště. Chodí tu na fotbal lidi, kteří jdou vyloženě na nás. Známe se, hrajeme přímo pro ně. Věřím, že i na béčko se vrátí vysoké návštěvy, jako tomu bylo před lety. U nás ve Dvoře to není ta pravá fotbalová aréna, diváky od hřiště dělí atletická dráha, ale jsem tu odmala, jsem tu rád a něco jsem tu odkopal.

Vy jste doma neztratili ani bod, ze hřišť soupeřů jste ale přivezli pouze jedno vítězství z derby proti Trutnovu C. Čím si tak špatnou bilanci vysvětluješ?

Jak už jsem nastínil. Původně jsem si myslel, že nás bude dost, ale často jsme ven jezdili v nízkém počtu. Někdy se kryly zápasy s áčkem a naši hráči šli na divizní lavičku. My často jeli pouze v jedenácti lidech. Přesto výkony nebyly špatné. Soupeři nás chválili, jak hrajeme hezky, ale stačilo, aby se nám nepovedl začátek, a to se pak na mužstvu podepsalo. Srážely nás příliš často individuální chyby. Ale s výkony jsem spokojen, propadli jsme pouze v derniéře na hřišti Dolní Kalné, kde sestava byla silná, ale duel se nám vůbec nepovedl.

V loňském ročníku si dvorská rezerva zajistila možnost postupu do I. A třídy, tu ale nakonec nevyužila. Jak bys popsal úroveň I. B třídy a ve které z těchto soutěží bys tým raději viděl?

Máte pravdu, možnost tu byla. Ale nevěděli jsme, jak bude vypadat náš kádr. Loni béčko odjelo k zápasu dvakrát v deseti, jednou dokonce v devíti, navíc skončila hostování. Uznali jsme za správné, že budeme radši hrát I. B třídu, kde bude pro mladší kluky snazší přechod mezi dospělé a větší prostor se něco naučit. Momentálně je I. B třída pro dvorskou rezervu ideální soutěží. Chceme vychovávat hráče a třeba se časem dostat výš. Souvisí to i s áčkem, s počtem hráčů v kádru a samozřejmě i s kvalitou soupeřů. I. A třídě se nebráníme, nechceme být ale pro klub přítěží.

Koho z týmu bys za podzimní výkony rád vyzdvihl, a prozradíš cíl pro jarní pokračování sezony?

On se náš kádr na podzim dost měnil, vyzdvihnout ale zaslouží určitě brankář Vláďa Matula, který odchytal hodně utkání a v řadě z nich nás podržel. Stabilní výkony podával ve středu hřiště Robert Vágner. Pochválit by zasloužili i další hráči, všichni ale mají co zlepšovat. Cílem pro jaro je určitě ustálit kádr, soustředit se na vlastní hru, odevzdat na hřišti maximum a mít dobrý pocit z odvedeného výkonu.

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

  • Návštěva | ivo | 10.12.2016 18:41:02 | reagovat

    Změnte hrací čas a rádi přijdem

    • ráno je brzy? | Dvorák | 12.12.2016 18:06:05 | reagovat

      Pro tebe je ráno brzy? Nemáš v pátek chlastat :-))

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing