10.03.2012 20:18

Dvoráci byli blízko vítězství, po vyrovnání soupeře cítili křivdu...

Ukradli nám výhru, ze hřiště rezervy Pardubic vezeme bod!

Královédvorští fotbalisté vstoupili v sobotu do jarní části divizní sezony a málem to byl start vítězný. Po gólu Honzy Čecha drželi naši dlouho vedení 1:0. Navíc měli velké šance ke druhé brance. Jenže v nastaveném čase sudí skočil na špek domácímu simulantovi a z nařízené penalty pardubická rezerva vyrovnala na konečných 1:1. Ihned poté byl duel ukončen.

FK Pardubice „B“ – TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ 1 : 1 (0:0).

Dvůr se v jarní premiéře představil na umělém trávníku v Ohrazenicích. Přesně před týdnem naši borci na stejném místě podlehli třetiligovému áčku Pardubic 0:6, jak se ale dnes ukázalo, nebyla to pár hodin po Plese fotbalistů zas tak ostudná porážka. Vždyť ze hřiště druhého celku ČFL odjely s debaklem 0:5 i Domažlice.

Hlavním tématem byl ale duel divizní a v tom nastoupili Dvořákovi svěřenci proti pardubickému béčku. Na podzim náš tým nováčka soutěže porazil hladce 5:1, když si hattrick připsal Jan Čech. Stejný hráč mohl být hrdinou utkání i v odvetě. Ale pěkně od začátku.

Úvod nijak oslnivé představení nepřinesl. Hostům v sestavě scházel Martin Kruliš, jehož s přehledem sobě vlastním nahradil další matador Ladislav Doseděl. Navrátilcem v našem dresu byl Jan Řežábek, na jaře naopak na hřišti již neuvidíme Martina Diviše, jenž se rozhodl strávit druhou polovinu sezony v České Skalici. Určitým překvapením v základní sestavě byl gólman Petr Kobos, jenž dostal přednost před Vildou Ulrychem.

První vážnější příležitost nabídli divákům Dvoráci. Po levé straně unikl obráncům rychlonohý Řežábek. Už se zdálo, že bude zakončovat, před brankou ale volil prudkou přihrávku, a ta jen proletěla šestnáctkou. V poslední minutě první půle běžel ve velmi výhodné pozici sám na branku Čech, zakončení ale prováhal, a tak se šlo do kabin bez vstřeleného gólu.

Úvod půle druhé patřil domácím a v 54. minutě mohli jít Pardubičtí do vedení. Domácí záložník Polák však z malého vápna trestuhodně přestřelil opuštěnou branku. Přišel tak trest. V 59. minutě předvedli naši fotbalisté krásnou kombinační akci, po níž Jan Čech zakončoval do prázdné branky. Radost hostů a jejich fanoušků ale byla předčasná. Dávno po akci se totiž z letargie proudil asistent rozhodčího a hlavnímu signalizoval nesmyslný ofsajd. Tento fak stál bohužel za neuznáním prvního jarního gólu!! Bojovní Dvoráci si ale prozatím chuť zkazit nenechali. Za dalších pět minut přišli znovu s povedenou kombinací. Otradovský posunul míč na Řežábka, ten našel Kilevníka a po faulu na něho musela následovat penalta. S její exekucí si poradil na výbornou Honza Čech a tentokrát již regulérní gól odvolán nebyl – 0:1!

Po inkasované trefě domácí zabrali a soupeři dali jasně najevo, že se vzdát nehodlají. Ve hře si vytvořili převahu, do gólové šance je však dobře fungující obrana nepouštěla. Naopak „modrobílí“ mohli pojistit své vedení. Nejprve využil mrtvého ofsajdu Martin Otradovský, zakončit ale přesněji nedokázal. V 84. minutě minul z dobré pozice střídající Kristián Samler. Sám mohl jít na branku i Jirka Kořínek, ani on ale nevyřešil brejk správně. Díky předchozímu faulu zároveň nebyl uznán gól posledního střídajícího Jirky Podolníka. Duel mohl být rozhodnut, nakonec ale bylo vše jinak. V poslední minutě zahrávali domácí standardní situaci z vlastní poloviny hřiště. Po dlouhém nákopu do šestnáctky upadl v pokutovém území nikým neatakovaný „perníkovec“ Klátil, sudí odpískal penaltu a po jejím proměnění (Buriánek) skončilo utkání nerozhodně 1:1.

Co dodat? Hráčům patří poděkování za bojovný výkon. Vítězství si mohli zajistit, přáno jim ale nakonec nebylo. Za týden se tak o první jarní vítězství popere Dvůr doma (v Trutnově) proti Novému Bydžovu.

Fakta – branky: 90. (+1) Buriánek  z penalty - 66. Čech z penalty. Rozhodčí: Krupa z Jablonce n. N. ŽK: 1:1. Diváci: 85.

Sestava Dvora Králové: Kobos – Motyčka, Doseděl, Rejl, S. Ježek – Kilevník, Fejk (62. Podolník, Gorol, Řežábek (82. Samler) – M. Otradovský (76. Kořínek), Čech.

Ohlasy trenérů:

Josef Krupička, trenér Pardubic B: "Bylo to sice první jarní mistrovské utkání, ale oba celky chtěli hrát, akce střídala akci, ale dlouho bez gólu. Druhý poločas začal naším náporem, obrovskou šanci neproměnil Polák, kdyř z pěti metrů přestřelil prázdnou branku. Za dvě minuty pak brejk hostů skončil penaltou a gólem. Od této chvíle jsme vsadili vše na jednu kartu a to tu útočnou, když jsme hráli na tři útočníky. V nastavení jsme se nakonec dočkali, když faul na Klátila potrestal z penalty Buriánek. Dvůr prokázal své kvality, chtěli jsme vyhrát, ale nakonec musíme být rádi za bod. Chválím Klátila a Poláka."

Miloš Dvořák, trenér Dvora: "Musím být spokojen s nasazením a bojovností celého týmu. Někteří kluci nastoupili o nemoci a všichni odehráli zápas dobře. Samozřejmě mrzí ztráta v konci utkání, zvlášť, když se penalta vůbec neměla kopat. To přiznal i domácí hráč, jenž to podle svých slov prostě zkusil, stáhl k zemi Rejl a upadl s ním. Nám se dařila kombinace, po jedné z krásných akcí jsme vstřelili další gól, proč ale nebyl uznán, ví en asistent na pomezí. Škoda, mohli jsme duel rohodnout dřív, ale před zápasem bych bod bral, tak to nemá cenu řešit."

Příští utkání odehrají naši fotbalisté na umělce v "trutnovském azylu", kde v neděli 18. března přivítají od 15.00 soupeře z Nového Bydžova. Pevně věříme, že k utkání vyrazíte a Dvorákům vytvoříte opravdu domácí prostředí. Již v sobotu odehraje první jarní duel dvorská rezerva, jež nastoupí od 10.00 na umělce v Novém Bydžově proti tamní juniorce.