30.01.2012 16:10

Úspěšný víkend dvorských kolektivů

O víkendu 28. - 29. ledna se na umělých trávnících představily hned tři dvorské kolektivy. Divizní áčko hrálo v rámci tamní ligy v Nové pace, kde porazilo rezervu Mladé Boleslavi 2:1. Rezerva mužů se představila v Náchodě a v silně okleštěné sestavě deklasovala Broumov nečekaně vysoko 6:0. Vítězný lauf "modrobílých" pak dokonali starší dorostenci, kteří v Trutnově přestříleli dospělý tým Hronova 4:3.

MUŽI "A"

FK Mladá Boleslav B - TJ Dvůr Králové nad Labem A  1 : 2 (0:0).

Proti dost omlazené rezervě ligové Mladé Boleslavi se Dvoráci představili na umělce v Nové Pace. Právě tam pomáhají s doplněním zimního turnaje, v němž pořadatelům odpadl jeden z účastníků a Dvořákovi svěřenci tuto díru zalepili. Navíc neplní roli ledajakou. Hned ve svém prvním duelu totiž připravili o body jednoho z favoritů turnaje. Úvodní poločas přinesl vyrovnanou hru, v níž se nikdo z hráčů střelecky neprosadil.

Brzy po přestávce ale utekl Diviš a po jeho přihrávce otevřel skóre Jirka Kořínek - 0:1. Za několik málo okamžiků se Dvůr dostal k podobné akci, tentokrát práci Gorola zakončil brankou Honza Čech - 0:2. Naši hráči byli ve druhém poločase lepším týmem, v závěru ale jejich soupeř zvýšil obrátky a klidně mohl vyrovnat. Mladoboleslavští nejprve v 74. minutě snížili, Dvoráci ale s vypětím všech sil těsný náskok ubránili a do tabulky si připsali tři body.

Fakta - branky Dvora: 47. Kořínek, 49. Čech.

Sestava Dvora: Ulrych - Volf, Motyčka, Macek, S. Ježek - Podolník, Fejk, Gorol, Kořínek - M. Otradovský, Čech (do hry se zapojil i Diviš).

MUŽI "B"

Slovan Broumov - TJ Dvůr Králové nad Labem B  0 : 6 (0:2).

Svřenci kouče Čeňka Cellera si své utkání opět zahráli ve stejný čas jako áčko. Jelikož marodka mužů je široká a spousta hráčů navíc ze všech možných důvodů nemohla k zápasům nastoupit, jelo béčko v sestavě "podívné", navíc rozhodně ne bodově ambiciózní :-)

Zápas ale dopadl zcela proti všem předpokladům. Již v prvním poločase se střelecky prosadil syn stopera Ládi Doseděla (0:1) a na jeho branku navázal před přestávkou ještě Viktor Marks.

Ve druhém poločase se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, góly ale stříleli Dvoráci, když jejich procentuální úspěšnost byla takřka stoprocentní. Dorostenec Jan Hlava, na podim hráč Kuksu Jan Klust, z Kunratic se navrátivší Dan Urban a nejlepší střelec přípravy Viktor Marks byli dalšími střelci a nakonec béčko stejně jako na podzim v krajském přeboru nasázalo Broumovu 6 branek!

Fakta - branky: Marks 2, Doseděl ml., Hlava, Klust, Urban.

Sestava Dvora: Kobos - Klust, Doseděl st., Blažek, T. Novotný - Šulc, Čenovský, Hlava, Vondrouš - Doseděl ml., Marks (po pozdním příjezdu se do hry zapojili Cvrček a Urban).

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem "U19" - FC Hlinsko  4 : 3.

Poprvé se na hřišti představili starší dorostenci a hned z too na trutnovské umělce bylo vítězství. Proti mužům Hronova vyhráli svěřenci Jana Míla 4:3. Dva góly vsítil Filip Vondrouš, po jednom Jan Hlava a Tomáš Novotný.

PROGRAM NA DALŠÍ TÝDEN

Čtvrtek 2.2.: FK Trutnov - TJ Dvůr Králové n. L. "A" (Trutnov - UTKÁNÍ ODLOŽENO).

Sobota 4.2.: FK Náchod - TJ Dvůr Králové n. L. "B" (Náchod - UTKÁNÍ ODLOŽENO).

Neděle 5.2., 10.00: FKM Úpa U19 - TJ Dvůr Králové n. L. U19 (Trutnov).