14.08.2014 00:25

Úvod sezony bodově nevyšel. Áčko ale bojovalo až do konce!

Úvodní fotbalový víkend nové sezony se našim fotbalistům nevydařil podle představ. Divizní A mužstvo v obměněné sestavě sice na hřišti favorizovaného Jablonce nad Jizerou bojovalo, seč mohlo, přesto nakonec gólem z 80. minuty prohrálo těsně 0:1. Rezerva poté o den později odevzdala všechny body v derby Bílé Třemešné, když o výsledku bylo rozhodnuto už po prvním poločase.

Muži A

Sokol Jablonec nad Jizerou – TJ Dvůr Králové nad Labem A 1:0 (0:0).

Značně obměněný kádr Dvora nesehrál na hřišti favorita vůbec špatnou partii. Ve vyrovnaném utkání si obě mužstva vypracovala minimum šancí. V té největší hostující prohrál minisouboj s brankářem dvorský Viktor Marks, jenž postupoval sám na Šebka, ale nedal. Rozhodnutí přinesla situace z 80. minuty a gól střídajícího Kuhna.

Úvod patřil domácím, když v páté minutě po centru Helma z pravé strany Kmoníček prodloužil na Jirouška, který těsně minul odkrytou branku Dvora. Naši hráči poté dobře bránili, nepouštěli domácí před svou branku. Jablonci vázl přechod do útoku, a tak se hrálo především ve středu hřiště. Dvoráci nevymýšleli nic složitého a křížnými pasy se snažili zaskočit jablonecké beky. To se jim nedařilo až na jeden případ, kdy se zapomněl Šilhán a místo ofsajdu běžel Viktor Marks sám na gólmana Šebka. Ten ale potvrdil své kvality a míč za svá záda nepustil. Za šest minut po trestném kopu hosté odvrátili míč na velké vápno, kde ho napálil Povr a míč jen prosvištěl kolem tyče. Jablonečtí se pokoušeli dostat přes strany za obranu hostí, a když se jim to podařilo tak se špatnou finálkou připravili o možnost zakončení. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhá půle pokračovala ve stejném scénáři. Jablonec chtěl  vstřelit branku, hosté co nejdéle neinkasovat. Domácí si vypracovali dvě příležitosti, ale ani jednu nevyužili. Dvůr se pokoušel o brejkové situace, ale výraznou šanci si také nevytvořil. S přibývajícím časem se remíza blížila, ale deset minut před koncem Linka vyhrál třicet metrů před Vildou Ulrychem hlavičkový souboj, Povr prodloužil za stopery, kam si naběhl střídající Kuhn a přehodil vyběhnutého brankáře. Dvorští vrhli veškeré síly do útoku, získali však jen sérii rohových kopů, ze kterých se ale k přímému ohrožení Šebka nedostali. Tři body tak zůstaly v Jablonci.

Fakta – branky: 80. Kuhn. Rozhodčí: Čechlovský (Praha). ŽK: 1:3. Diváci: 240.

Sokol Jablonec nad Jizerou: Šebek - Helm, Soběslav, Karásek, Šilhán - Krejčík, Linka, Jiroušek (90. Rozkovec), Povr - Kmoníček (63. Kuhn), Hlubuček (58. Dorničák).

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Drapač (81. Rejl), Podolník, D. Černík – V. Hák, Vaníček, Tomeš, Vitebský – J. Černík, Marks.

Videozáznam z utkání najdete ZDE!

David Holman, vedoucí mužstva Sokol Jablonec nad Jizerou: „Vítězství a tři body jsou na úvod soutěže důležité. Naše hra ale nebyla tak dobrá jako v přípravných zápasech, máme na čem pracovat.“

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „V zápase podle mého názoru nezvítězil lepší, ale šťastnější tým. Od první minuty mělo utkání vyrovnaný průběh. V závěru prvního dějství jsme si vytvořili dvě velmi dobré příležitosti, ale Vitebský ani Marks se nedokázali gólově prosadit. I druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. O konečném výsledku rozhodla branka z osmdesáté minuty, kdy dokázali domácí využít zaváhání naší obrany. Přesto bych chtěl poděkovat hráčům za disciplinovaný výkon.“

Aktuální tabulku divize C najdete ZDE!

Muži B

TJ Dvůr Králové nad Labem – TJ Sokol Bílá Třemešná 1:5 (1:4).

Ve dvou vzájemných duelech těchto týmů v loňské sezoně padlo 17 branek (!), a tak se i v neděli očekával útočný fotbal. Ten podpořila rychlá branka, kterou po chybě Třemešenských vsítil již ve 2. minutě domácí Miloš Honců – 1:0. S hosty inkasovaný gól vůbec nezacloumal a po nátlakové hře bylo brzy vše jinak. Už v 8. minutě odčinil svoji chybu Jákl, po jehož akci doklepával míč do sítě Macek, jméno stejného střelce pak o šest minut později figurovalo i u druhého gólu hostů – 1:2. Po půlhodině hry Macek dokonal hattrick z pokutového kopu, a když se před pauzou prosadil ještě David Kubelka (1:4), bylo o vítězi rozhodnuto.

Ve druhém poločase se již utkání jen dohrávalo a o jediný gól se postaral dobře hrající D. Kubelka. Ten v 59. minutě povedeným lobem překonal střídajícího brankáře Matulu.

Fakta – branky: 2. Honců – 8., 14. a 31. z penalty Macek, 37. a 59. D. Kubelka. Rozhodčí: Krotil. ŽK: 6:2. Diváci: 360.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Dobřichovský (46. Vl. Matula) – D. Bednář, D. Černík, Krejsa, Tichovský – Mertlík (34. Černý), Vitebský, V. Hák, Vladeka (89. A. Matula) – J. Černík (87. Machek), Honců.

TJ Sokol Bílá Třemešná: Vočka – Kiss, Hažer (34. Hruška), Jos. Kubelka, Pátý – Bělina, T. Kubelka – Jar. Kubelka (67. M. Jákl), Macek, J. Jákl (62. Šturma) – D. Kubelka (60. T. Otradovský).

Čeněk Celler, zaskakující trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Hned první utkání nám ukázalo, že i tato sezona bude pro mladý rezervní tým těžká. Hosté byli lepším mužstvem a nezbývá než jim k zaslouženému vítězství pogratulovat.“

Zbyněk Šturma, trenér TJ Sokol Bílá Třemešná: „Vedle vysokého vítězství si cením hlavně toho, že rychle inkasovaná branka tým nepoložila, naopak nastartovala k brzkému obratu. Jak jsme na sezonu připraveni, ukáže až následující duel s nabitým celkem Provodova.“

Aktuální tabulku I. A třídy najdete ZDE!