10.09.2013 15:24

V Dobrovici zářil Luboš Přibyl, v dresu starších žáků Vašek Nesládek

Vysoce vydařený víkend za sebou má královédvorská kopaná. „A“ tým dospělých přivezl cennou remízu ze hřiště Dobrovice a takřka všechny mládežnické kolektivy sbíraly samá vítězství! Nedařilo se jen áčku mladší přípravky a porážku si připsaly i ženy v České divizi C.

PŘIDEJTE SE K NÁM NA FACEBOOKU Fotbal Dvůr -> UŽ JE NÁS TAM 825!

Muži „A“

FK Dobrovice – TJ Dvůr Králové nad Labem A 0:0.

Dobrovice udávalo tempo hry a nebýt perfektního výkonu našeho gólmana Luboše Přibyla, dost možná by se na konci radovala z výhry. V průběhu několika úseků hry se na tým kouče Romana Olivy valil jeden útok za druhým, zakončení střídalo zakončení. Se všemi si však poradil hrdina utkání Přibyl.

Dvoráci zpočátku utkání nedokázali udržet míč na polovině soupeře, a tak se dostávali po tlak. Během úvodních deseti minut se ve dvou slibných šancích objevil Miškovský, první mu zmařil Přibyl, při druhé si náš tým pomohl faulem. Ve 12. minutě naopak domácí strážce svatyně Kanaval nabídl nepodařenou rozehrávkou příležitost Dvoru, naši hráči ji však nevyužili. Po čtvrt hodině hry se do úniku dostali Miškovský a Golovko, běželi sami na Přibyla, prvně jmenovaný ale naštěstí místo střely zvolil přihrávku, která mu nesedla.

Teprve po dvaceti minutách úvodní nápor domácích ustal a do dvou šancí se dostali i Dvoráci. Nejprve si Martin Kilevník ve vápně pohrál s obranou, jeho střelu k tyči ale Kanaval dokázal vytěsnit na roh. Podruhé pak z přímého kopu mířil stejný hráč těsně nad břevno. Ve 34. minutě Kruliš a spol. přestali hrát, když reklamovali údajné Miškovského hraní rukou, ten neatakován vypálil na bránu a jeho pokus zatřásl tyčí! Nejblíž gólu byl náš tým při úniku Fandy Fejka. Ten postupoval sám na branku, faul zezadu měl být potrestán červenou kartou, k ní ale k překvapení všech nedošlo, a tak se šlo do kabin vlastně tak, jak se z nich vycházelo před utkáním.

Po změně stran se stále zřetelněji projevovalo, že domácí jsou aktivnější, fotbalovější a rychlejší. Náš tým spíše bránil a čekal na brejky. Prvou příležitost druhé půle si připsal Froněk, který se těsně stíhán obráncem hnal na brankáře, vystřelil ale nepříliš důrazně po zemi, takže Přibyl na míč opět dosáhl. Za Dvoráky se ukázal Fanda Fejk střelou z úhlu, kterou Kanaval vyrazil těsně vedle bližší tyče. Jinak ale hra po hodině připomínala hokejovou přesilovku, domácí tlak rozmělnilo až střídání. Dobrovickým fandům zatrnulo v 80. minutě, kdy střílel z malého vápna Fanda Fejk. Kanaval ale svůj tým znovu podržel, a ten se tak mohl nadechnout k závěrečnému náporu. Hned na to by šel úplně osamocen do brejku Froněk, zastavil jej však ofsajd. Dvě minuty před koncem aktivní Golovko připravil patrně největší gólovku zápasu. Křižným lobem za obranu našel Froňka, jeho hlavičku však Přibyl fantasticky vychytal, přestože mu z těsné blízkosti mířila do protipohybu.

Dvůr Králové si bod vysloužil poctivou hrou po celých 90 minut a hlavně pak díky výkonu gólmana Luboše Přibyla. Nutno říci, že jsme narazili na vysoce kvalitního protivníka -> ZLATÝ BOD!

Videozáznam z celého utkání najdete ZDE!

Fakta – rozhodčí: Šimek. ŽK: 2:3. Diváků: 230.

FK Dobrovice: Kanaval - Tuma (76. Novák), Lukáš, Váňa, Bém - Golovko, Patočka, Osvald, Zeman (75. Cigánek) - Miškovský (65. Boško), Froněk.

TJ Dvůr Králové nad Labem A: Přibyl - Picha, Kruliš (46. Rejl), Podolník, Blažek – Kilevník, Daněk, Fejk (90. M. Otradovský), Řežábek – Černík, Klazar (69. Marks).

Roman Oliva, trenér Dvora Králové: „Kvalitní utkání dopadlo zaslouženou remízou. Na naší straně ji zachránil gólman Přibyl, jenž soupeři zneškodnil jasnou příležitost v poslední minutě. I my jsme měli šance, bohužel jsme je ale nevyřešili tak, jako v předchozích zápasech. Nyní potřebujeme cenný bodový zisk ze hřiště soupeře potvrdit na vlastním stadionu.“

Aktuální tabulka Divize C ZDE! .. buďte s námi takřka pořád, a to na síti FACEBOOK!

Muži „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – FC Vrchlabí 3:1 (0:1).

Do okresního derby šli v roli favorita hosté, kteří dosud soutěží proplouvali bez porážky. V prvním poločase svoji úlohu i plnili a důraznou hrou nedávali soupeři příliš prostoru. Navíc krátce před uplynutím půlhodiny dostal Vrchlabí do vedení Pavel Kraus a výsledek 0:1 si hráči nesli i do šaten.

Už v první půli se domácí snažili vynutit si převahu, podle představ se jim to ale povedlo až po přestávce. Hned v 51. minutě se hlavou prosadil Jirka Rejl (na snímku). Netrvalo ani deset minut a útočník Dominik Žaba překlopil skóre na stranu dvorské rezervy – 2:1. V závěru se ještě hosté pokusili o zvrat, obrana soupeře ale tentokrát fungovala dobře a uklidňující třetí gól navíc přidal osm minut před koncem z penalty Patrik Macek.

Fakta – branky: 51. Rejl, 61. Žaba, 82. Macek z penalty – 29. P. Kraus. Rozhodčí: Krucký. ŽK: 2:3. Diváků: 110.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel – D. Bednář (77. Krejsa), Rejl, T. Novotný, Blažek – V. Hák, Macek, Kilevník (46. Černý), Vondrouš (61. Vohnout) – Žaba, Marks.

FC Vrchlabí: Michal Šulc – Mejsnar, Zajíc, Hawel, Miloš Šulc – Vejnar, Fink, Panýr, Pokorný (71. Šlechta) – P. Kraus, Votoček (65. O. Kraus).

Čeněk Celler, trenér Dvora Králové B: „Dosáhli jsme zaslouženého vítězství. V prvním poločase jsme ještě herní převahu nedokázali vyjádřit střelecky, po přestávce ale v tomto ohledu přišlo výrazné zlepšení.“

Miloš Šulc, obránce Vrchlabí: „Domácí byli herně lepším týmem a o výsledku nakonec rozhodli ze standardních situací. Za stavu 2:1 jsme mohli vyrovnat, bohužel se nám to ale nepodařilo.“

Aktuální tabulka I. A třídy ZDE!

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – RMSK Cidlina B 5:2 (2:0).

Starší dorostenci pod vedením trenérů Jakuba Daniela a Petra Andrleho v Miletíně odehráli těžký zápas proti kvalitnímu soupeři. Hosté nebyli horším týmem, naopak dělali našim hráčům velké problémy. Zradila je ale koncovka. Vláďa Matula držel až do 79. minuty čisté konto a do té chvíle navíc jeho spoluhráči vsítili tři branky. Trefil se Honců a hlavně dvakrát Vladeka. Pak sice hosté dvakrát skórovali, stejný počet branek ale přidali i naši hráči, a to Krejsou a Mertlíkem.

Fakta – branky: 31. Honců, 38. a 67. Vladeka, 80. Krejsa z pen., 85. Mertlík - 79. Tvarůžek, 90. Bílek. Rozhodčí: Hájek. Hráno bez karet. Diváků: 30.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Vl. Matula - Krejsa, Bednář, Machek, Gábor - Vitebský, Ruprich (70. Plecháč, Honců, Tichovský - Vladeka (80. Mertlík), M. Hák (62. Hampl), Tichovský.

RMSK Cidlina Nový Bydžov B: Šafařík - Petr, Pilný, Vocásek, Tvarůžek - Rejnek (66. Simbovský), Holec, Vávra, Jelínek (56. Vojtas) - Šoltys, Bílek.

Trenéři Dvora Králové: „Srdnatý mladý soupeř přijel pod vedením zkušeného trenéra Matěny. Začátek jsme opět zaspali a jen se štěstím nás hosté do třicáté minuty gólově nepotrestali, kdy hlavně hrozili po našich zkažených přihrávkách, kde jsme pouštěli soupeře do protiútoků. Naštěstí se naše hra po důležitém gólu Honců ve 31. minutě oživila. Následně jsme převzali postupně iniciativu utkání na svou stranu a dovedli zápas k důležitým třem bodům, kde konečně byla sestava téměř kompletní. Hlavně jsme proměnili téměř každou šanci.“

Trenéři Cidliny: Neproměnili jsme za nerozhodného stavu dvě stoprocentní příležitosti a po vlastních chybách jsme naopak inkasovali. Fotbal se hraje na branky a ne na krásu. Takže jsme dneska zůstali bez bodů.“

Aktuální tabulka Východočeského přeboru U19 ZDE!

Starší žáci

SK Jičín – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 2:3 (1:2).

Dvoráci odehráli v Jičíně kvalitní zápas, během něhož několik hráčů předvedlo velmi dobrý výkon. Hosté těžili ze střelecké formy Vaška Nesládka, kterého podpořil jedním gólem i zkušený Adam Matula. Jičín také nehrál zle, o bodový zisk jej ale připravil tradičně skvělý Guzan v brance. Ten totiž po hodině hry soupeři lapil pokutový kop!

Fakta – branky: Forman, Nálevka - Nesládek 2, A. Matula. Rozhodčí: OFS Jičín. ŽK: 1:2. Diváků: 30.

Dušan Kursa, vedoucí mužstva Dvora Králové: Dosáhli jsme cenného vítězství proti kvalitnímu výsledku. Výrazně nás podržel brankář Guzan, který v 60. minutě chytil soupeři pokutový kop. Kluci zaslouží pochvalu.“

Aktuální tabulka krajské soutěže U15 ZDE!

Mladší žáci

Perfektně zvládli premiérový mistrovský turnaj v nové sezoně mladší žáci pod vedením trenéra Martina Kazdy. Ti na domácím stadionu dokázali vyhrát všechny tři duely, a to s výsledným skóre 9:1. Hrdinou v dresu Dvora se stal tentokrát šestigólový střelec Tomáš Hynek, jenž se dokázal trefit ve všech zápasech.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – RSCM Rozkoš 5:1 (3:1).

Branky: Tomáš Hynek 3, Matěj Zdražil, Nela Sováková – Filip Lesk.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – AFK Hronov 3:0 (0:0).

Branky: Tomáš Hynek 2, Mikuláš Holub.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Sparta Úpice/Baník Rtyně 1:0 (1:0).

Branka: Tomáš Hynek.

Ostatní výsledky turnaje: Hronov – Úpice/Rtyně 1:2, Rozkoš – Úpice/Rtyně 0:6, Hronov – Rozkoš 2:1.

Aktuální tabulka krajského přeboru U13 ZDE!

Starší přípravka

Ještě výraznější převahu prokázali hráči starší přípravky. Tým kouče Davida Šikala prosvištěl turnajem pod Hankovým domem jako uragán a soupeřům nedal žádnou šanci. Také tento tým měl v každém ze tří duelů hlavního pana střelce. Byl jím s deseti góly (!) Pavel Kraus. Úvodní dvě branky si v našem dresu připsala posila z Libotova Filip Machač. Gratulujeme!

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – RSCM Rozkoš 6:0 (4:0).

Branky: Pavel Kraus 3, Josef Hanzlíček 2, Aneta Sováková.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – AFK Hronov 6:0 (4:0).

Branky: Pavel Kraus 5, David Vágner.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Sparta Úpice/Baník Rtyně 8:0 (3:0).

Branka: Pavel Kraus 2, Filip Machač 2, Josef Hanzlíček, Jakub Všetečka, Marek Fischer, Šimon Teuber.

Aktuální tabulka krajského přeboru U11 ZDE!

Mladší přípravka

Naši nejmenší už tolik vydařený víkend nezažili, ale zas tak špatně také nebylo. Tým „A“ pod vedením Tomáše Formánka uhrál jeden bod za remízu s 4:4 Novým Městem (Tomáš Kareš 3, Lukáš Formánek), prohrál ale vysoko 0:13 s Náchodem a 1:3 s RSCM Rozkoš (Lukáš Formánek). Béčko vedené Janem Vágnerem jednou vyhrálo a ve dvou zápasech se se soupeřem rozešlo remízou.

Ženy

Dvorské fotbalistky ve své letošní premiéře podlehly na hřišti v Kuksu soupeřkám z Rokytnice v Orlických horách 1:2 po poločase 1:2. V dalším kole se tým představí na hřišti vedoucí rezervy ligových Pardubic.

Aktuální tabulka České divize C žen ZDE!