19.04.2013 16:32

„V kabině je cítit, že se s tím chce něco dělat,“ prozrazuje Martin Otradovský

„V kabině je cítit, že se s tím chce něco dělat,“ prozrazuje Martin Otradovský

Patří k hráčům, kteří na jaře ještě nevynechali žádný zápas, přesto ani on nemůže být se svými výkony spokojen. MARTIN OTRADOVSKÝ v předešlých sezonách zaměstnával brankáře v roli útočníka, díky řadě absencí v týmu se však musel posunout do záložní řady. Při pohledu na střeleckou bilanci dvorského áčka může být pro jednu ze stálic v našem klubu tato sezona první, v níž nevsítí ani gól. Střelec 47 divizních branek svou sbírku rozhodně nenavýší ani o tomto víkendu, v zápase proti Nové Pace bude scházet.

Martine, v neděli jste na vlastním hřišti přivítali Jirny. Jak bys stručně zhodnotil zápas proti vedoucímu celku soutěže?
Do zápasu jsme šli s tím, že se nenacházíme v optimální formě a že pokud se nám až tak nedaří herně, budeme muset přidat na bojovnosti, nasazení a touze získat nějaký bod. Myslím si, že ač nám nebylo mnoho dovoleno, tak jsme bojovali až do konce a kdybychom lépe vyřešili naše brejkové situace, mohlo pro nás utkání dopadnout mnohem lépe. 
 
Jirny ukázaly kvalitu, ale asi budeš souhlasit, že rozhodně nešlo o soupeře z řad neporazitelných…
Jirny přistoupili k zápasu s tím, že se jim nemůže nic stát a jejich výkon mě hodně zklamal. 
 
Bylo na hřišti cítit, že hrajete konečně doma? Přece jen návštěvy kolem padesátky diváků kolem umělé trávy vystřídaly takřka čtyři stovky vašich příznivců.
Cítit to samozřejmě bylo. Jsme rádi, že nás lidi přišli podpořit a nezanevřeli na nás po neúspěšném úvodu sezony. 
 
Ani s jejich podporou jste ale na body nedosáhli. Kdy se podle Tebe v zápase lámal chleba?
Chleba se nakrojil již ve 3. minutě, kdy jsme po nedůrazném odkopu míče inkasovali první branku. Po celý zápas si myslím, že nás Jirny nijak nepřehrávaly a my se dostávali do takových náznaků šancí. Bohužel si nedokážeme vyhovět finální přihrávkou, ze které by se dalo skórovat. Ve druhé půli měl tutovku Fanda Fejk, míč mu však na našem „drňáku“ uskočil a nic z toho nebylo. Kdo ví ale, co by se dělo, kdyby se nám podařilo vyrovnat (ušklíbne se)
 
Ty sám na jaře nastupuješ převážně v záložní řadě. To je pro fanoušky novinka. Jak se v nové roli cítíš?
Kluci, kteří jsou v záloze zvyklí nastupovat, jsou zranění, nebo mají vystavenou stopku. Útočníci jsou převážně všichni zdraví a připravení hrát. Je jen problém, že někteří jsou přes týden mimo, a nemohou trénovat. Možná proto mě trenér staví do role záložníka. Mně osobně se v záloze nehraje špatně, jen je pro mě těžší přebírat míč čelem k naší bráně. Kluci v útoku hrají dobře, potřebují jen dostat přihrávku, ze které budou schopni vstřelit branku. To se nám prozatím nedaří.   
  
Dvorskému týmu to na jaře vůbec nejde. Porazili jste sice těsně Semily, pak ale přišly čtyři porážky. Co se děje?
Je pravda, že se týmu nedaří. Táhne se to už od zimní přípravy, kdy jsme nebyli schopni porazit ani týmy z krajského přeboru. Po celou přípravu jsme však nastupovali v sestavě, která ani v jednom zápase nebyla kompletní. Tým tak rozjížděl sezonu v nepříliš dobré náladě, k tomu se přidaly červené karty a zranění a rázem jsme v hodně nepříjemné situaci. 
 
Věříš přesto, že přijde brzy výsledkové zlepšení a nebudete se muset do posledního kola strachovat o záchranu?
V kabině je cítit, že se s tím chce něco dělat, že se to ještě nezabalilo. Na hřišti v posledních třech zápasech ostatně taky. Věřím, že když budeme k zápasům přistupovat jako k těm posledním a budeme se vyvarovat zbytečných chyb, tak soutěž udržíme. 
 
Co především je třeba zlepšit, aby se na kontě Dvora Králové zase začaly přičítat body?
Jak jsem již zmínil výše. Myslím si, že nás srážejí zbytečně obdržené branky po našich chybách, které žádný jiný tým neudělá. Spoustu gólů soupeři doslova darujeme. Pokud si na tohle dáme pozor a zlepšíme finální přihrávky před brankou soupeře, tak bychom měli začít sbírat body.

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

Stránkování: 1 2

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing