07.08.2018 10:59

V MOL cupu jdeme dál. Na Český Brod platili náhradníci Hruška s Mertlíkem (čtěte rozhovor)!

Dvoráci před týdnem na domácím hřišti utrpěli debakl 2:5 v přípravném utkání s Kratonohy a v poháru tak měli co napravovat.

TJ Dvůr Králové nad Labem - SK Český Brod 2:0

Ani tentokrát nemohl kouč Milan Ujec využít plné sestavy, když nejvíc chyběli Martin Kruliš s Danem Křížkem a jen na lavičce zůstali zkušení Martin Hruška s Vlastou Karalem. Hlavně na startu utkání byly absence ve hře domácích znát. Hosté působili svěžejším dojmem, převahu ale v gól přetavit nedokázali. Největší příležitost se nabízela Makovskému, ten se ale po signálu z rohovém kopu v šestnáctce špatně zorientoval.

Hru Dvora zvedl až příchod střídajícího Hrušky, jenž musel po půlhodině hry naskočit za zraněného Davida Vitebského. Právě bývalý hráč Plzně či Trnavy pak v 61. minutě otevřel skóre po přihrávce Tauchmana. Děkovat Dvoráci museli defenzivním hráčům soupeře, když využili zaváhání stopera a brankáře.

Hosté, vědomi si stavu utkání, museli hru otevřít, což byla voda na mlýn našim hráčům. Ti se sice nikam bezhlavě nehnali, ještě jeden gól ale přidat stihli. V 81. minutě Hruška vtipně přenechal míč Lukáši Mertlíkovi a jedenadvacetiletý křídelní hráč si poradil znamenitě. Vlétl do šestnáctky, poradil si hbitě s obranou i gólmanem a zkušeně poslal míč podruhé do sítě.

Dvoráci tak proklouzli do dalšího pohárového kola a už ve středu 15. srpna pod Hankovým domem přivítají nám dobře známé Živanice, které si loni z Fortuna Divize C zajistily postup do Fortuna České fotbalové ligy.

Fakta – branky: 61. Hruška, 81. Mertlík. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 3:2. Diváci: 340. Poločas: 0:0. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, O. Vaníček, Tomeš – Vitebský (35. Hruška), Tauchman, Dvořák, Fejk (46. Mertlík), Knespl – O. Ujec (81. Karal). SK Český Brod: Přibyl – Hanzl, Hrdlička, Pěnkava, Moravec (52. Skořepa) – Franc, Ramšák (71. Michálek), Suk (82. Vít), Medek (85. Gajdasz), Makovský – Fikejz.

LUKÁŠ MERTLÍK OSLAVIL PRVNÍ GÓL ZA ÁČKO A RÁD BY BRZY PŘIDAL DALŠÍ I V DIVIZI

Do zápasu vstoupil začátkem druhého poločasu, kdy střídal Fandu Fejka, i za 45 minut ale o sobě dvorský odchovanec LUKÁŠ MERTLÍK dokázal dát vědět. Především pak v 81. minutě, kdy po narážečce od Martina Hrušky vlétl do pokutového území, kličkou se zbavil obránce včetně gólmana a pohotově zasunul míč do sítě. I díky jeho přičinění porazili Dvoráci nepříjemného soka z Českého Brodu 2:0 a v dalším kole MOL cupu narazí už příští středu na třetiligové Živanice.

Lukáši, jak sis užil svůj nedělní gól, který navíc patřil mezi hodně povedené?

Díky. Samozřejmě to byl krásný pocit. Teď už si jen přát, abych takových gólů dával více (úsměv).

Ty jsi zatím za áčko v mistrovských soutěžích dosud neskóroval. Dá se tedy tvá trefa do sítě Českého Brodu označit za životní gól?

To je pravda, divizní trefu ještě na svém kontě nemám. Jsem proto strašně rád, že mi to tam konečně spadlo, i když nešlo hned o divizi, ale o pohár. I tak to byla ale trefa za A mužstvo, proto ji mohu zatím označovat za moji životní.

Na jaře jsi měl velmi slušnou střeleckou formu v I. B třídě. Věříš, že se třeba už na podzim dočkáš i divizní branky?

Ano, za béčko jsem v minulé sezoně pár branek nastřílel, ale přece jen je to pořád „jen“ I. B třída a úroveň v ní není zdaleka tak vysoká, jako zmiňovaná divize. Přesto jsem ale rád za každý vstřelený gól. Byl bych opravdu moc rád, kdybych ještě nějaký v dresu áčka přidal, to ale ukáže až nová sezona.

V MOL cupu vás ve středu 15. srpna čekají Živanice. Věříš, že by ani tenhle zápas nemusel znamenat pohárovou konečnou?

My se rozhodně nemusíme soupeře nijak bát a chodit do zápasu s předem poraženeckou náladou. Myslím si, že s Živanicemi dokážeme vždy hrát vyrovnaný zápas. Věřím, že když do toho dá každý svých sto procent, můžeme uspět. Ale určitě to bude hodně těžké, Živanice jsou velmi kvalitní tým.

Byly časy, kdy do Dvora k pohárovým utkáním přijížděly slavné kluby. Vybaví se ti nějaký zápas, na kterém jsi byl přítomen? A pokud jo, kolik ti v té době bylo?

Samozřejmě si na některé ty zápasy vzpomínám. Nejvíc asi na ten, kdy do Dvora Králové zavítala pražská Sparta, tehdy ještě s obráncem Tomášem Řepkou. Kolik mi tehdy bylo, už si ale nevzpomínám. Už to ale nějaký ten rok bude (Sparta s Řepkou u nás v roce 2006 vyhrála 5:2, Lukášovi v té době bylo 9 let – pozn. aut.).

Ještě než přijedou Živanice, čeká vás důležitý vstup do divize proti Kolínu. Jak je podle tebe tým připraven na 15. divizní sezonu v řadě?

Já pevně doufám, že nejlépe, jak jen to jde. Letní příprava sice nebývá dlouhá, ale několik tréninků jsme pod trenérem Ujcem stihli. K tomu tři přípravné zápasy a předkolo poháru. Uvidíme, co ukážeme v prvním mistráku.

Troufneš si odhadnout, jak nedělní bitva proti Kolínu dopadne?

Nastoupíme doma, určitě podobně jako na pohár přijde hodně lidí. Proto nemůžeme mít jiný cíl, než vítězství. Neradi bychom opakovali loňský start, kdy jsme ze dvou úvodních duelů byli bez bodů.