23.09.2018 12:32

V Náchodě dominovali brankáři Vaníček & Kobos. Dorostenec Ryba se loučil dvěma góly! Béčko mužů nečekaně padlo

Další fotbalový víkend poslal řadu našich mužstev na hřiště soupeřů, živo ale bylo také na stadionu pod Hankovým domem. „Doma“ se postupně představily oba týmy mladších přípravek, v neděli ráno starší žáci a netradičně od 13.30 i rezerva mužů. Starší dorostenci navíc o další mistrovské body bojovali na domácím hřišti číslo 2, v Bílé Třemešné.

Muži A

FK Náchod – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:1 (1:0), penalty 5:4

Také při svém třetím výjezdu cestovali Dvoráci na půdu nováčka. Po Slatiňanech (2:3) a Velkých Hamrech (2:4) se představili v Náchodě. Zatímco v předchozích dvou duelech naši borci vždy 2:0 vedli, aby pak odjížděli bez bodů, tentokrát brzy prohrávali a vyválčili alespoň jeden bod.

Byl to pořádný šok, když hned po necelé minutě domácí využili díry na pravé straně naší obrany a po přihrávce do vápna se neomylně prosadil útočník Malý – 1:0. Hosté jako by byli ještě v autobuse. Jak jinak si vysvětlit, že hned za další minutu mohl náchodský kanonýr hravě zvýšit na dvoubrankový rozdíl, tentokrát mu ale ve skórování zabránil skvělý Jakub Vaníček v brance.

Čtvrt hodinu byli domácí lepším týmem, až poté se začali osmělovat také hráči v červených dresech. Povedená rána Zdendy Tauchmana skončila „jen“ rohovým kopem. Ve 28. minutě se po signálu dostal k zakončení Ondra Ujec, teč Tauchmana ale k vyrovnání nevedla. Za další minutu nám sudí nechal výhodu po faulu na Davida Vitebského, Martina Hruška ale pěknou střelu nasměroval nad branku. Ve 44. minutě nás pořádně vystrašil domácí Hlava, jenž v nadějné pozici předstřelil, do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Zatímco první půle vyznívala pro Náchodské, druhá se hrála v režii hostujícího celku. V 52. minutě jsme předvedli krásnou kombinační akci, po níž běžel Ondra Vaníček zcela sám na branku. Zakončoval však pouze do Kobose, v jehož náruči skončila i nemastná střela Tauchmana o minutu později. V té době vyrovnání viselo ve vzduchu, Dvůr byl jasně lepším týmem. 55. minuta patřila Martinu Hruškovi, ten ale v šestnáctce ideální chvilku k zakončení prováhal.

S přibývajícím časem Dvoráci více otevírali hru a mohl přijít trest. Nejprve obrana na poslední chvíli zachránila pohromu při brejku a šanci J. Nejmana, v 71. minutě se zase obrana před Vaníčkem nebezpečně otevřela, náš gólman ale při střele Simona zazářil. Tlak hostujících fotbalistů vyvrcholil deset minut před koncem utkání. Dana Křížka ještě vychytal skvělý Petr Kobos, na dorážku Ondry Ujce si ale podle mínění asistenta rozhodčího sáhl, až když byl míč za brankovou čarou – 1:1.

Bod měl pro oba soupeře cenu, i proto už se ve zbylých minutách žádný tým do bezhlavého útočení nepouštěl.

Následoval tak penaltový rozstřel a stejně jako ten domácí proti Turnovu našemu celku nevyšel. Hned v první sérii zaváhal David Vitebský, a jelikož všech zbylých devět hráčů bylo neomylných, spadl bonusový druhý bod do klína nováčkovi Fortuna Divize C. Vůbec poslední penaltu proměnil náš bývalý hráč Jirka Podolník.

Fakta – branky: 1. Malý – 80. Ujec. Rozhodčí: Trska. ŽK: 3:1. Diváci: 210. FK Náchod: Kobos – Moravec, Podolník, Kábrt, Král – Simon, D. Nejman, J. Nejman (86. Sobotka), Hlava (61. Pipek) – Malý, Vencl (74. Brich). TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal, Macháček, Křížek – Hruška (74. Knespl), Tauchman (78. Kruliš), O. Vaníček, Vitebský – O. Ujec (90. Rejl), Mertlík (46. Tomeš).

Ostatní výsledky a aktuální pohled na tabulku Fortuna Divize C!

Muži B

TJ Dvůr Králové nad Labem B - FK Kopidlno 0:2 (0:1)

Dvoráci byli v utkání jasným favoritem, svoji úlohu ale výsledkově nepotvrdili. Na hřišti sice domácí působili dominantním dojmem, vše ale zhatily nevyužité šance. Byla jich hromada. Naopak hosté byli v proměňování svých šancí stoprocentní a zpod Hankova domu si odvezli nečekané, zato velmi cenné tři body.

Fakta – branky: 37. Klaban, 54. Machačný. Rozhodčí: Fryš. ŽK: 1:0. Diváci: 65. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – Zlámal, Kasan, Ruprich, D. Bednář (67. Pražák) – Machek, Prokůpek (67. Sojka), Fejk, M. Hák – M. Otradovský, Marks (80. Suk).

Jiří Rejl (Dvůr Králové B): „Odehráli jsme typický ‘zápas blbec‘. V jeho průběhu jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance, kterých bylo snad na tři zápasy. Po celé utkání jsme byli lepším týmem, ale nadšeně bojující hosté dokázali využít dvou chyb našeho brankáře a z minima vytěžili maximum. Soupeři k zisku tří bodů gratulujeme."

Ostatní výsledky a aktuální pohled na tabulku JAKO I. B třídy!

Starší dorost

Dvůr Králové/Bílá Třemešná U19 - Kunčice/Kobylice 3:1 (1:1)

Společný tým Dvora Králové a Bílé Třemešné doma brzy prohrával, dokázal ale zvítězit 3:1. Vítěznou trefu zařídil Tomáš Hynek. Dvakrát se prosadil Jan Ryba, jenž hrál letos za naše barvy naposledy. Studia a pobytu v Hradci Králové totiž využije k hostování v Olympii Hradec Králové a se svým týmem si tak zahraje Českou ligu mladšího dorostu. Premiéra ho čeká už tuto neděli od 13.15 v Malé Boleslavi.

Fakta - branky: 36. a 86. Jan Ryba, 55. Tomáš Hynek - 14. Pozler. Rozhodčí: M. Pilný. ŽK: 0:1. Diváci: 25. Dvůr Králové/Bílá Třemešná: J. Zivr – J. Nosek, M. Hak, D. Vágner, V. Marel, A. Šenfeldr, F. Horák, L. Hrneček, D. Jákl, T. Hynek, J. Ryba, V. Vejnar, L. Kopecký, F. Hanek, J. Všetečka, J. Hlavatý, P. Straka.

Ostatní výsledky a aktuální pohled na tabulku Krajské soutěže dorostu!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 - Dobruška/Opočno 6:0 (4:0)

Další přesvědčivé vítězství party, okolo které se pohybuje trio Martin Kazda, Libor Machač, Milan Vojtěch. Z šesti odehraných duelů Dvoráci pětkrát neinkasovali!

Fakta - branky: 6. Pavel Kraus, 8., 24.a  31. Adam Doležal, 44. vlastní (Mutina), 56. Petr Jirásek. Rozhodčí: J. Matějka. Hráno bez karet. Diváci: 38. TJ Dvůr Králové nad Labem: L. Hynek – Z. Hampl, E. Výprachtický, F. Pracný, J. Langpaul, J. Vágner, T. Formánek, V. Kořínek, L. Formánek, F. Machač, P. Kraus, O. Hynek, P. Jirásek, A. Doležal, M. Šanovec, A. Hromádko.

Ostatní výsledky a aktuální pohled na tabulku Krajské soutěže starších žáků!

Mladší žáci

• TJ Dvůr Králové nad Labem U13 - TJ Lánov 2:1 (1:0)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U13 - Vrchlabí/Trutnov B 0:4 (0:3)

Branky za Dvůr Králové na turnaji ve Vrchlabí stříleli Jakub Závodný a Jakub Vágner.

Ostatní výsledky a aktuální pohled na tabulku Krajského přeboru mladších žáků!

Starší přípravka

• TJ Dvůr Králové nad Labem U11 - FK Poříčí u Trutnova 3:5 (3:1)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 - FK Poříčí u Trutnova 3:7 (0:4)

Branky za Dvůr Králové na turnaji v Poříčí u Trutnova stříleli Tomáš Kosinka 3, František Švába, Ivo Polan a Jakub Dufek.

V jednáctičlenné skupině Okresního přeboru starších přípravek patří Dvoru Králové 9. místo.

Mladší přípravka

• TJ Dvůr Králové nad Labem U9 A - TJ Dvůr Králové nad Labem U9 B 10:0 (5:0)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 A - TJ Dvůr Králové nad Labem U9 B 18:1 (12:0)

Branky za Dvůr Králové A pod Hankovým domem stříleli Adam Růžička 5+8, Jan Pavlis 2+5, Matyáš Šturm 2+3, Václav Šůna 1+2.

Branku za Dvůr Králové B vstřelil Petr Stránský.

Ve čtrnáctičlenné skupině Okresního přeboru mladších přípravek je dvorský A tým s plným počtem bodů druhý, béčku patří 11. příčka.