22.07.2012 19:05

V Poháru České pošty Dvůr rostřílel Novou Paku 4:0!

Naši fotbalisté mají za sebou úvodní mistrovský duel nové sezony. V předkole Poháru České pošty svěřenci hrajícího trenéra Ladislava Doseděla porazili Novou Paku vysoko 4:0.

TJ Dvůr Králové nad Labem - 1. FK Nová Paka  4 : 0 (2:0).

Už první poločas přinesl převahu domácího celku a hosté se na polovinu Dvora dostávali jen zřídka. Jako první roztleskal velmi slušnou návštěvu nový muž v domácím dresu Jaroslav Moník. Podolník povedeným pasem vybídl Fejka, ten posunul Moníkovi, jehož dělovku vyrazil Kanaval na roh. 19. minuta patřila Podolníkovi, který hlavou po rohovém kopu Čenovského provětral rukavice Kanavala. Za dalších pět minut už domácí vedli. Jan Řežábek vysunul za obranu Otradovského, ten stihl kličku brankáři a jeho zakončení pojistil před brankou Fanda Fejk - 1:0. Ve 31. minutě zahrával od postranní čáry přímý kop Jirka Podolník a na zadní tyči se gólově prosadil Martin Kruliš - 2:0. Důležitý moment přišel ve 33. minutě, kdy se hosté mohli dostat zpět do hry. Velkou šanci ale zmařil domácí gólman Ulrych, a tak se skóre neměnilo. Ve 42. minutě centroval přesně Ptáček, Bažíkovo zakončení ale postrádalo přesnost a stejný hráč po chvíli završil úvodní poločas inkasováním žluté karty.

Karetní příběh Marcela Bažíka bohužel neskončil ani těsně po pauze, kdy novopacký forvard zajel do Ulrycha a po zásluze byl vyloučen. O minutu později unikl aktivně hrající Radek Klazar, předložil míč do tutovky Řežábkovi, ten ale trestuhodně trefil jen hostujícího gólmana. Za další čtyři minuty nabil Řežábkovi Fejk, rychlonožka "Juan" ale opět propadl. Posila v domácím dresu Moník se v utkání prezentoval několika střelami z dálky, ta v 58. minutě po přistrčení Ježka měla gólové parametry, mířila ale nad. V 62. minutě už se stav měnil. Radek Klazar ošálil hostující obranu, ukázkově předložil míč Martinu Otradovskému, a ten měl pozici hodně snadnou - 3:0. Za dvě minuty si oba hráči akci zopakovali a rázem z toho bylo skóre 4:0! Hosté dohrávali utkání unaveni, soupeř k nim byl ale milosrdný. Další obrovské šance totiž zahodili Fejk, Podolník, Klazar, Řežábek i Marks, a tak skončil duel "jen" 4:0. Na druhé straně zkoušel lob Voldán, Vilda Ulrych se ale o čisté konto nehodlal připravit.

Letošní premiéra dvorské fanoušky zcela jistě potěšila. Na úvod je nutné říci, že soupeř nebyl tím, kdo by sílu Dvora dokonale prověřil. Přesto byla ve hře domácího týmu vidět řada povedených momentů. Vedle stálých opor potěšily výkony Martina Čenovského, Radka Klazara a Jiřího Podolníka, kteří ukázali, že zatímco loni byli výhradně oporami rezervního týmu, letos dělají v přípravě vše proto, aby se usadili v sestavě "A" mužstva. Pevná byla po delší době defenzíva, s přehledem chytal Vilda Ulrych a dařilo se i ofenzivním hráčům. Řežábek, ač nedokázal skórovat ani ze tří tutovek, neustále větral hostující defenzívu. Aktivní Klazar ukázkově nahrál na dvě branky a Otradovský ke dvěma gólům jednu asistenci přidal. Sehraným dojmem působila i nově vytvořená středová dvojice Fejk - Moník. Až duel s Převýšovem ale ukáže, jak na tom náš tým před divizním entrée opravdu je.

Krajské derby dvou rivalů bylo i soubojem dvou městských pivovarů. Tambor přichystal pro diváky formou sponzorství jedenáctistupňové pivo a výtěžek z prodeje šel do pokladny klubu. A pozor, vítěz utkání se v září střetne s prvoligovým FC Hradec Králové!

Fakta - branky: 24. Fejk, 31. Kruliš, 62. a 64. Otradovský. Rozhodčí: Kembický (Pardubice). ŽK: 0:2 (8. Ptáček, 42. Bažík). ČK: 0:1 (49. Bažík). Diváků: 360.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych - Podolník, Doseděl, Kruliš, Ježek - Klazar, Fejk, Moník, Čenovský (54. Marks) - M. Otradovský (73. Volf), Řežábek (82. Macek).

1. FK Nová Paka: Kanaval - Mačí, Pivrnec, Macháček, Jisl - Brádle, Ulrich, Fišar, Ptáček, Bažík - Voldán.