29.01.2019 00:31

Ve druhém přípravném utkání jsme ''přejeli'' Jaroměř 9:0. Dva góly dali Ujda s Tauchym

Druhý přípravný duel na jarní část fotbalové sezony nám nabídl soupeře z Jaroměře a proti účastníkovi krajského přeboru se Dvoráci museli mít na pozoru. Vždyť jen týden před námi změřili s před lety ještě divizním rivalem síly hráči Trutnova a duel skončil nerozhodným výsledkem 2:2.

TJ Dvůr Králové n. L. – FK Jaroměř 9:0 (4:0)

Možná i s ohledem na tento výsledek nastoupili svěřenci trenéra Milana Ujce k duelu plně koncentrování a od začátku soka jasně přehrávali. Dvoráci hráli fyzicky náročný presink, který soupeři činil nemalé problémy. Na úvodní gól se ale na hradecké umělce čekalo takřka půl hodiny. Až ve 28. minutě otevřel skóre Ondra Vaníček a tím jakoby spustil střelnici.

Chvíli po něm se trefil Ondra Ujec, jenž do pauzy stihl ještě jednu branku, na kterou navázal David Vitebský. Ve druhém poločase naši borci pokračovali v krasojízdě a plném nasazení. Dvakrát se gólově prosadil Zdenda Tauchman, další trefy přidali David Knespl, Fanda Fejk a výsledek na drtivých 9:0 uzavřel sváteční střelec Tomáš Picha.

Fakta – branky: 28. O. Vaníček, 32. a 43. Ujec, 44. Vitebský, 53. Knespl, 58. a 70. Tauchman, 60. Fejk, 90. Picha. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula (46. J. Vaníček) - Knespl, Karal, Kruliš, Tomeš (46. Picha) - Hruška (73. Ruprich), Tauchman, Fejk, O. Vaníček – O. Ujec (68. Rejchrt), Vitebský (73. M. Hák). FK Jaroměř: Linhart - Markarjanc (46. Michálek), Mertlík, Srubjan - Chalupa, Čenovský (46. J. Emlar), Votrubec, Bano, Valášek – L. Emlar, Pavlis (46. Exnar).

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: „Nedokázali jsme pokrýt křídelní prostory a Dvůr posílal do našeho pokutového území jeden nebezpečný centr za druhým. Soupeř ukázal velkou kvalitu a celých devadesát minut jasně dominoval.“