12.04.2019 09:50

„Ve Dvoře vyhrajeme 2:0,“ říká před nedělním duelem I. B třídy náš odchovanec oblékající dres Dolní Kalné Vilda Ulrych

„Ve Dvoře vyhrajeme 2:0,“ říká před nedělním duelem I. B třídy náš odchovanec oblékající dres Dolní Kalné Vilda Ulrych

Čeká ho pořádně pikantní zápas. Osmadvacetiletý gólman VILIAM ULRYCH je odchovancem Dvora Králové. V tamním klubu si zachytal divizi, řemeslu se učil mimo jiné od exligisty Martina Tomka. Navíc byl členem silných ročníků 1988, 1989, 1990, 1991, přičemž ve své době pomáhal dorostencům k historickému vítězství v krajském přeboru a následnému účinkování v dorostenecké divizi.

Od jara ale Vilda působí v Dolní Kalné a už tuto neděli se poprvé v kariéře (!) představí pod Hankovým domem jako soupeř domácího mužstva. Jeho tým do Dvora přijede k utkání krajské soutěže I. B třídy, kde mu v cestě bude stát královédvorská rezerva. A právě na Ulrycha bude hostující celek hodně spoléhat.

„Vilda je pro nás určitě největší zimní posilou, což zatím prokazuje na sto procent. I po třech jarních utkáních drží stále čisté konto. Náš výkon stojí na něm, pro kluky je to jistota, daleko víc si potom dovolí a jsou uvolněnější. Věřím, že bude naším základním stavebním kamenem při záchraně I. B třídy, teprve teď nás čekají zápasy, kdy by to měl naplno ukázat,“ říká na adresu dolnokalenského gólmana trenér Dolní Kalné Tomáš Navrátil.

Nedělní duel s ohledem na původní kolizi s derby pražských „S“ startuje ve 14.30 a v následujících řádcích si můžete přečíst, jak se na něj dvorský odchovanec, který poprvé zavítá do hostující kabiny,  těší.

V dalším kole čeká Dolní Kalnou zápas ve Dvoře Králové. Půjde pro tvůj tým na jaře o zatím nejtěžší zkoušku?

V naší situaci je každý zápas těžkou zkouškou, snažíme se doma vyhrávat a z venku vozit jakékoliv body.

Po podzimu měl váš tým 10 bodů a patřil k nejžhavějším aspirantům na sestup. Na jaře jste ale získali za tři zápasy bodů osm a rázem jste desátí. V čem vidíš sílu mužstva?

Kádr se doplnil o zkušené hráče, kteří si v minulosti vyzkoušeli vyšší soutěže. Sílu mužstva vidím v tom, že Dolní Kalnou chceme všichni zachránit a aby se v tak krásném areálu zachovala krajská soutěž.

Pohled na aktuální tabulku JAKO I. B třídy najdete ZDE!

Ty jsi na jaře ještě neinkasoval ani jednu branku. Mohl sis vůbec start v novém působišti představovat lépe?

Kdyby mi někdo na startu jarní části sezony řekl, že v prvních třech zápasech nedostanu branku, určitě bych to bral všemi deseti. Co je pro mě a celý tým důležitější než nula obdržených branek, jsou body, které jsme zatím ze tří zápasů vydolovali.

Jak se vůbec seběhl tvůj přestup do Dolní Kalné? Přece jen to není oddíl zrovna sousedící s tvým bydlištěm.

Jelikož hraji od svých patnácti let malou kopanou za ManŽdírnici United, tak mě Tonda Kodytek přemlouval asi rok, že by mě potřebovali v Dolní Kalné do brány. Když jsem viděl výsledky na podzim, tak jsem si řekl, že klukům zkusím pomoci.

Pro tebe jde o velký návrat. Kdy jsi ve Dvoře chytal naposledy a jak na působení ve zdejším klubu vzpomínáš?

Naposledy jsem ve Dvoře chytal na podzim roku 2014. Vzpomínám na tamní působení jenom pozitivně.

Takto vypadal duel Dolní Kalná - Dvůr Králové B na podzim!

Čeká tě zápas proti řadě kamarádů. Máš takové souboje rád, nebo spíš cítíš větší nervozitu?

Mám rád souboje proti kamarádům, můžeme to pak rozebírat, zdravě se hecovat. Já mám ale v I. B třídě snad v každém týmu spoustu známých a kamarádů, se kterými jsem hrál ve Dvoře Králové.

Rezerva Dvora se prezentuje velmi mladým kádrem. Na koho si budeš muset dávat největší pozor? Tak, jak jsi již zmínil v této otázce, rezerva Dvora se prezentuje mladým kádrem, tudíž to bude o běhaní. Jsem rád, že jen chytám (smích). Když do toho přidám zkušenosti Standy Ježka, Martina Kruliše, Jirky Rejla, tak to bude kvalitní utkání. Největší pozor si budu dávat na snipera Martina Otradovského.

S čím pod Hankův dům váš tým přijede? A tipneš si výsledek nedělního zápasu?

Jdeme s klukama zápas od zápasu a nastupujeme vždy s cílem vyhrát. To je pro nás lék na posun ze sestupových pozic. Tipuji naši výhru 2:0.

Čas zápasu byl posunut kvůli kolizi s derby pražských „S“. Plánuješ se pak na tenhle ligový šlágr koukat? Komu budeš fandit?

Na rovinu, česká liga mě osobně vůbec nezajímá. Rád se podívám na zápasy Ligy mistrů a Evropské ligy kde nás teď skvěle prezentuje pražská Slavia.

Zápasy Dolní Kalné s Vildou Ulrychem v brance

14. kolo FK Dolní Kalná - TJ Sokol Staré Buky 5:0
15. kolo TJ Jiskra Kocbeře - FK Dolní Kalná 0:0, pen. 2:4
16. kolo FK Dolní Kalná - SK Miletín 1:0
17. kolo TJ Dvůr Králové nad Labem B - FK Dolní Kalná neděle 14.30

Jak vůvec zatím vnímáš kvalitu I. B třídy, do které ses vrátil?

Kvalitu této soutěže vnímám velice kladně. Objevují se tu kluci, kteří hráli vyšší soutěže, ale kvůli pracovnímu vytížení a změnám v osobních životech nemají prostor věnovat ve volném čase vše fotbalu.

 

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

  • Proč | Ivan | 13.04.2019 08:58:37 | reagovat

    Proč skončil ve Dvoře?

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing