30.10.2011 21:35

Víkend jako hrom - všech šest dvorských kolektivů vyhrálo!

Víkend plný radosti vyvrcholil v neděli večer, kdy divizní fotbalisté na domácím hřišti deklasovali třetí tým tabulky výsledkem 5:1. O dojmy nejen z tohoto utkání se můžete podělit v diskuzi pod článkem, zároveň i na profilu našeho klubu v síti facebook, kde se můžete přidat k přátelům a fanouškům klubu - ZDE. V týdnu tu přibudou další sestřihy branek ze zápasů dospělých.

MUŽI "A"

TJ Dvůr Králové nad Labem “A“ – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 5 : 1 (2:0).

„Máme je zpátky, kluky naše,“ skoro by se hodilo napsat na úvod. Tohle byl ten tým, na který jsme se chodili dívat v úvodních kolech letošní sezony. Tým, jenž byl v deníku Sport označen jako nejofenzivnější v celé republice... Fotbalistů v modrých dresech bylo v neděli pod Hankovým domem plné hřiště a především díky nim se podával skvělý fotbal. Ale pozor, pochvalu zaslouží i kvalitní soupeř, jehož kádr doznal oproti minulým letům spousty změn a ty Ústeckým přišly vhod. I díky jejich ofenzivnímu pojetí hry měli domácí více prostoru na soupeřově polovině, a tak nebyla o brankové šance nouze. V utkání nasoupil pátý celek tabulky proti třetímu - TABULKA ZDE.

Už v 8. minutě nalinkoval Fanda Fejk uličku pro Čecha, ten upaloval sám na branku, kterou ale o decimetry minul. Ve 22. minutě už čtyři stovky diváků gól viděli. Na levé straně se uvolnil Kilevník, odcentroval, a poté co se míč dostal k Jirkovi Kořínkovi, napálil jej navrátilec do základní sestavy (naposledy v 1. kole) do sítě - 1:0. Vyrovnáno mohlo být o čtyři minutky později. Skákající míč napálil pohotově hostující Roušar, Ulrych byl mírně "povylezlý" od branky, přesto se stihl vrátit a vynikajícím zákrokem vytesnil střelu na rohový kop. Poté domácí nedotáhli do konce dva vydařené brejky a gólovou střelu Kořínka lapil pozorný Novák v brance Ústí. Ještě před tím se podruhé vyznamenal Vilda Ulrych, to když byl připraven při hlavičce Felgra k tyči. Obrovské zaváhání dvorské obrany přišlo v minutě 39. Domácí po centru zprava úplně zapomněli na volného Pászta, ten se ale šance zalekl a zcela osamocený mířil hlavou daleko od tyčí. No a přišel trest. Čecha v úniku zastavili hosté jen za cenu faulu, míč si k trestňáku postavil Martin Kilevník a nádhernou ranou zvýšil na poločasových 2:0. Dvůr stihl ještě jednu šanci - to uvolnil Radek Gorol Kořínka, jenž ale sám před Novákem branku minul.

Tak jako domácí před pauzou, orámovali přestávku také hosté. Uběhlo dvacet vteřin druhé půle, středová formace nedostatečně atakovala Vaňouse, a ten volného prostoru využil k báječné střele, na kterou Ulrych nemohl reagovat - 2:1. Svěřence kouče Dvořáka naštěstí inkasovaný gól nijak nepoznamenal. V 53. minutě Kilevník vtipně patičkou posunul Čechovi, jeho ránu ale Novák vytěsnil na další roh. O chvíli později aktivně hrající "Kilo" utekl po lajně, odcentroval, Jirka Kořínek vyhrál hlavičkový souboj pro Honzu Čecha a jeho zakončení bylo přesné i dostatečně prudké - 3:1. Diváci skandováním dávali najevo spokojenost, a to měla nejlepší pasáž zápasu teprve přijít.

63. minuta - nádherná akce: Gorol posouvá míč Fejkovi, ten nastartuje vpravo Čecha, jehož střílená přihrávka míří na zadní tyč, kde před prázdnou kasou promáchne Kilevník.

64. minuta - Radek Gorol obloučkem načasuje přihrávku na Kořínka a jeho rána se zastavuje až v síti Nováka - 4:1.

65. minuta - hosté jsou jako opaření. Rychlá kombinační akce končí u Kilevníka, ten si pohrává s obránci, další technickou parádou se dostává před brankou, kde nezištně nachází na druhé straně Kristiana Samlera, jenž doklepnutím do prázdné upravuje na 5:1!

Po páté brance dostali na hřišti prostor i střídající hráči a Dvoráci se již soustředili především na klidné dohrání zápasu. Přesto se do dvou gólovek dostal velmi dobře hrající Kořínek. Pokaždé mohl akce doladit přihrávkou na lépe postaveného spoluhráče, volil však zakončení, jež mířilo mimo tyče. I tak bylo pět vstřelených branek dostačujícím pohlazením na srdce fanoušků, kteří od hráčů již pět kol neviděli vítězství. Nyní jen doufejme, že si Dvoráci přenesou formu z nedělního utkání i do blížícího se okresního derby. To nás všechny čeká již příští neděli v Trutnově (14.00).

Fakta – branky: 22. a 64. Kořínek, 43. Kilevník, 53. Čech, 65. Samler – 46. Vaňous. Rozhodčí: Štefan (Velké Přílepy). ŽK: 0:1. Diváci: 400.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – D. Novák, Kruliš (84. Macek), Rejl, S. Ježek – Samler, Fejk (73. Podolník), Gorol, Kilevník (66. Diviš) – Čech, Kořínek.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: L. Novák – Roupec (63. Kukla), Felgr (69. Kaláb), David, Tomášek – Falta (76. Chasák), Vaňous, Roušar, Felcman – Pászto, Knápek.

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové: „Samozřejmě musím být spokojen, ne však jen se třemi body, ale hlavně s předvedenou hrou. Oproti předchozím zápasům jsme výrazně zlepšili produktivitu a klid v koncovce. Musím ale také říct, že mě Ústí svou kvalitou ohromně překvapilo. Už to nebyl tým, který u nás pokaždé jen bránil. Hráli ofenzivní fotbal a výrazně přispěli k celkové kvalitě utkání. Výsledek je pro soupeře krutý.“

Jan Navrátil, trenér Jiskry Ústí nad Orlicí: „Prvních patnáct minut vypadalo utkání vyrovnaně. Snažili jsme se být aktivní, ale bohužel soupeř vytěžil ze tří šancí v první půli dva góly. Ve 46. minutě jsme snížili na 1:2, věřili jsme, že bychom mohli zápas zlomit, ale o pár minut později jsme dostali další gól, což si myslím, že zápas rozhodlo. Během jedené minuty jsme potom dostali dva slepené góly, proto to skóre vypadá tak hrozivě. Musíme se soustředit na poslední tři zápasy, protože nyní máme tři prohry v řadě a vypadá to hůř než to je. Stále jsme třetí, máme nějaké body, ale musíme se vzchopit.“

MUŽI "B"

Jiskra Česká Skalice  –  TJ Dvůr Králové nad Labem “B“ 0 : 1 (0:1).

Dvorská rezerva se konečně dočkala vítězství ze hřiště soupeře. V České Skalici ji na to stačila trefa zkušeného Ladislava Doseděla, jenž zaskočil domácího gólmana ve 37. minutě ranou z trestného kopu. Notně oslabení hosté v utkání nebyli lepší, mladá sestava ale výhru vydřela a v tabulce se kochá druhým nejvyšším bodovým ziskem hned za vedoucí Lhotou. TABULKA ZDE.

Většina prvního poločasu se odehrávala zcela v režii domácích, kteří si vytvořili řadu šancí. Již v 9. minutě trefil po trestném kopu Kožený tyč. Poté ve 23. a 28. minutě měl dvě šance Železov, ale první střela neměla razanci a druhá skončila těsně nad brankou. Ve 30. minutě hlavička domácího Šmída skončila jen v náručí brankáře Kobose. Studenou sprchou pro domácí byla 37. minuta, kdy z trestného kopu Láďa Doseděl prostřelil zaváhajícího Čejchana - 0:1.

Začátek druhého poločasu byl poznamenaný nervozitou na kopačkách domácích a dlouho se hrálo bez šancí na obou stranách. Postupně se však Českoskaličtí opět stali lepším týmem a začali naše borce v poli přehrávat. V 60. minutě mohl srovnat Suchánek hned z prvního kontaktu s míčem, avšak šanci zneškodnil Petr Kobos. V 74. minutě zahrozili i hosté, šanci ale zblokovala obrana. Tlak domácích se stupňoval a přibylo i šancí. V 78. minutě po rohovém kopu měli domácí další příležitost srovnat, jenže v cestě stál opět dobře chytající Petr Kobos. V 87. minutě hlavičkoval domácí Valeš, ale dorážku už znemožnil odkop obránce. V poslední minutě ještě mohl srovnat Sedláček, jenže střílel těsně vedle, a tak utkání skončilo těsnou, ale o to cennější, výhrou našich fotbalistů.

Fakta – branka: 37. Doseděl. Rozhodčí: Horský. ŽK: 2:2. Diváků: 100.

Jiskra Česká Skalice: Čejchan – Chmelík, Kožený, Goll, Punar – Železov (81. Valeš), Židík, Sedláček, Belák – Voráček (60. Suchánek), Šmíd.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Kobos – Picha, Doseděl, Hruška, Volf – Šulc, Blažek, T. Novotný (46. Hlava), Čenovský – M. Otradovský, Marks (79. Vondrouš).

Miroslav Vodehnal, trenér České Skalice: „V prvním poločase jsme soupeře prakticky nepustili na svou polovinu, měl jedinou střelu na branku, ze které se ujal vedení. Ani ve druhém poločase jsme neměli štěstí v zakončení a nedokázali jsme míč dopravit do sítě.“

Čeněk Celler, trenér Dvora: „Díky kolizi se zápasem áčka jsme odjížděli v silně kombinované sestavě doplněné o dorostence. Ti však svoji úlohu zvládli, když především debutant Hlava dokázal, že mu dospělý fotbal sedí. V utkání byli domácí lepším týmem, do vážnější brankové příležitosti jsme je však nepustili, naopak při lepším využití brejků mohlo být naše vítězství bezpečnější.“

STARŠÍ DOROST

Jiskra Litomyšl – TJ Dvůr Králové nad Labem “U19“ 1 : 3 (0:1).

Šest výher a šest porážek, taková je momentální bilance Dvora ve Východočeském přeboru. Na hřišti Litomyšle sice naši borci herně nepřesvědčili, tři body ale mají, a tak jim patří sympatická sedmá příčka ve vyrovnané tabulce TABULKA ZDE.

Fakta – branky: 35. Kramář – 13. T. Novotný, 53. Žaba, 78. Klossovski. Rozhodčí: Kvaček. ŽK: 2:2. Diváků: 70.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Prokůpek – Krejsa, T. Novotný, Duplinszki – Albert, Krušina (46. Machek), Hlava (46. Hák), Jirák (62. Sýkora), Žaba – Klossovski (80. Bednář), Vondrouš.

Jan Míl, trenér Dvora: „Na rozdíl od posledních zápasů, kdy jsem mohl hráče pochválit za výkon, dnes mohu být spokojen jen se třemi body. Hlavně v prvním poločase se jednalo oboustranně doslova o "holomajznu", kdy si ani jedno mužstvo nebylo schopné přihrát dvakrát, třikrát po sobě. Chyběl nejen pohyb, ale hlavně klid a přehled ve hře. V tomto směru odehrál svůj standard pouze kapitán Novotný. Na hřišti si hráči spíš překáželi navzájem, než aby si vyhověli. Po korekturách v sestavě a rozestavení se naše hra přece jen trochu zlepšila a utkání jsme dovedli do vítězného konce.“

MLADŠÍ DOROST

SK Třebechovice - TJ Dvůr Králové nad Labem “U17“ 0 : 2 (0:1).

V utkání s posledním týmem tabulky (TABULKA ZDE) dvorští mladší dorostenci zahazovali šance jako na běžícím pásu a proto se mohli radovat z vítězství „jen“ dvoubrankového.

Fakta – branky: Vladeka, Krejsa.

STARŠÍ ŽÁCI

SK Třebechovice - TJ Dvůr Králové nad Labem “U15“ 1 : 10 (1:2).

V prvním poločase měli svěřenci kouče Dorotíka doslova vychýlenou mušku, po pauze ale přišel střelecký uragán, který posunul skóre až na dvojcifernou výši. V tabulce krajského přeboru si tak Dvůr upevnil pozici na druhém místě. TABULKA ZDE.

Fakta – branky Dvora: Zapadlo 6, Flégl 3, Ruprich.

ŽENY

AFK Union Rokytnice v Orlických horách – TJ Dvůr Králové nad Labem “ženy“ 0 : 2 (0:1).

Dvorské fotbalistky se v 10. kole představily na půdě souseda v tabulce (TABULKA ZDE)a důležitou bitvu o pojištění šesté příčky zvládly na jedničku. O branky se postaraly Kubíčková s Erikou Šubrtovou a do Dvora se tak vezly tři cenné bodíky.

Fakta – branky: Kubíčková, Šubrtová.