20.03.2013 14:49

Vilda Ulrych: „Líp se nám hraje určitě doma, když přijde třeba 400 fanoušků.''

Svěřenci trenéra Čeňka Cellera si v nedělním odpoledni připsali úvodní jarní vítězství v divizní skupině C. V náchodském azylu porazili Semily 1:0. „Domácí" si tři body vysloužili především precizní defenzívou a již ze sedmé nuly v ročníku se mohl radovat gólman VILIAM ULRYCH. Odchovanec královédvorské kopané znovu prokázal dobrou formu a od kouče si vysloužil pochvalu.

Vildo, máte za sebou dva jarní zápasy v nichž jste získali tři body. Je to hodně nebo málo?
Když si vezmu každý zápas zvlášť, tak je zisk tří bodu určitě málo. V Dobrovici jsme měli na remízu. A doma vyhrávat musíme, pokud se nechceme dostat do problémů.

Abyste měli v jarní části klid, potřebovali jste hlavně porazit Semily. Jaký zápas se v Náchodě odehrál?
Největší plus bylo, že na náchodskou umělku jsme po zimní přípravě zvyklí. Odehráli jsme tam takřka celý turnaj Expol cup. Abychom měli klid, potřebujeme udělat co nejvíce bodů v zápasech, které teď přijdou Lhota pod Libčany, Holice, Letohrad. Samotné utkání jsme rozehráli velice slušně. Semily hrozily pouze ze standardních situací. Na začátku prvního poločasu jsme je přehrávali, díky tomu jsme si vytvořili také gólové příležitosti. Naštěstí jsme alespoň jednu proměnili (usmívá se).

Strach šel před zápasem hlavně ze semilské posily Petra Papouška. Viděl jsi někdy jeho ligové góly? Dával sis na něho větší pozor?
Je to ostuda, ale ligové góly Petra Papouška jsem neviděl. Co mi ale bylo kladeno na duši před zápasem, byl fakt, že umí velice dobře zakončit bez problémů z třiceti metrů. Říkal jsem si, že tento hráč nejspíše se svými zkušenostmi bude v divizi vynikat, ale abych pravdu řekl, do poločasu jsme vůbec nevěděl, že hraje. Je to určitě i díky dobré práci našich středních záložníků Mondy a Fandy.

V sezoně je za vámi 17 kol a ty v nich čítáš už sedm čistých kont. To je hodně slušné číslo, co ty na to?
Sedm nul je nejspíše slušné číslo, ale mohlo jich být rozhodně více. Snažím se jít do každého zápasu naplno a chytit všechno. Ale samozřejmě je to především dobrá vizitka pro naše obránce. Když ke mně nikoho nepustí, pak to mám takřka bez práce.

Přitom Dvůr byl dříve znám tím, že sice hodně gólů dával, ale dost jich také inkasoval. Co se letos změnilo?
Zakládáme si na dobré defenzívě. Nejlepší je, když útočníci dobře brání a obránci dodávají zdravou podporu do útoku.

Kdy Ti tedy nejvíc zatrnulo? V jakém momentu byly Semily nejblíž gólu?
To bylo pár minut před poločasem. Míč se dostal k semilskému útočníkovi, myslím, že to byl Honza Brett, a ten jej bez dlouhého rozmýšlení vystřelil na bránu. Rána to byla dost nepříjemná, protože byla křížná na zadní tyč a hodně rychle klesala. Stačil jsem jí vytěsnit mimo kasu.

Počasí zatím moc jarní není. Ani pro brankáře asi nejsou takové podmínky ideální. Není škoda, že se začalo tak brzy?
Pravda, počasí je každý týden úplně jiné. Jednou je deset stupňů nad nulou a příště kolem nuly. Je to hlavně o tom dobře se rozcvičit a prohřát, aby nedošlo k nějakému natažení, či natržení svalu. S touto věcí, stejně jako s veškerou přípravou na zápas, mi pomáhá ´osobní´ trenér Jakub Daniel. Potom už to je jenom na mně, abych se během zápasu udržel v tempu.

Jak se vůbec hrálo v Náchodě, když zápasu přihlíželo sotva 30 diváků?
Samozřejmě jsem rád, když na zápas přijde 350 až 400 lidí. U nás to bývá i tradicí. Hraje se pak mnohem lépe celému týmu. Ale neznamená to, že bychom se snažili méně při počtu třiceti fanoušků. Když je zápas, tak člověk stejně nejvíce vnímá svoje spoluhráče a soupeřovo družstvo.

Teď vás čeká Lhota pod Libčany, s níž jste v přípravě prohráli. Věříš, že se podaří odveta a tři body se postěhují do Dvora?
Jestliže budeme hrát zodpovědně, disciplinovaně a vyvarujeme se individuálních chyb, tak určitě věřím v co nejlepší výsledek. A tím je samozřejmě výhra.