16.05.2016 18:28

Vítězná nálada se vrátila v pravý čas před derby. Ztratili jsme ale zraněného dříče Tomáše Pichu.

Vítězná nálada se vrátila v pravý čas před derby. Ztratili jsme ale zraněného dříče Tomáše Pichu.

Všechny dvorské kolektivy se zase po kratší pauze představily na zelených trávnících, aby fanouškům rozdávaly radost. Některým se to dařilo, jiným méně. Kdo si jak vedl, to si připomeňme v následujících řádcích.

MIMOCHODEM. Jsme s Vámi i na sociální síti. Na facebooku náš profil FOTBAL DVŮR sleduje již 1082 přátel, za což moc děkujeme. Neváhejte přidat i další kamarády.

MUŽI „A“

Tenhle zápas Dvoráci potřebovali jako sůl! Po nedělním vítězném duelu s Jabloncem nad Jizerou si totiž nahlas můžeme říct, že porážky s hradeckou Olympií a Živanicemi byly s ohledem na jejich dominanci v soutěži jen zdánlivou povinností v jinak parádní cestě jarní částí sezony. Před týdnem navíc svěřenci trenéra Matějky vinou zrušeného souboje s TJ Litol absentovali, přesto jsme opět na čtvrtém místě tabulky, což je před zápasem jara, jímž bude nedělní šlágr v Trutnově, rozhodně pozitivní zjištění.

TJ Dvůr Králové nad Labem A – TJ Sokol Jablonec nad Jizerou 2:1 (1:0)

Souboj tabulkových sousedů dopadl stejně jako na podzim lépe pro svěřence kouče Pavla Matějky. Naši borci šli v utkání s tradičním soupeřem důrazněji za vítězstvím a po zásluze si jej i připsali. Nejprve jsme si ale museli projít nešťastným momentem. V 10. minutě se totiž zranil obránce Tomáš Picha, sezona pro něj skončila a v sestavě jej nahradil Martin Hruška. Ten se posunul do záložní řady, naopak z ní na post pravého beka cuknul Petr Tomeš. V 18. minutě unikl do brejku David Vitebský, vybojoval rohový kop a na Podolníkův centr si naběhl všudybyl Martin Kruliš – 1:0. Průběh jarní části nám pod Hankovým domem již několikrát ukázal, jak moc jsou zápasy svázané taktikou. Jak by ne. Pohled na tabulku dává jasně najevo, že každá chyba může znamenat klidně i tabulkový pokles o několik příček. I proto se znovu hrálo utkání, v němž byla první vstřelená branka ohromně důležitá. Domácí s pevnou obranou v zádech soupeře před vlastní šestnáctku moc nepouštěli a stav 1:0 vydržel do přestávky.  

Brzy po návratu z kabin bylo na stadionu ještě veseleji. Do vápna pronikl hravě Ondra Janouch, skvělým manévrem se zbavil obránce a po jeho nezištné přihrávce vymetl pavučiny v brance gólmana Farského Michal Voldán. Pro hráče hostujícího ve Dvoře z Jičína to byla premiérová trefa v našem dresu (seznam všech střelců dvorské divizní historie pod článkem v příloze)! Michale blahopřejeme a tref se i v neděli v Trutnově!

Zbytek utkání výrazně poznamenal silný déšť. Dvoráci kontrolovali vývoj hry a hosté se dočkali korekce až v nastaveném čase, kdy Halama z trestného kopu propálil vše včetně brankáře Vaníčka. Více ale Jablonečtí stihnout nemohli. Krátce po rozehrání totiž arbitr Raplík zápas ukončil a hráči v modrých dresech mohli poděkovat tradičně hlasitým fanouškům.
Fakta – branky: 18. Kruliš, 49. Voldán – 90. (+2) Halama. Rozhodčí: Raplík. ŽK: 3:5. Diváci: 300.  TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha (10. Hruška), Kruliš, Rejl, Pavlásek – Vitebský (79. V. Hák), Podolník, Voldán (69. O. Vaníček), Fejk (78. M. Otradovský), Tomeš – Janouch (86. Mertlík). TJ Sokol Jablonec nad Jizerou: Farský - Sedláček, Halama, Macháček, Karásek (53. Kozák) - Zemánek, Rozkovec (79. Bělina), Chropůvka (46. Jelínek), Tichý – Šulc (65. Petržílka), Štemberk.

Připomeňte si zajímavé situace z utkání na VIDEOZÁZNAMU

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové n. L.: Zápas jsme zvládli, ačkoliv nám jej hned v úvodu zkomplikovalo zranění obránce Tomáše Pichy. Tým se s tím vyrovnal, hosty jsme dokázali přitlačit a vyústěním naší snahy byl úvodní gól Kruliše. Hned po přestávce po individuální akci Janoucha zvýšil pěknou brankou Voldán a mrzí mě jen korigující gól hostů v posledních vteřinách zápasu. Jsem rád, že po dvou porážkách od Olympie a Živanic, a navíc po volném termínu se do týmu vrátila pozitivní nálada. Před derby s Trutnovem jsme ji potřebovali.“

AKTUÁLNÍ TABULKA DIVIZE C

V dalším kole nás čeká okresní derby v Trutnově a my věříme, že dvorské fotbalisty na břeh Úpy přijede podpořit co největší počet fanoušků. Hned ve středu pak na domácím trávníku v předehrávce 29. kola přivítáme od 17.30 Semily.

Zbývající program "A" mužstva v sezoně 2015 / 2016

Neděle 22. 5. Trutnov - Dvůr Králové nad Labem 17.00
Středa 25. 5. Dvůr Králové nad Labem - Semily 17.30
Neděle 29. 5. Dvůr Králové nad Labem - Nový Bor 17.00
Neděle 5. 6. Turnov - Dvůr Králové nad Labem 17.00
Neděle 19. 6. Dvůr Králové nad Labem - Kutná Hora 17.00

MUŽI „B“

Rezerva mužů v dalším kole nadstavbové skupiny I. B třídy přivítala vedoucí celek skupiny F, jíž je B tým Náchoda. Tamní kolektiv usiluje o postup do I. A třídy, a tak byl na stadionu pod Hankovým domem jednoznačným favoritem.

TJ Dvůr Králové nad Labem B – FK Náchod 0:3 (0:1)

Rezervní kolektivy Dvora a Náchoda se v sezoně potkaly už potřetí a znovu byl úspěšnější tým, který na hřišti soupeře hostoval. Náchodští jasně kráčí za postupem, leč ve Dvoře výkonem zklamali. Do vedení je poslal už po sedmi minutách Tomáš Vejprava, mladý domácí tým přesto se soupeřem odehrál vyrovnanou partii. Narážel však na důraznou hru soupeře, který místy předváděl až zákeřné zákroky. Ty bohužel měly pochopení u slabého sudího Skřivánka, jenž jakoby na hřišti především v prvním poločase ani nebyl. Cesta hostů za třemi body tak byla volná.

Ve dvorském dresu byl nejvíc vidět aktivní Váša Hák, právě ten ale během úvodní hodiny zápasu musel na svoji osobu snést snad dvacet ostrých zákroků. Přežil, nicméně po pauze hosté přidali další dvě branky a po zásluze si připsali i vítězství. Mladá dvorská sestava rozhodně nepodala výkon na hranici možností, zároveň ale ukázala, že vyrovnaná partie se dá hrát s každým soupeřem.

Fakta – branky: 7. T. Vejprava, 57. Vaněček, 70. Vlček. Rozhodčí: Skřivánek. ŽK: 3:4. Diváci: 100. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula - Ruprich, S. Ježek, Gábor, M. Petráček - Mertlík, V. Hák, Vágner, M. Hák - Kuhn, Klazar (46. A. Matula). FK Náchod: Ruffer – Scharfer (57. Bareš), Rorbach, J. Vejprava, Urban (64. Soumar) – Vaněček (74. Klečák), Poláček, Vlček, Král - Plšek, T. Vejprava.

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové n. L. B: „V poli šlo o vyrovnané utkání, ale tvorba a realizace brankových příležitostí byly plně na straně soupeře.“

Richard Berger, trenér FK Náchod: „Hrálo se vyrovnané utkání s lepším zakončením pro naše mužstvo.“

AKTUÁLNÍ TABULKA I. B TŘÍDY, skupiny F

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – RMSK Cidlina Nový Bydžov B 0:12 (0:5)

V naprostý propadák se proměnil duel našich starších dorostenců proti soupeři z Nového Bydžova. Dvoráci nastoupili v pozici posledního celku tabulky proti druhému týmu aktuálního pořadí, to je však rozhodně neomlouvá. Výkon byl velmi slabý a hostům cestu za třemi body výrazně usnadnil.

Fakta – branky: 7., 39., 67. 71., 73. a 84. Döme, 3., 50. a 52. Lehký, 10. a 45. Vocásek, 65. Stránský. Rozhodčí: Prokůpek. Hráno bez karet. Diváci: 20. TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Guzan – Kukla (60. Jan Všetečka), A. Matula, Sojka, D. Jákl – Pražák, D. Petráček, Horák, Rejchrt – Hanek, Teuber. RMSK Cidlina: Vacek - Vaněk, V. Mokošín, Zima, Vocásek - Janda, Jak. Trejbal (68. Hnojil), Jan Trejbal, Stránský - Lehký, Döme.

Pavel Šimůnek, trenér TJ Dvůr Králové n. L.: „Totální výbuch našeho družstva. Jinak to snad ani nelze komentovat. Hostující tým si u nás otevřel střelnici.“

Petr Motyčka, trenér RMSK Cidlina: „Byla to jednoznačná záležitost našeho týmu. Průběh zápasu svědčil Dominiku Dömemu, který se dokázal trefit šestkrát.“

AKTUÁLNÍ TABULKA KP DOROSTU

Víkendový program královédvorských kolektivů (21. - 22. 5.)     

Muži A neděle 17.00 Trutnov - Dvůr Králové nad Labem
Muži B sobota 17.00 Velké Poříčí - Dvůr Králové nad Labem
Starší dorost sobota 14.45 Žacléř - Dvůr Králové nad Labem
Starší žáci sobota 14.30 Javorka - Dvůr Králové nad Labem
Mladší žáci sobota 13.30 turnaj na hřišti Olympie Hradec
Starší přípravka neděle 09.00 turnaj na hřišti Vrchlabí
Mladší přípravka sobota 09.00 turnaj ve Dvoře Králové nad Labem

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 3:1 (2:1)

Starší žáci Dvora v této sezoně usilují o čtvrté místo v krajské soutěži a další krok k němu učinili v domácím utkání proti Rychnovu. Domácí se proti snaživému soupeři dlouho nemohli střelecky prosadit, až krátce před pauzou skórovali chvilku po sobě Pepa Vognar a Tomáš Hynek. Rychnovští ještě do přestávky snížili, gól Lukáše Hrnečka ale ve druhém poločase znamenal jistotu jubilejní desáté tříbodové výhry v sezoně. Tým k ní v roli kouče dovedl vedoucí mužstva Milan Vojtěch, jenž na lavičce zaskočil za Martina Kazdu.

Fakta – branky: 26. Vognar, 29. Hynek, 62. Hrneček – 31. Vacek. Rozhodčí: Klečka. ŽK: 1:0. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Kursa – Kazdová, Vejnar, Šenfeldr, Vojtěchová – Křížek, Hrneček, Vognar, M. Hak – T. Hynek, Holub (dále J. Pracný, J. Ryba, Zdražil). FC Spartak Rychnov n. K.: Halamka – Preclík, Dončenko, Vavera, Buločkin – Myška, Pešek, Kocman, Vacek – Káčerík, Plocek (dále Pichert, Neduchal, Janský, Kirschschläger).

Milan Vojtěch, zastupující trenér TJ Dvůr Králové n. L.: „Naše zasloužené vítězství. V utkání jsme měli mírnou převahu a tentokrát jsme se zlepšili v obranné činnosti.“

AKTUÁLNÍ TABULKA KRAJSKÉ SOUTĚŽE STARŠÍCH ŽÁKŮ

MLADŠÍ ŽÁCI

Na turnaji v Jaroměři se dvorským mladším žákům moc nedařilo. Porazili sice poslední tým finálové skupiny Jičín, ale v soubojích s kolektivy z čela tabulky neuspěli. Výsledky znamenají, že svěřencům trenéra Machače patří nadále čtvrtá pozice.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – SK Jičín 2:0 (0:0)

Branky Dvora: Vágner, Machač.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Sokol Třebeš 0:1 (0:1)

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – FK Jaroměř 2:3 (0:3)

Branky Dvora: Machač, Fišer.

Svěřenci trenéra Libora Machače se v Jaroměři představili v této sestavě:

Petr Straka, Vojtěch Marel, David Vágner, Šimon Zeman, Marek Fišer, Lukáš Kopecký, Jakub Všetečka, Filip Machač, Dominik Kreibich, Jakub Langpaul, Antonín Mostecký.

Libor Machač, trenér TJ Dvůr Králové n. L.: V Jaroměři jsme měli střeleckou smůlu. V prvním duelu jsme soupeře přehráli, druhý byl vyrovnaný, ale šťastný pro soupeře. Ve třetím jsme se první poločas soupeře báli (?), druhý poločas byl dle představ, ale vyrovnat se už nepodařilo.

AKTUÁLNÍ TABULKA FINÁLOVKY MLADŠÍCH ŽÁKŮ

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Fotbalisté starší přípravky bojují ve své soutěži o medailové pozice a po dalším turnaji, který se uskutečnil v Nové Pace, jim patří třetí příčka. Může za to hlavně porážka od Trutnova, který tak díky výsledku 10:6 svěřencům kouče Vágnera v tabulce odskočil na rozdíl tří bodů.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – 1. FK Nová Paka/Stará Paka 11:1 (4:0)

Branky Dvora: Hampl 3, Vágner 2, T. Formánek 2, Doležal 2, L. Formánek, Jarolím.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Sparta Úpice/TJ Baník Rtyně 19:0 (8:0)

Branky Dvora: Doležal 5, T. Formánek 3, Hlaváček 3, Jarolím 3, Hampl 2, O. Hynek, Kosinka, Špaček.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – MFK Trutnov 6:10 (1:4)

Branky Dvora: Doležal 2, T. Formánek 2, Hampl, L. Formánek.

Svěřenci trenéra Jana Vágnera se v Nové Pace představili v této sestavě:

Adam Horáček, Jan Kryštof Hlaváček, Zdeněk Hampl, Tomáš Formánek, Lukáš Formánek, Adam Doležal, Josef Budinský, Lukáš Hynek, Ondřej Hynek, Jan Jarolím, Miroslav Kosinka, Ivo Polan, Filip Pracný, Jan Špaček, Jakub Vágner, Adrien Vihan.

AKTUÁLNÍ TABULKA JARNÍ SKUPINY STARŠÍ PŘÍPRAVKY

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Nejmenší fotbalisté Dvora Králové vyrazili v sobotu na turnaj do Rtyně v Podkrkonoší. Dvoráci nejprve získali dvě vítězství, v závěrečném utkání pak remizovali s domácím kolektivem 5:5.

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Lánov 4:3 (3:0)

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Sokol Bílá Třemešná 5:2 (4:1)

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Baník Rtyně/Sparta Úpice 5:5 (3:2)

Svěřenci trenéra Libora Špačka se ve Rtyni představili v této sestavě:

Matěj Flégl, Ivo Polan, Tomáš Kosinka, Josef Budinský, Jakub Dufek, Adam Just, Šimon Ryba, Adam Vojtěch, Jakub Horáček, Václav Joska, Jan Špaček, Matěj Bartoš, Petr Větrovský.

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

  • Tomáš | ivo | 18.05.2016 14:53:41 | reagovat

    Jaké má zranění Tomáš.

  • Tomáš | ivo | 18.05.2016 14:52:38 | reagovat

    Jaké má zranění Tomáš.

Stránkování: 1 2

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing