24.03.2014 22:56

Vítězství nad Náchodem jistil při penaltě Ulrych, béčko v derby padlo

Byl to víkend tak trochu bláznivý. V sobotu nádherné jarní počasí, neděle spíše aprílová. Po oba dny jsme ale mohli sledovat zajímavé duely, v nichž se představila tři dvorská mužstva. Nejprve dorostenci remizovali s Náchodem stejně jako na podzim 1:1. Sobotní odpoledne patřilo divácky vysoce atraktivnímu derby v I. A třídě, kde naše béčko podlehlo domácí Bílé Třemešné 3:5. No a v neděli vše vyvrcholilo vítězstvím „A“ mužstva v divizi 3:2 nad Náchodem. Branky stříleli Fejk s Černíkem, kteří se tak posunuli výš v historické tabulce divizních střelců Dvora (k nahlédnutí ZDE). Gól na 2:1 si Náchodští vstřelili sami.

Muži „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ – FK Náchod 3:2 (2:1).

Ve třetím jarním utkání jsme mohli využít domácího hřiště pod Hankovým domem, za což byli všichni hráči i realizační tým rádi. K derby k nám dorazil soupeř z Náchoda, tedy mužstvo, na jehož hřišti Dvoráci na podzim prohráli úvodní poločas 0:2, aby posléze duel třemi góly otočili ke svému vítězství! Hosté v odvetě představili velice mladý tým, v základní sestavě měli hned čtyři kluky ročníku narození 1994, po hodině hry se do hry dostal i borec roč. 1996!

Náchod zároveň představoval tým, který na jaře ještě neprohrál, a tak měli domácí o motivaci postaráno. A začali pěkně od podlahy. Už po dvou minutách mířila nebezpečná hlavička Jakuba Černíka jen o fous vedle a za další tři minuty se po akci Fejka s Kilevníkem zastřeloval Kristián Samler. 27. minuta nabídla před brankou Náchoda závar, Černík s Kilevníkem ale míč za záda gólmana Baláže nedostali a pohotový volej Podolníka mířil mimo tyče.

Přidej se k nám na facebooku. Profil FOTBAL DVŮR má již 875 přátel -> pozvi mezi nás další!

Co se nepovedlo aktivnějším domácím, předvedli v plné kráse hosté. Ve 29. minutě se ukázkově připravenému ofsajd systému vyhnul Daniel Bohuslav, místo přihrávky jednomu ze čtyř „vyautovaných“ spoluhráčů zvolil sólovou akci a udělal správně. Poradil si totiž i s Vildou Ulrychem a Náchod šel díky němu do vedení 0:1.

Naštěstí náskok hostům dlouho nevydržel. Hned po minutě střílel těsně mimo Fanda Fejk a stejný hráč ve 39. minutě srovnal stav. Na pravé straně totiž v běhu zakombinovali Picha se Samlerem, jeho centr ještě obrana odvrátila, pouze však k nohám Fejka, jenž tentokrát již zamířil milimetrově přesně – 1:1! Tři minuty před pauzou to aktivně hrající Samler zkusil sám, povedená rána sice roztleskala tribunu, místo v brance si ale nenašla. Do šaten šli ale přece jen veselejší Dvoráci. Přesně ve chvíli, kdy započal nastavený čas první půle, zvolil Jirka Podolník signál při rohovém kopu, míč mířený z jeho kopačky gólman Baláž jen vyrazil před sebe a ten se mu od zad jeho spoluhráče Kábrta vrátil do sítě – 2:1.

Ve druhém poločase bohužel neustával vytrvalý déšť a kvalita hry šla dolů. Ubylo i šancí a tu první nabídla až 54. minuta. Střelecky nabitý Fejk mířil jen do brankáře, při stejné akci pak v nadějné pozici pak střelu Radka Klazara obrana vytěsnila na roh. Náchodští stále častěji vystrkovali růžky a v 74. minutě se málem dočkali odměny. Po střetu Tomáše Pichy s útočníkem nařídil sudí k podivení všech přítomných pokutový kop. „Penalta to určitě nebyla. Běželi jsme vedle sebe a jejich hráč najednou upadl,“ soptil po zápase Picha, na němž bylo už po hvizdu vidět, v jakém rozpoložení verdikt přijal.

Hrdinou okamžiku se však stal brankář Viliam Ulrych, jenž špatně umístěnou ránu Plška vyrazil. Stejný hráč se dostal i k dorážce. Ta mířila do branky, skluzem ale stihl míč odkopnout Podolník. Zdálo se, že pozdě, sudí však nechal ve hře pokračovat, a tak zůstal stav nezměněn. Pohnulo se jím až v 81. minutě. Hostující „kápo“ Nejman při snaze odkopnout míč na polovinu soupeře trefil Jakuba Černíka tak nešikovně, že našemu útočníkovi umožnil běžet na branku. Dvorský kanonýr pobídky využil a šťastnou střelou mezi nohy gólmana zvýšil náskok Dvora na 3:1! „Že jsem to trefil mezi nohy brankáře, to byla pořádná klika. Ale já na zakončení neměl skoro žádné síly, takže aspoň že tak,“ usmíval se po utkání majitel deseti letošních divizních tref.

To by ale nebyli naši hráči, aby si duel nezkomplikovali. V 85. minutě totiž snížil Kábrt na 3:2 a dalo se čekat drama. To ale naštěstí nepřišlo, jelikož si domácí výhru s vypětím všech sil pohlídali. Se sebezapřením dohrával duel s krvavým zraněním Martin Kruliš, odstoupit pro zranění musel Fanda Fejk, jehož trefil nešťastně skluz spoluhráče Pichy.

VIDEO Z UTKÁNÍ NAJDETE ZDE!

Fakta – branky: 39. Fejk, 45. vlastní, 81. Černík – 29. Bohuslav, 85. Kábrt. Rozhodčí: Rais (Liberec). ŽK: 3:2. Diváci: 260.  TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Kruliš, Podolník, Ježek – Samler, Ujec, Fejk (62. M. Otradovský), Kilevník – Černík, Klazar. FK Náchod: Baláž – Nejman, Novotný, Kábrt, Vrabec – Vejprava (58. Vlček), Rompotl, Bohuslav, Simon (71. Martínek), Malý – Plšek.

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Vítězství považuji za naprosto zasloužené. Sedmdesát minut jsme byli lepším mužstvem a byla jen škoda, že jsme nedokázali v úvodu druhé půle využít několika slibných příležitostí ke vstřelení pojišťujícího gólu. Vývoj zbytku utkání výrazně ovlivnil přísně nařízený pokutový kop, který ale gólman Ulrych dokázal zneškodnit. To byl klíč k našemu vítězství. Celému kolektivu bych rád poděkoval za velmi dobrý výkon. Mužstvo ukázalo charakter a podruhé v řadě dokázalo dovézt k vítězství zápas, který se pro nás zpočátku nevyvíjel dobře.“

Radovan Hromádko, trenér FK Náchod: „Zápas jsme si prohráli vlastními chybami. Před prvním gólem jsme odhlavičkovali míč přímo na kopačku soupeře, druhý jsme si dali sami a při třetím jsme odkopem trefili soupeře, který šel do brejku. A k tomu všemu se ještě nepromění penalta. Při takovýchto chybách se na hřišti soupeře těžko boduje.“

DALŠÍ VÝSLEDKY A TABULKU DIVIZE C NAJDETE ZDE!

Muži „B“

TJ Sokol Bílá Třemešná – TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ 5:3 (2:0).

Zajímavý duel se hrál také o den dříve v nedaleké Bílé Třemešné. Domácí nováček I. A třídy chtěl našemu béčku oplatit podzimní porážku 3:6 a v odvetném derby se mu to také podařilo. Už po čtyřech minutách hry se prosadil dlouholetý kapitán dvorského „A“ mužstva Michal Hruška, jenž po centru Macka mířil přesně hlavou – 1:0. Michal ještě v minulé sezoně rezervu Dvora trénoval, a tak měl o motivaci postaráno. Nejinak tomu bylo u Patrika Macka, jenž do Bílé Třemešné zamířil tuto zimu právě ze Dvora. A byl to právě Patrik, kdo v posledních okamžicích první půle potrestal faul Černého a z penalty zajistil Sokolu vedení 2:0.

Zatímco první půle patřila domácím, start do druhé měli lepší Dvoráci. Hned v 53. minutě se střelecky prosadil Martin Otradovský a gól vlil týmu naděje na zvrat. Jenže proti bylo bratrské duo Kubelkových. Nejprve v 58. minutě Tomáš a hned za další čtyři minuty Jaroslav upravili na 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. Většina z 360 diváků si výsledek užívala a kotel domácích to dával najevo. Jenže čtvrt hodiny před koncem bylo zase všechno jinak. Martin Otradovský hlavou a chvíli po něm Honza Řežábek z trestňáku snížili až na stav 4:3 a rázem bylo zaděláno na drama. Další šance už ale nepřišly, naopak Patrik Macek v poslední minutě trefil domácím jistotu tří bodů a na úvodní jarní body si tak dvorské béčko musí počkat minimálně do soboty, kdy pod Hankovým domem přivítá Ohnišov.

Fakta – branky: 4. Hruška, 45. z pen. a 90. Macek, 58. T. Kubelka, 62. Jar. Kubelka – 53. a 71. M. Otradovský, 74. Řežábek. Rozhodčí: Hlaváč. ŽK: 1:3. Diváků: 360. TJ Sokol Bílá Třemešná: Vočka – Kiss (88. Čuboň), Jos. Kubelka, Hažer, Pátý – Jar. Kubelka (68. Šturma ml.), Macek, T. Kubelka, Hruška – D. Kubelka, Hendrych (46. Hrubý). TJ Dvůr Králové nad Labem B: Matula – Gábor (78. Tichovský), Bednář, Krejsa, Černý (65. Mertlík) – Žaba (65. Novotný), Ruprich (31. Vitebský), Marks, Řežábek – M. Otradovský, Vondrouš.

Zbyněk Šturma, trenér Bílé Třemešné: „Vyšel nám úvod i závěr prvního poločasu. V tom druhém sice nejprve soupeř snížil, za stavu 4:1 se ale zdálo být rozhodnuto. Jenže nebylo a po dvou standardních situacích jsme definitivu získali až na konci utkání.“

Stanislav Ježek, trenér Dvora Králové nad Labem B: „V naší sestavě nastoupila znovu řada dorostenců, kteří měli bohužel v nohách dopolední zápas. Přesto jsme odehráli hlavně ve druhé půli dobrou partii a soupeři nedali nic zadarmo. Ke kvalitě utkání, které se hrálo ve skvělé kulise, jsme určitě přispěli také.“

DALŠÍ VÝSLEDKY A TABULKU I. A TŘÍDY NAJDETE ZDE!

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ – FK Náchod 1:1 (0:1).

V úvodním jarním duelu si dvorští dorostenci se soupeřem z Náchoda zopakovali nerozhodný výsledek z podzimu. Zatímco na podzim Dvůr vedl gólem Krejsy, tentokrát prohrával a remízu zajistil gólem po přestávce Vojta Vladeka. V dalším kole naše borce čeká nedělní cesta do Nového Města.

Fakta – branky: 80. Vladeka – 11. Havlík. Rozhodčí: Bednář. Diváků: 60. TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Dobřichovský – Gabor, Bednář, Krejsa, Machek – Vitebský, Kuhn (80. Honců), Vladeka, Mertlík (60. Vl. Matula) – Tichovský, Plecháč (40. Ruprich). FK Náchod: Hladík – Havlík, Němec (83. Weisser), Berger, Macek – Runkas, Štelzig (75. Bělka) – Bareš, Klečák, Urban (65. Vítek) – Říha (83. Franěk).

DALŠÍ VÝSLEDKY A TABULKU VČ PŘEBORU DOROSTU NAJDETE ZDE!