13.08.2017 19:07

Vstup do sezony se nepovedl. Jediný gól v síti Kolína na body stačit nemohl.

S velkým očekáváním se fanoušci královédvorského fotbalu dočkali premiérového utkání v nové sezoně, a kdo v přípravném období nestihl zaregistrovat změny v kádru, ten od kouče domácího mužstva obdržel pěkný dárek. Pavel Matějka totiž do základní sestavy nasadil všechny čtyři nováčky. Na místo pravého obránce Daniela Křížka, na post stoperů Vlastimila Karala s Jiřím Macháčkem a střed záložní řady vyztužil Zdeněk Tauchman.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Kolín 1:2 (0:2)

Oba soupeři nastoupili s ofenzivními choutkami a duel dvou ostřílených soupeřů bavil už v prvním poločase. Po úvodním oťukávání byl před šestnáctkou Kolína neúmyslně, leč nedovoleně zastaven Martin Hruška a z nařízeného trestného kopu Ondra Vaníček orazítkoval břevno. Gólová dorážka Karala poté skončila jen v rukavicích brankáře Blahovce a mezi třemi stovkami diváků to jen zahučelo. Neproměněná tutovka domácí mrzela o to víc, že z protiútoku přišel faul (?) Tomeše a po centru do šestnáctky dvorská obrana úplně zapomněla na Veselého, jenž hlavou otevřel skóre utkání – 0:1.

Změna stavu na obraz hry vliv neměla. Dvoráci se dál snažili dobývat soupeřovu defenzívu, v koncovce však byli bezzubí. Potvrdila to i 27. minuta, ve které ukázkově centroval Křížek, ve vápně na míč ale nedosáhl Tauchman. O dvě minuty později mohlo být pro domácí ještě hůř. Hosté podnikli rychlý kontr a na penaltě zcela osamocený Janecký překopl bránu.

Varování si naši borci bohužel k srdci nevzali. Hned o dvě minuty později přišla na polovině hřiště ztráta v rozehrávce a z dalšího brejku neomylně zvýšil Němeček na 0:2. Ve 34. minutě svůj tým podržel Jakub Vaníček, když se jej pokusil z dalšího trestňáku zaskočit Nešpor, po souhře Poděbradského s Tauchmanem pak na centr druhého jmenovaného nedosáhl Petr Tomeš.

Do druhé půle trenér Matějka provedl jednu změnu, když Vitebského nahradil Podolníkem. Hned po pěti minutách odcentroval Hruška a hlavička Jirky Macháčka znamenala nejen první gól našeho mužstva v sezoně, ale také obrovský nápor Dvora. V 52. minutě po parádním centru Podolníka hlavičkoval opět Macháček, tentokrát ale gólu stihl na brankové čáře zabránit Blahovec. Z dašĺšího útoku se do šestnáctky dostal Hruška, finální přihrávka na volného Křížka ale neprošla.

Pak na dlouhé minuty tempo hry opadlo, i vinou spousty střídání. Až v úplném závěru posílil útočnou vozbu i střídající Rejl, vzdušný prostor si však hosté hlídali skvěle. Minutu před koncem se diváci zlobili po průniku Janoucha, který nastřelil ruku hostujícího obránce, vyrovnání ale už nepřinesl ani závěrečný trestný kop, na který se sápali všichni hráči včetně Jakuba Vaníčka.

Fakta – branky: 50. Macháček – 11. Veselý, 31. Němeček. Rozhodčí: Raplík. ŽK: 3:2. Diváci: 330. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Křížek (70. Dvořák), Karal, Macháček, Poděbradský – Vitebský (46. Podolník), O. Vaníček, Tauchman (56. Janouch), Tomeš (64. Rejl) - Hruška - O. Ujec (76. Picha). FK Kolín: Blahovec - Šourek, O. Puk, Živný, Nešpor - Vácha (72. M. Puk), Němeček (90. Šindelář), Čapek (77. Mlynka), Janecký - Seifert, Veselý (59. Jindřich).

Pavel Matějka, trenér Dvora Králové:„V úvodu utkání jsme nastřelili břevno a z protiakce inkasovali. Tenhle gól s námi otřásl a druhá branka jen potvrdila špatný dojem z prvního poločasu. Na startu druhého jsme brzy snížili a měli tam ještě dvě velké příležitosti. Zkušený soupeř nám ale kvalitní obranou vyrovnání nepovolil a my budeme muset ztrátu napravit v dalším domácím utkání proti Admiře.“

Jaroslav Havrda, trenér FK Kolín:„Utkání se mi hodnotí dobře, protože jsme ho zvládli za tři body. Domácí na nás vlítli a bylo jich plné hřiště. Po asi deseti minutách jsme byli my, kdo začali být silnější na míči. Nutno přiznat, že jsme tam přežili jednu velkou šanci ze standardní situace, kdy domácí trefili břevno. Pak se nám povedla jedna z brejkových situací, kterou jsme krásně vyřešili a dali krásný gól. To si myslím, že nám dalo vítr do plachet. Kvalita byla na naší straně, následně jsme to korunovali i druhým gólem, kdy jsme skvěle vyřešili jednu z dalších šancí a vedli jsme 0:2. Co se týká druhé půle, hráče jsem vedl k tomu, abychom nedali soupeři, jak se říká lidově čuchout. Jenže jsme dostali laciný gól na 1:2. Domácí nás zatlačili a musím říct, že tam byly hodně hektické minuty. Zase musím kluky pochválit, hlavně i střídající hráče, kteří nám nějakým způsobem pomohli ke konci utkání a co se týká hráčů, zvládli jsme to. Velkou odměnou jsou tři body a řeknu na rovinu, Dvůr Králové má hodně kvalitní mančaft a myslím si, že málokdo odsud bude vozit body. Jsme strašně šťastní a jen tak dál do dalších zápasů. Je důležité, abychom vítězství potvrdili i doma s Pardubicemi.“

Dvůr Králové - Kolín 1:2 (0:2)