29.05.2019 01:00

Výhra v Pardubicích nás udržela v kontaktu s medailovými příčkami. Proti Čáslavi doma bereme jen bod

Velmi úspěšný byl pro dvorský fotbal poslední květnový víkend. Za tři body dokázali zvítězit divizní fotbalisté i rezerva mužů. Hladce vyhráli i starší žáci a stoprocentní bodový zisk si na jaře poprvé připsali mladší žáci a starší přípravka. Napodobil je i tým mladší přípravky A. Béčko v oslabení sestavě přivezlo cennou jednu výhru a bez bodů se tentokrát ze zápasu vraceli pouze dorostenci.

Už tuto středu nás čeká divizní předehrávka 30. kola, v níž pod Hankovým domem naše áčko přivítá nebezpečnou a vždy nevyzpytatelnou Čáslav.

MUŽI A

FK Pardubice B – TJ Dvůr Králové nad Labem A 2:3 (0:1)

Po jednobodovém zisku z domácího derby s Trutnovem zajížděli svěřenci trenéra Ujce na půdu druhého celku tabulky. Na druholigovém pažitu se našim borcům historicky daří a nejinak tomu bylo i tentokrát. Už úvodní minuty naznačily, že by pro nás utkání nemuselo dopadnout vůbec špatně. Dvoráci hráli aktivně a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. V 15. minutě se k individuální akci odhodlal David Knespl, v šestnáctce obešel několik protihráčů, pak míč vrátil do vápna Fejkovi a Fanda v zakončení zachoval chladnou hlavu.

Hubený náskok jsme si nesli i do poločasové přestávky, jen pár vteřin po zahájení druhého poločasu nás ale totálně zaskočila nevinná akce, kdy po parádní přihrávce za obranu překonal Kubu Vaníčka kanonýr Huf – 1:1.

Jak snadno jsme o náskok přišly, tak snadno jsme jej za další dvě minuty získali zpět. Petr Tomeš zleva centroval do šestnáctky, kde si míč do vlastní branky srazil pardubický kapitán Kudrna. Za dalších šest minut nalinkoval Ondra Vaníček nádhernou průnikovou přihrávku Davidu Vitebskému, jenž prokázal, že s podobnými šancemi si i ve svém věku již umí poradit – 1:3.

Po chvíli domácím ztížil situaci svým vyloučením Kudrna, přesto perníkáři dokázali snížit Sokolem na 2:3. Závěr utkání si ale Dvoráci výbornou taktickou hrou pohlídali. V nastaveném čase ještě mohla svůj moment slávy prožít bratrská dvojice z týmu béčka. Vašek Hák na půlce hřiště vysunul do samostatného úniku mladšího Michala, jeho zakončení ale gólman Jech vytěsnil na rohový kop.

Fakta – branky: 46. Huf, 76. Sokol – 15. Fejk, 48. vlastní (Kudrna), 54. Vitebský. Rozhodčí: Šulcová. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (68. Kudrna). Diváci: 80. FK Pardubice B: Jech - Zukal, Kopřiva, Kudrna, Březina - Bureš (46. Zelenka), Jiroutek (72. Jirásek), Spěvák, Sokol - Huf (89. Rek), Šafařík. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Karal, Tomeš – O. Vaníček, Dvořák, Fejk, Knespl – O. Ujec (90. M. Hák), Vitebský (85. V. Hák).

Kamil Řezníček, trenér FK Pardubice B: „Zápas jsme si podělali sami a soupeři jsme to hodně usnadnili. Na první branku jsme mu ukázkově namazali, druhý jsme si vstřelili vlastní. A třetí? Po hrubce v obraně s přívlastkem, klidně si pojďte dát pohodlně gól. Do toho se nechal vyloučit Kudrna a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Přesto jsme i v deseti lidech ještě zabojovali, ale podařilo se nám vstřelit pouze kontaktní branku. Na toto utkání musíme, co nejrychleji zapomenout a zmobilizovat síly do dalšího duelu v Horkách.“

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Celý tým musím pochválit za soustředěný výkon. Stál proti nám kvalitní soupeř, jehož opory se nám ale podařilo eliminovat. Po celé utkání jsme byli nebezpeční a mohli vstřelit i více než tři branky. Nyní bychom výsledek rádi potvrdili doma před našimi fanoušky.“

Záznam z utkání najdete ZDE!

Aktuální tabulka Fortuna Divize C ZDE!

TJ Dvůr Králové nad Labem A – FK Čáslav 0:0, penalty 4:5

Poté, co Dvoráci v neděli přivezli tři cenné body ze hřiště druhého celku tabulky, plánovali pod Hankovým domem úspěch z Pardubic potvrdit výhrou nad remízovým králem soutěže z Čáslavi. Středočeši se z přechozích 25 utkání ve dvanácti rozešli se svými soupeři smírně, v osmi penaltových rozstřelech pak uspěli.

První zajímavou situací středečního duelu byla hodně těžká „malá domů“ z nohy Vlasty Karala, se kterou si ale Kuba Vaníček s přehledem sobě vlastním poradil. Za další tři minuty diváky poprvé roztleskala útočná akce našich hráčů. Přes Dvořáka a Vitebského se míč dostal k Ondrovi Ujcovi, jeho technická rána ale nemohla gólmana Kubáta zaskočit.

Blízko vstřelené brance byl ve 12. minutě David Knespl, hlavička našeho nejlepšího střelce v sezoně ale po vybídnutí od Ondry Vaníčka skončila mimo tři tyče. Hosté se po sobotním debaklu 1:5 v Přepeřích soustředili především na defenzívu, čas od času ale pořádně zahrozili i vpředu. Poprvé ve 24. minutě, kdy šikovný Vocel cpal míč do uličky Hannichovi, ten ale v tísni nenasměroval míč mezi tři tyče. Za další dvě minuty rozehrával trestný kop kapitán Čáslavi Vančura, na zadní tyči si na míč naskočil Jiří Petrů, rozvlnit ale naštěstí dokázal jen boční síť.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Dvoráci těžko hledali recept na dobře zformovanou obranu soupeře, ve které hráli prim Peter Mráz s číslem 5 a exbohemák Petr Kunášek. Přesto přišly dvě velmi nadějné situace Ujcových svěřenců. V 58. minutě vzal na své polovině hřiště nohy na ramena rychlík David Knespl, v šestnáctce ale volil místo zakončení přihrávku na obsazené spoluhráče. V 72. minutě napřáhl z hranice šestnáctky svou silnou levou Fanda Fejk a hosty po jeho povedené ráně zachránilo břevno.

Poslední nebezpečná situace se odehrála před Jakubem Vaníčkem. Hannich se pěkně uvolnil na kraji šestnáctky, před Jíchou ale na rohový kop vyrazil balon pozorný strážce naší branky.

Šlo se tak do penalt. Hned tu první bohužel neproměnil Fanda Fejk, a ačkoliv ostatní naši borci byli přesní (Václavek, O. Vaníček, J. Vaníček, Karal), spadl druhý bod do náruče našich hostů. Ti pěti proměněnými kopy potvrdili zkušenosti z předchozích dvanácti (!) rozstřelů v sezoně a ze Dvora Králové si odvezli cenné bodíky.

Naopak Dvoráci prohráli třetí penaltový rozstřel v řadě a společně se svými fanoušky musejí nyní věřit, že v neděli se s domácím trávníkem rozloučí vítězstvím proti Přepeřím (17.00).

Fakta – rozhodčí: V. Šťastný. Hráno bez karet. Diváci: 200. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Karal, Tomeš – Vitebský, O. Vaníček, J. Dvořák (82. Václavek), Fejk, Knespl (86. Rejl) – O. Ujec (68. Tauchman).

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Viděli jsme zcela vyrovnané utkání. Oba soupeři se zaměřili především na defenzívu a šancí bylo opravdu poskrovnu. My si proti dobře bránícím hostům vypracovali dvě vyloženě gólové, ale bohužel jsme ani jednu neproměnili. Nakonec jsme doma potřetí za sebou na penalty neuspěli, což nás samozřejmě mrzí.“

MUŽI B

TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Sokol Železnice 3:1 (1:0)

Dvorská rezerva po ospalejším vstupu do jarní části podává velmi dobré výkony a svoji formu potvrdila také v přímém souboji o čtvrtou příčku v tabulce. Vcelku vyrovnaný první poločas přinesl proti snaživému soupeři z Železnice jedinou branku. Vstřelil ji pět minut před přestávkou Honza Prokůpek – 1:0. Chvíli před tím domácí tým při šanci hostů zachránil útočník dorostu Dan Jákl, jenž béčku vypomohl v netradiční pozici brankáře.

Po přestávce Dvoráci stupňovali tempo hry a dočkali se i navýšení svého vedení. V 54. minutě se premiérové trefy ve dvorském dresu dočkal Vítek Zlámal a již druhý gól ve své krátké fotbalové kariéře přidal Ruda Suk – 3:0. Hosté v závěru snížili na dvoubrankový rozdíl, to už ale našim hráčům nemohlo zkazit jak radost z vítězství, tak pozápasové oslavy spojené s nedávným narozením syna zraněného útočníka Martina Otradovského.

1:0, 40. minuta Jan Prokůpek, foto: Ivo Rejchrt

2:0, 54. minuta Vítek Zlámal, foto: Ivo Rejchrt

3:0, 70. minuta Ruda Suk, foto: Ivo Rejchrt

Fakta – branky: 40. Prokůpek, 54. Zlámal, 70. Suk – 84. Kyselo. Rozhodčí: P. Průcha. ŽK: 0:1. Diváci: 50. TJ Dvůr Králové nad Labem B: D. Jákl – Kasan (46. D. Bednář), Rejl, S. Ježek (74. Sojka), Voda – Rejchrt, V. Hák, M. Hák, Zlámal (74. D. Petráček) – Suk, Prokůpek (81. Pražák).

Jiří Rejl, hrající trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Naše zasloužené vítězství. Ve vyrovnaném prvním poločase jsme sice byli trochu lepší v poli, ale až na jednu výjimku se nám nedařilo vytvořit si a proměňovat šance. Naopak jsme měli i trochu štěstí, když nás při tutovce soupeře podržel gólman. Ve druhé půli jsme však již byli lepším týmem a konečně to také dokázali potvrdit i gólově.“

Vladimír Blažej, trenér TJ Sokol Železnice: „K vývoji zápasu hodně prohovořily první velké šance, Crha svůj samostatný nájezd nedal, domácí Prokůpek později ano. Dvůr měl však mnohem více míč v držení, po fotbalové stránce je to nejlepší tým soutěže a jeho výhra byla po zásluze. Náš tým podal po týdnu plném dialogů zlepšený výkon po stránce přístupu a snad bude na co navázat, tato prohra měla jinou hodnotu než ta před týdnem s Miletínem. Asi všichni bychom si přáli vždy takové rozhodčí, jako byli ti v tomto duelu.“

Aktuální tabulka JAKO I. B třídy ZDE!

STARŠÍ DOROST

SK Babí/Velké Poříčí – TJ Dvůr Králové/Bílá Třemešná U19 2:0 (1:0)

Po sérii tří vítězství zajížděli naši dorostenci na hřiště Babí, kde je čekal souboj tabulkových sousedů. Ten rozhodla trefa domácího Šafránka z 11. minuty. Na inkasovaný gól svěřenci kouče Zdeňka Horáka odpovědět nedokázali a v nastaveném čase druhé půle inkasovali podruhé.

Fakta – branky: 11. Šafránek, 90. (+2) Šarišský. Rozhodčí: Prokeš. ŽK: 1:1. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové/Bílá Třemešná: Jan Zivr – Vojtěch Marel, Adam Šenfeldr (64. Jakub Nosek), Filip Horák, Tomáš Hynek, Daniel Jákl, Filip Hanek, Lukáš Kopecký, Vít Vejnar, Martin Hak, Dominik Linda (80. Petr Straka).

Aktuální tabulka krajské soutěže starších dorostenců ZDE!

STARŠÍ ŽÁCI

Vamberk/Rokytnice – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 0:6 (0:3)

Svěřenci trenéra Martina Kazdy se v krajské soutěži vracejí na druhou příčku. Pomohla jim k tomu výhra ve Vamberku, kde se na tenisovém kanáru podílel hattrickem Adam Doležal.

Fakta – branky: 16., 28. a 58. Doležal, 35. a 46. Machač, 37. L. Formánek. Rozhodčí: M. Filip. Hráno bez karet. Diváci: 15. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Lukáš Hynek – Zdeněk Hampl, Filip Pracný, Radek Holub, Tomáš Formánek, Lukáš Formánek, Filip Machač, Pavel Kraus, Ondřej Hynek, Adam Doležal, Matyáš Šanovec.

Aktuální tabulka krajské soutěže starších žáků ZDE!

Dva dny po vítězství ve Vamberku odehráli naši kluci čtvrtfinále krajského poháru a pod Hankovým domem přivítali účastníka oblastního přeboru Rychnov. Po trefě kapitána Filipa  Machače Dvoráci vedli 1:0, nakonec ale soupeř zabral a dvěma góly stav otočil na konečných 1:2.

MLADŠÍ ŽÁCI

Svěřenci trenéra Libora Špačka se na jaře poprvé představili vlastním fanouškům a výhody domácího prostředí využili dokonale. Po vítězství nad Hostinným zvládli i druhé utkání s Hořicemi a do tabulky si připsali kompletní sadu šesti bodů.

• TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Tatran Hostinné 5:1 (2:0)

Branky: 12. a 29. Vágner, 16. Laňka, 24. Závodný, 39. Hlaváček

• TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Jiskra Hořice 3:0 (2:0)

Branky: 2. Závodný, 7. Laňka, 26. Adámek

Sestava Dvora Králové na turnaji: Josef Budinský – Jan Kryštof Hlaváček, Tomáš Jahnátek, Viktor Yaremchuk, Vojtěch Laňka, Miroslav Herman, Jan Špaček, Ivo Polan, Adam Vojtěch, David Langer, Jakub Vágner, Patrik Adámek, Šimon Ryba, Václav Lahučký, Jakub Závodný.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Svěřenci trenéra Vojtěcha Matrase byli v sobotu součástí slavnostního otevření kabin v útulném sportovním areálu v Dolní Kalné. Krásné šatny a zázemí svého soupeře Dvoráci pokřtili stoprocentním bodovým ziskem. Při vědomí, v jakém stavu je zázemí staříka v podobě královédvorského stadionu pod Hankovým domem, mohli naši kluci poraženým jen závidět.

• FK Dolní Kalná – TJ Dvůr Králové nad Labem U11 2:9 (0:6)
  • FK Dolní Kalná – TJ Dvůr Králové nad Labem U11 2:4 (1:2)

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Áčko mladší přípravky vedené trenérem Michalem Růžičkou v sobotu zajíždělo na turnaj do Bílé Třemešné, kde si s přehledem zajistilo šest bodů. Na drtivou výhru s žacléřským Baníkem navázalo těsnější vítězství v derby nad domácím celkem.

• TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Baník Žacléř 13:0 (6:0)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Sokol Bílá Třemešná 6:3 (3:2)

MLADŠÍ PŘÍRAVKA B

Parta kouče Stanislava Ježka cestovala na krásné hřiště do Rtyně v Podkrkonoší citelně oslabena a podle toho tentokrát vypadaly i výsledky. Přesto se malí Dvoráci domů s prázdnou nevraceli, dokázali totiž porazit Tatran Hostinné.

• TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – FC Mladé Buky 4:9 (0:5)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Tatran Hostinné 7:3 (4:0)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Baník Rtyně 3:17 (2:10)

Branky Dvora na turnaji: Parai 7. D. Ježek 4, Zemánek 3

Ve středu malí Dvoráci zajížděli k dohrávce na hřiště Mladých Buků a tentokrát v kompletní sestavě si vedli doslova parádně. Tři výhry tým katapultovaly na skvělé šesté místo v tabulce OP.

• TJ Dvůr Králové nad Labem U9  FC Mladé Buky 6:2 (3:2)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9  TJ Jiskra Kocbeře 9:3 (4:2)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9  TJ Tatran Hostinné 8:1 (6:1)

Branky Dvora na turnaji: D. Ježek 7, M. Ryba 5, Zemánek 5, Parai 2, Bartoš 2, A. Ježek, Kvášovský