03.05.2019 14:25

Výhru na hřišti Horek nám zajistila 39. divizní trefa Martina Kruliše v našem dresu. Žák Pavel Kraus trefil rekordní hattrick

Přelom měsíců dubna a května byl fotbalově rozdělen do tří hracích dnů. Nejprve se o víkendu na trávníku představily tři naše kolektivy. Áčku totiž původní soupeř (Olympia HK-Kratonohy) ze soutěže odstoupil po podzimní části a mladší žáci s přípravkami měly výjimečně volno.

Muži B, starší dorost i starší žáci ale hráli doma a všichni podali velmi slušné výkony.

Bohatší na zápasy byla jednoznačně prvomájová středa, při které se dvorských barvám dařilo fantasticky. Však se sami přesvědčte v článku.

MUŽI A (středa)

Dohrávka 17. kola Fortuna Divize C proti sobě postavila sousedy v tabulce, kteří v dosavadním průběhu sezony posbírali shodně 30 bodů. Na podzim vyhráli vzájemný duel Východočeši 1:0 a stejným výsledkem v jejich prospěch skončila také odveta.

FK Horky nad Jizerou – TJ Dvůr Králové nad Labem 0:1 (0:1)

Jedenáct kilometrů jihozápadně od Mladé Boleslavi se ve středu nehrál nějak oslnivý divizní fotbal. Spíš podprůměrný. Hosté se soustředili především na pevnou defenzívu, se kterou si jejich soupeř nevěděl rady. Ač měli domácí v prvním poločase častěji míč na svých kopačkách, k ohrožení Vaníčkovy branky se takřka nedostali. Výjimkou byly střely mířené mimo tři tyče.

Ani Dvůr se v blízkosti soupeřova pokutového území nezdržoval často, ve 22. minutě ale jedné takové návštěvy využil. Míč po trestném kopu přistál na hlavě trestuhodně volného Kruliše a nejstarší muž na trávníku nezadržitelně skóroval – 0:1.

V UTKÁNÍ PRO ZRANĚNÍ NENASTOUPIL DAVID VITEBSKÝ. ROZHOVOR S NÍM PŘINESL ČASOPIS FOTBAL V KRAJI - viz v příloze pod článkem.

Ve druhé půli se obraz hry neměnil. Hned po přestávce mohl přidat druhý úspěch hostů Knespl. Na centr si naběhl skvěle, míč také hlavou trefil dobře, bohužel však mířil přímo do náruče gólmana. Na druhé straně musel povedenou ránu likvidovat Vaníček. Když pak na 0:2 nezvýšil ani Tauchman, zůstal stav nezměněn a Dvoráci si na cestu mohli přibalit tři cenné body.

„Z vyrovnaného utkání vezeme tři body. Soupeře jsme za celý zápas pustili k jediné nebezpečné střele, kterou ale v závěru náš brankář vytěsnil na roh. Sami jsme byli produktivnější, jen je škoda, že jsme nedokázali náš hubený náskok pojistit druhým gólem, šance na to byly,“ řekl k utkání trenér vítězného mužstva Milan Ujec.

Jeho tým v neděli čeká atraktivní partie s lídrem tabulky z jabloneckého Mšena. „Čeká nás teď trochu jiný level, ale věřím, že s podporou našich příznivců můžeme potrápit i vedoucí celek soutěže,“ dodal Ujec.

Pohled na aktuální tabulku Fortuna Divize C najdete ZDE!

MUŽI B (sobota a středa)

Rezerva mužů odehrála poslední dva zápasy na stadionu pod Hankovým domem a v obou dokázala soupeřům ze středu tabulky nastřílet tři branky. Nejprve si poradila s béčkem Vrchlabí, o čtyři dny později v derby s Miletínem.

TJ Dvůr Králové nad Labem B – FC Vrchlabí B 3:1 (1:1)

Fakta – branky: 16. Rejl, 68. Hruška, 76. Otradovský – 2. Stránský. Rozhodčí: Steklík. ŽK: 1:3. Diváci: 75. TJ Dvůr Králové nad Labem B: A. Matula – D. Bednář (84. Pražák), Sojka, Kasan (71. Zlámal, Voda – M. Hák, Rejl, Hruška, V. Hák – M. Otradovský (88. D. Petráček), Prokůpek. FC Vrchlabí B: Tuž – Cink, Mejsnar, J. Zajíc, Šimůnek Blažej, Pokorný, A. Zajíc (30. Tomčík), M. Stránský (65. Hochbergr) P. Hladík (60. Jech), M. Tauchman.

Jiří Rejl (Dvůr Králové B): „Derby rezerv nabídlo vyrovnanou partii, kterou nakonec rozhodl šťastný gól Martina Hrušky. Na jaře se nám zatím bodově nedaří podle představ, o to víc si výhry nad kvalitním soupeřem vážíme.“

Jan Zajíc (Vrchlabí B): „Po brankách v úvodu zápasu se hra uklidnila a první poločas skončil zaslouženou remízou. Ve druhé půli domácí zaslouženě zlomili utkání na svoji stranu a získali tři body.“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – SK Miletín 3:2 (1:1)

Fakta – branky: 39. J. Prokůpek, 62. a 67. M. Hák – 37. Hátle, 76. Hasni. Rozhodčí: P. Průcha. ŽK: 0:2. Diváci: 100. TJ Dvůr Králové nad Labem B: A. Matula – D. Bednář, Rejl, Sojka, Voda – M. Hák (88. Suk), Zlámal (76. Pražák), V. Hák, D. Petráček (46. Rejchrt) – M. Otradovský, Prokůpek.

Jiří Rejl (Dvůr Králové B): „Vyrovnané derby rozhodla první polovina druhého poločasu, ve které jsme soupeře přehrávali a zásluhou Michala Háka vstřelili dvě branky. Závěr utkání jsme si zbytečně zkomplikovali, tři body ale zůstaly doma. Nebyl to snadný zápas, soupeř nám nedal nic zadarmo. Těší mě, že jsme ze dvou domácích duelů v řadě vybojovali plnou sadu šesti bodů.“

Antonín Kraus (Miletín): „V prvním poločase jsme byli aktivnější a šli zaslouženě do vedení. Radost nám však vydržela necelé dvě minuty, když domácí po nevinné akci vyrovnali. Opět, jako již po několikáté, jsme nezvládli prvních dvacet minut druhé půle a domácím darovali dvoubrankový náskok. Škoda nevyužité šance Hátleho, který šel sám na brankáře, ale nastřelil jenom tyčku. Kontaktní branka přišla pozdě a soupeř už si vítězství nenechal vzít.“

Pohled na aktuální tabulku JAKO I. B třídy najdete ZDE!

STARŠÍ DOROST (sobota)

Svěřenci trenéra Zdeňka Horáka na stadionu pod Hankovým domem přivítali lídra krajské soutěže a hosté se podle očekávání představili jako kvalitní protivník. V prvním poločase se hrál velmi dobrý fotbal a blíž úvodní trefě byli několikrát naši hráči. Velká škoda, že své šance nedokázali proměnit.

Když už to vypadalo na bezbrankový poločasový stav, udeřili v krátké době dvakrát hosté.

Brzy po pauze snížil krásným gólem Lukáš Kopecký a vykřesal Dvoru naději na bodový zisk. V tomto utkání našim hráčům ale nebylo v útoku přáno a vyrovnání už se přes velkou snahu nedočkali.

TJ Dvůr Králové/Bílá Třemešná – FK Chlumec/Nové Město 1:2 (0:2)

Fakta – branky: 52. Kopecký – 39. Mrhal, 44. Tichý. Rozhodčí: Matějka. Hráno bez karet. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem/Sokol Bílá Třemešná U19: Petr Straka – Vojtěch Marel, David Vágner, Filip Hanek, Filip Horák, Daniel JJákl, Vít Vejnar, Tomáš Hynek, Lukáš Kopecký, Adam Šenfeldr, Taras Lavryk, Dominik Linda, Jakub Nosek, Jan Zivr.

Aktuální pohled na tabulku krajské soutěže staršího dorostu najdete ZDE!

STARŠÍ ŽÁCI (neděle a středa)

Třetí nejlepší tým krajské soutěže starších žáků si na přelomu dvou měsíců s chutí zastřílel. Dvoráci nejprve doma přehráli společný tým Vamberku a Rokytnice 4:1, aby o tři dny později rozstříleli souklubí Nová Paka/Stará Paka 17:1. Navíc na jeho hřišti.  Deset branek za tyto dva zápasy nastřílel nejlepší střelec soutěže Pavel Kraus. Ve středuu dokonce stihl možná nejrychlejší hattrick v historii velkého fotbalu (58., 58., 59.)!

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – Vamberk/Rokytnice 4:1 (2:0)

Fakta – branky: 2. T. Formánek, 4. Doležal, 38. a 53. z pen. Kraus – 57. Žák. Rozhodčí: Lukes. ŽK: 1:1. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Lukáš Hynek – Zdeněk Hampl, Erik Výprachtický, Filip Pracný, Radek Holub, Tomáš Formánek, Jan Bujárek, Lukáš Formánek, Filip Machač, Pavel Kraus, Ondřej Hynek, Petr Jirásek, Adam Doležal, Matyáš Šanovec.

1. FK Nová Paka/Stará Paka – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 1:17 (0:7)

Fakta – branky: 62. Horáček – 8., 10., 13., 32., 44., 58., 58. a 59. Kraus, 22. vlastní (Mandík), 23., 45., 61. a 70. Machač, 27. Pracný, 49. T. Formánek, 64. Bujárek, 66. Doležal. Rozhodčí: Šnajdr. ŽK: 0:1. Diváci: 23. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Lukáš Hynek – Zdeněk Hampl, Erik Výprachtický, Filip Pracný, Radek Holub, Tomáš Formánek, Jan Bujárek, Lukáš Formánek, Filip Machač, Pavel Kraus, Ondřej Hynek, Petr Jirásek, Adam Doležal, Matyáš Šanovec.

Aktuální pohled na tabulku krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

KATEGORIE mladších žáků a starší přípravky měly na konci dubna volno.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Naši nejmenší fotbalisté se ve středu popasovali v ostrém královédvorském derby. Áčko podle očekávání B tým jasně přehrálo, i přes vysoké porážky ale i béčko podalo velmi pěkný výkon plný zajímavých akcí a vstřelených branek.

Dvůr Králové A – Dvůr Králové B 18:1 (7:0)

Fakta – branky: Nápravník 6, Růžička 4, Šturm 3, Vágner 2, Schwarzer 2, Rutrle 1 – Parai.

Dvůr Králové A – Dvůr Králové B 30:3 (13:2)

Fakta - branky: Růžička 8, Nápravník 8, Šturm 5, Vágner 5, Schwarzer 3, Rutrle 1 – Parai, Zima, Zemánek.

Obě utkání před 30 diváky rozhodoval Jakub Pracný a týmy nastoupily v těchto sestavách – TJ Dvůr Králové nad Labem A: Kryštof Šturma (2010) – Adam Růžička (2010), Matyáš Vágner (2010), Matyáš Šturm (2010), Vojtěch Rutrle (2010), Ondřej Nápravník (2010), Tomáš Schwarzer (2010). TJ Dvůr Králové nad Labem B: Jakub Zima (2010) – Adam Ježek (2011), David Ježek (2011), Daniel Zemánek (2010), Petr Stránský (2009), Matouš Ryba (2012), Pavel Sebastian Parai (2011), David Motal (2012), Jonáš Malý (2011), Eduard Kvášovský (2010), Viktor Baier (2011).