Vyrovnanou řež rozhodl smolný okamžik. Mládeži se dařilo skvěle.

Víkend úspěšný pro mládežnická mužstva, nikoliv však pro celky dospělých. Tak nějak se dá shrnout přelom měsíců dubna a května z pohledu výsledků našich kolektivů.

MUŽI A

TJ Dvůr Králové nad Labem - TJ Sokol Živanice 0:1 (0:0)

Pod Hankovým domem se v neděli potkali dva soupeři z čela tabulky, a tak se dala očekávat kvalitní partie. Situace v tabulce pro oba soupeře znamená neustálé napětí a podle toho také vypadal první poločas. Slušná návštěva sledovala spíše šachovou partii, při níž mnoho brankových příležitostí k vidění nebylo. U míče byli častěji hosté, největší dvě střelecké příležitosti ale měli naši hráči. Nejprve ve 24. minutě pronikl do šestnáctky Vojta Pavlásek, na jeho centr Rejl nedosáhl a střela Vitebského byla zblokována. Náznaky šancí měly i Živanice, do tutovky ale své akce nedotáhli. Vůbec nejblíž změně stavu byl minutu před přestávkou domácí Jirka Rejl, jeho hlavičku ale po rohovém kopu Vaníčka u tyče jistil gólman Volšík.

I po přestávce pokračoval podobný obraz hry, pouze však do 53. minuty. V ní si bohužel vybral slabší moment domácí gólman Jakub Vaníček. Průnik živanického Martina Hundáka totiž obránci skvěle eliminovali, po malé domů mohl strážce naší branky směle odkopnout, místo toho však volil kličku a od dotírajícího Hundáka se míč odrazil do sítě – 0:1. Nešťastný moment domácí tým zasáhl, ale okem nezasvěceného diváka – fotbalu jakákoliv změna stavu výrazně pomohla. Dvoráci totiž s vědomím ztráty šlápli na ofenzivní pedál a nad favorizovaným sokem začali mít navrch. Hned v 56. minutě Ondra Janouch chytře pustil míč Ondrovi Vaníčkovi, a ten mohl hrubku svého bratrance záhy napravit. V tutovce jej ale vyčapal Volšík. V 68. minutě přišel na hřiště Michal Voldán a hned po minutě skončil jeho lob nad brankou soupeře. Trenér Matějka vysunul stopera Martina Kruliše, jenž byl největším tahounem domácí snahy. Čtvrt hodiny před koncem právě Krulda rozjel pěknou kombinaci a po dotycích Tomeše s Janouchem míč jen prosvištěl hostující šestnáctkou. Za chvíli další střídající hráč Otradovský dostal přes Vaníčka míč k Voldánovi, tomu ale ve vyrovnání zabránil zázračný zákrok Volšíka (na horním snímku). V 80. minutě byl blízko gólu neúnavný Kruliš, v brance ale střela z jeho nohy znovu neskončila. Čas utíkal rychle a hosté nakonec nejtěsnější možné vítězství udrželi.

Duel přinesl za bezbrankového stavu zcela vyrovnaný fotbal. Po inkasované brance se domácí vrhli do útoku, měli několik šancí, hrdinou zápasu však v neděli byl jednoznačně hostující brankář Ondřej Volšík. O následujícím víkendu si naši borci odpočinou a už v neděli 15. května je čeká domácí bitva s Jabloncem nad Jizerou. A pozor, hned týden na to zajíždíme k derby do Trutnova!!!

Fakta – branky: 53. Hundák. Rozhodčí: Krupa (Liberec). ŽK: 1:1. Diváci: 370. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha (85. Vágner), Kruliš, Rejl, Pavlásek – Podolník – Vitebský (74. M. Otradovský), O. Vaníček, Hruška (68. Voldán), Tomeš – Janouch. Sokol Živanice: Volšík – Sůra, J. Novák, Ferčák, Motyčka – Hundák (87. Novotný), Herzán, Gorol, Janecký – O. Ujec (82. Polák), Kakrda (89. Mayer).

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Diváci sledovali vyrovnané utkání, na jehož konci se radoval šťastnější tým. Dá se říct, že jsme soupeři nic nedovolili, až na individuální chybu, po níž skóroval. Jinak jsme byli nebezpečnějším týmem a hlavně za stavu 0:1 si vytvořili dostatek příležitostí. Překonat gólmana soupeře se nám ale tentokrát nepodařilo.“

Milan Ujec st., trenér TJ Sokol Živanice: „V prvním poločase se hrálo mezi vápny a do šancí se ani jedno mužstvo nedostávalo. Po změně stran se nám podařilo vstřelit šťastný gól a od té doby domácí začali více riskovat. Vytvořili si několik šancí, které se nám podařilo vyřešit. Z brejků jsme měli několik možností k navýšení vedení, ale nedotáhli jsme je do gólových pozic."

MUŽI B
Rezerva mužů v I. B třídě prohrála na hřiště Doudleb 2:0 (2:0), když obě branky vsítil v prvním poločase domácí Šrámek. Trenér Čeněk Celler poslal do hry tuto mladou sestavu: Vladimír Matula – Jakub Gábor, Stanislav Ježek, Michael Petráček, David Machek – Lukáš Mertlík, Václav Hák (46. Adam Matula), Robert Vágner, Josef Ruprich – Radek Klazar, Jiří Kuhn.

STARŠÍ DOROST
Starší dorostenci pod vedením kouče Pavla Šimůnka porazili pod Hankovým domem Červený Kostelec 3:1 (1:0). V první půli poslal domácí do vedení Martin Teuber a po pauze se dvakrát prosadil Filip Hanek. Dvoráci předvedli velmi dobrý výkon a jejich vítězství lze označit za překvapení víkendu.
O výhru se zasloužili: Ladislav Rubáček – David Sojka, Martin Teuber, Filip Horák, Daniel Jákl – Jan Všetečka (67. Vítek Vejnar), Adam Matula, Jaroslav Guzan, Marcel Pražák – Filip Hanek, Patrik Rejchrt.

STARŠÍ ŽÁCI
Skvěle! Dvorští žáci v neděli dopoledne potvrdili vítězství z minulého týdne a na domácím hřišti přehráli Babí výsledkem 2:1 (2:0). Obě branky vstřelil Tomáš Hynek, jenž se prosadil v 7. a 17. minutě.
Trenér Martin Kazda využil této vítězné sestavy: Matyáš Kursa – Adéla Vojtěchová, Vanesa Kazdová, Vít Vejnar, Martin Hak, Mikuláš Holub, Josef Vognar, Tomáš Hynek, Pavel Kraus, Matěj Zdražil, Oldřich Křížek, Adam Šenfeldr, Jakub Pracký a Jan Ryba.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA
Svěřenci trenéra Libora Špačka v sobotu odehráli turnaj na hřišti Lánova, kde nejprve porazili Lánov 6:5 (3:2), poté podlehli domácímu týmu Hostinné/Lánov 4:6 (2:4) a remizovali s Horním Maršovem 3:3 (2:2).
Na čtyřech bodech z turnaje se podíleli: Matěj Flégl – Ivo Polan, Tomáš Kosinka, Josef Budinský, Jakub Dufek, Adam Just, Šimon Ryba, Adam Vojtěch, Jakub Horáček, Václav Joska, Jan Špaček, Matěj Bartoš, Petr Větrovský.