16.10.2011 22:48

Výsledkově slušný víkend dvorských celků opět pokazilo jen A mužstvo.

... dvě vítězství, tři remízy a jedna jediná porážka. Taková je bilance dvorských kolektivů z uplynulého víkendu (nepočítaje týmy hrající na malé hřiště). Bohužel, ona jediná prohra přišla právě v duelu nejsledovanějších.

MUŽI "A"

TJ Dvůr Králové nad Labem "A" - FK Náchod 1 : 2 (1:1).

Konečně vyhrát, nic jiného se před krajským derby nehonilo v hlavách všech domácích hráčů, kteří nastupovali k zápasu za znění hymny "Dvůr je náš". Stejně jako po duelech s Novou pakou (0:0), Mšenem (1:1) a rezervou Hradce (1:1) ale hráči v modrých dresech odcházeli z trávníku skleslí. Většina i pořádně naštvaná kvůli situaci, jež nakonec v 78. minutě rozhodla o úvodní domácí porážce.

Utkání začalo pěkně zostra a už po pár minutách bylo zřejmé, že pod Hankovým domem se bude hlavně útočit. Přitom Dvůr nastoupil bez jediného čistokrevného útočníka, což bylo pro řadu diváků velkým překvapením. Honzu Čecha nepustilo do hry onemocnění, Jakub Privara pro nespokojenost s přístupem ke své osobě o nominaci do sestavy nestál a forvardi béčka zůstali na lavičce. Na hrot se tak postavili Martin Kilevník s již ozkoušeným Kristianem Samlerem, na straně Náchoda zlobili domácí defenzívu dobře se doplňující Hubička se Simonem.

Na gól se v neděli čekalo jen osm minut. Hostující Ondřej Nejman zahrál šikovně trestný kop od postranní čáry, ten nikdo netečoval, a právě to zmátlo gólmana Ulrycha včetně celé obrany - 0:1. Inkasovaná branka byla šokem, vyrovnání ale přišlo záhy. Identická situace přinesla precizně zahraný trestňák Radkem Gorolem a před bránou stihl ještě tečí usměrnit míč do sítě Jirka Rejl - 1:1. Pro našeho předstopera to byl už devátý divizní gól za čtyři sezony, čímž se dostal na 12. místo historické tabulky střelců! I nadále se hrál slušný fotbal, zatímco se ale domácí zkoušeli prosazovat střelami z dálky, hosté si vypracovali tutovku. Ve 23. minutě doputoval míč po krásné akci k Hubičkovi, ten obstřeloval Ulrycha, ale domácí gólman skvělým zákrokem vytáhl míč na břevno! Blízko gólu byli po několika standardkách či centrech i Dvoráci, na správném místě ale ve správný čas nikdo nestál, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Po přestávce jakoby si hosté řekli, že pokud chtějí ve Dvoře něco uhrát, musejí se zatáhnout na svoji polovinu, jako to udělali tři jejich bodově úspěšní předchůdci. Začalo se hrát doslova na jednu branku, ta ale byla stejně jako proti Hradci zakletá. V 56. minutě napřáhl ke střele aktivní Fanda Fejk, jeho ránu ale zastavila tyč. V 63. minutě se opět Fejk dostal k zakončení, tentokrát však trefil břevno! Blízko gólu byl i Holub, hlavička Rejla taktéž měla gólové parametry. V 74. minutě se odrazil míč ke střelecky nejaktivnějšímu Radku Gorolovi, po jeho střele už diváci volali góóól, rána ale trefila přesně gólmana Baláže. Domácí měli hru jasně pod kontrolou, o to větší ško přišel v 78. minutě. Zdánlivě neškodný míč dobíhal hostující hráč, Vilda Ulrych ale byl u balónu dřív a ve skluzu jej na kraji šestáctky chytil. Zároveň došlo i ke střetu s útočníkem a tento kontakt k údivu všech posoudil hlavní rozhodčí Krupa jako penaltový. Vít se ze značky pokutového kopu obvykle nemýlí, a tak šel Náchod do vedení 1:2. Ve zbytku utkání již sudí kouskoval hru, k čemuž přispěla i řada střídání. K vyrovnávací trefě se každopádně již domácí ani přes závěrečnou snahu nedostali.

Po konečném hvizdu se na žalostného hlavního arbitra snesla vlna kritiky i sprška konfet, při odchodu do kabin jej ale ochránila fungující pořadatelská služba. V každém případě si za další domácí ztrátu mohou domácí fotbalisté sami protože Náchod rozhodně nebyl týmem, kterému by nešlo vstřelit více než jeden gól.

Fakta - branky: 10. Rejl - 8. O. Nejman, 78. Vít z penalty. Rozhodčí: Krupa (Liberec). ŽK: 2:2. Diváků: 500.

TJ Dvůr Králové nad Labem "A": Ulrych - D. Novák, Kruliš, Rejl, S. Ježek - Diviš, Holub, Gorol, Fejk (90. Podolník) - Kilevník (82. Kořínek), Samler.

Zbylé výsledky 10. kola: Nová Paka - Admira Praha 4:1, Polepy - Pardubice B 3:1, Mšeno - Ústí nad Orlicí 3:0, Převýšov - Kolín 2:0, Hradec Králové B - Nový Bydžov 2:0, Velim - Jablonec B 6:1, Pěnčín/Turnov - Trutnov 4:1.

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové: „Je to pořád stejná písnička. Nedáváme góly. Herně jsme byli lepším týmem, šancí byla opět spousta, Fanda Fejk ale dvakrát mířil jen do konstrukce branky a ve zbylých příležitostech jsme trefovali gólmana. Hosté podnikli po pauze snad jediný brejk a na jeho konci byla přísná penalta za zákrok, který byl zcela stejný na straně druhé proti Samlerovi. Po tomto gólu v 78. minutě už to byla z naší strany křeč.“

Karel Havlíček, trenér FK Náchod: „V prvním poločase měla hra z naší strany kvalitu, snažili jsme se držet míč při zemi, což se nám dařilo. Ve druhém poločase nás Dvůr hodně zatlačil do defenzívy, ze které jsme se vymanili až penaltou. Do konce zápasu to byly nervy, protože Dvoráci začali nakopávat míče, které jsme naštěstí uskákali.“

MUŽI "B"

FC Slavia Hradec Králové - TJ Dvůr Králové nad Labem "B" 3 : 3 (2:1).

Zas tak úplně spokojení nebyli ani fotbalisté rezervního mužstva. Ti přivezli ze hřiště hradecké Slavie cenný bod, kolektiv kouče Cellera ale dobře ví, že v zápase bylo i na víc. Jenže: ty hrubky! Utkání začalo opatrně a první velkou šanci měl na kopačce Jirka Kořínek. Nedal, a tak šli do vedení domácí, když se ve 29. minutě trefil trestuhodně volný Brázda - 1:0. Vyrovnání na sebe naštěstí nenechalo dlouho čekat. Po pěti minutách se odhodlal k nádherné střele z dálky Jirka Podolník a domácí gólman neměl nárok - 1:1. Místo, aby se Dvoráci zvedli, vyrobila obrana za minutu hrubku a Erber Slavii vedení vrátil.

Druhý poločas zahájili Dvoráci aktivně, úvodní návštěva soupeře na hostující polovině ale skončila třetím gólem. Prosadil se znovu kanonýr Erber a s vyhlídkami "modrých" to vypadalo bledě - 3:1. Tým ale věděl, že v zápase není horším mužstvem. Dvůr se nastěhoval na polovinu svého soka a v 72. minutě přišla povedená akce. Jirka Kořínek vyhrál hlavičkový souboj pro parťáka Otradovského, ten si míč na prsa zpracoval a z voleje trefil s pomocí domácí teče přesně - 3:2. Vyrovnání měl na hlavě ve velké šanci Láďa Doseděl, jeho chvíle ale přišla až v minutě 88. To se postavil k trestnému kopu a přesnou tvrdou ranou znovu nedal brankáři šanci - 3:3. Opaření slávisté mohli dostat ještě jeden úder. V nastavení dostal načasovanou přihrávku Viktor Marks, souboj muže proti muži ale tentokrát vyhrál domácí gólman Mašek.

Fakta - branky: 29. Brázda, 34. a 53. Erber - 33. Podolník, 72. M. Otradovský, 88. Doseděl. Rozhodčí: Filip (velmi dobrý). ŽK: 1:2. Diváků: 80.

TJ Dvůr Králové nad Labem "B": Kobos - Picha, Doseděl, Hruška, Volf (56. Macek) - Podolník, Blažek, Šulc, Čenovský (69. Marks) - M. Otradovský, Kořínek.

Tomáš Vosáhlo, trenér FC Slavie Hradec Králové: „Zápas se nám tentokrát příliš nepovedl. Jednou z příčin byl fakt, že se nám na poslední chvíli rozpadla obrana a pro zranění nenastoupil pilíř sestavy Linhart. Přesto jsme 1. půli odehráli obstojně, i když než umění, zdobila mužstvo spíše bojovnost. Podařilo se nám jít do vedení a na soupeřův nádherný vyrovnávací gól z 30 metrů do šibenice jsme okamžitě dokázali odpovědět. Po obrátce se nám už tolik nedařilo, Dvůr zvýšil aktivitu, ale paradoxně se nám povedlo zvýšit na 3:1. Po zranění dalšího obránce Krempy nás hosté jednoznačně přehrávali, my už jsme se zmohli pouze na odkopávání a toho soupeř využil k vyrovnání. Vzhledem k průběhu jsem s bodem spokojen. V naší sestavě se objevilo větší množství mladých hráčů, kteří mají perspektivu, ale ještě se mají hodně co učit. Přesto je nezatracuji a věřím, že v dalších zápasech ukáží, co v nich je.“

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové B: „Vzhledem k naší špatné obranné činnosti se domácí dostali do vedení 3:1. Po velké bouřce v kabině se mi povedlo hráče probudit a výsledkem bylo vyrovnání a asi zasloužená remíza. Protože i Slavia měla s bráněním problémy, padlo 6 krásných branek, takže si přítomní diváci přišli na své.“

Zbylé výsledky 10. kola: Nový Hradec - Týniště 2:1, Libčany - Kratonohy 2:0, Jičín - Police 7:0, Česká Skalice - Dobruška 1:2, Broumov - Lázně Bělohrad 2:1, Rychnov nad Kněžnou - Olympia Hradec 2:1, Nový Bydžov B - Lhota pod Libčany 0:2.

STARŠÍ DOROST

FK Náchod - TJ Dvůr Králové nad Labem "U19" 0 : 1 (0:0).

Svěřenci trenéra Jana Míla odjížděli do Náchoda v roli jasného outsidera, přesto si přivezli tři body. Domácí v soutěži za devět kol nepoznali hořkost porážky, o to větším úspěchem je nečekané vítězství Dvora. Zařídil jej ve 49. minutě nejlepší střelec mužstva Filip Vondrouš, jenž potvrdil dobrou formu a svému týmu vedle tří bodů pojistil osmou příčku v tabulce.

Fakta - branka: 49. Vondrouš. Rozhodčí: Buchta. ŽK: 1:3. Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem "U19": Prokůpek - Krejsa, Novotný, Duplinszki - Albert, Hlava (62. Sýkora), Krušina, Jirák, Žaba - Vondrouš, Klossovski.

Trenér Náchoda Jaroslav Panenka: "Neustále jsme dobývali soupeřovu branky, neproměnili jsme ale vyložené šance, což nás stálo dobrý výsledek."

Trenér Dvora Jan Míl: "Ze soupeře jsme měli před utkáním respekt, protože domácí disponují pohyblivými a technicky velmi zdatnými hráči. Kluci se dnes ale opět přesvědčili o tom, že mohou být velmi nepříjemným soupeřem i pro tak kvalitní tým, jakým je Náchod. Podali jsme velice zodpovědný, ukázněný výkon, podpořený velkým nasazením. Domácí sice měli územní převahu, nám ale defenzíva fungovala dobře. Těžko vyzdvihovat jednotlivce, protože dnes jsme každopádně uspěli jako tým. Chci věřit tomu, že podobným způsobem si budeme počínat i ve zbývajících podzimních zápasech."

MLADŠÍ DOROST

TJ Červený kostelec - TJ Dvůr Králové nad Labem "U17" 2 : 2 (2:1).

Mladší dorostenci zůstávají na čtvrtém místě tabulky. Na hřišti desátého Červeného Kostelce "jen" remizovali, když za hosty skórovali Tichovský a Zapadlo.

Fakta - branky: Studnička, Prouza - Tichovský, Zapadlo. Rozhodčí: Kalaš. ŽK: 2:0. Diváků: 40.

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Červený kostelec - TJ Dvůr Králové nad Labem "U15" 0 : 8 (0:4).

Na půdě posledního celku krajského přeboru si svěřenci kouče Radka Dorotíka s chutí zastříleli. Martin Zapadlo nastřílel čtyři branky a celkem jich za devět kol v dresu starších žáků dosáhl již 35! Dvakrát se v utkání prosadil Lukáš Mertlík, po jednom gólu dali Matyáš Kazda a Miloš Honců.

Fakta - branky: Zapadlo 4, Mertlík 2, Kazda, Honců. Rozhodčí: Máslo. Hráno bez karet. Diváků: 25.

ŽENY

FK Agria Choceň - TJ Dvůr Králové nad Labem "ženy" 3 : 3 (2:2).

Dvorské fotbalistky o víkendu zabodovaly. Na horké choceňské půdě urvaly bod za remízu 3:3. Dvakrát se trefila Věrka Zaplatílková, druhou branku v sezoně si připsala Marcela Kubíčková. V dalším utkání čeká ve Velichovkách naše děvčata zatím neporažený tým Pardubic.

Fakta - branky hostů: Zaplatílková 2, Kubíčková.