05.06.2018 16:10

Záchranu potvrdila výhra 2:0 nad Vysokým Mýtem. V srpnu zahájíme již 15. divizní sezonu v řadě!

Záchranu potvrdila výhra 2:0 nad Vysokým Mýtem. V srpnu zahájíme již 15. divizní sezonu v řadě!

A máme klid! Dvě kola před koncem letošního ročníku Fortuna Divize C se definitivně rozhodlo o jménech sestupujících celků z naší divizní skupiny. Na jaře tápající Chrastavu po výsledcích 28. kola doplní středočeská Vykáň a tradiční účastník z Letohradu.

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Vysoké Mýto 2:0 (1:0)

Dvoráci měli před nedělním duelem s druhým celkem tabulky své jisté. Pokud uhrají dva body, zahrají si divizní soutěž i v příštím ročníku. A povedlo se! Velmi dobrý vstup do zápasu korunoval gólovou hlavičkou Martin Kruliš. Nejzkušenější borec naší sestavy si počíhal na přetažený centr a na zadní tyči usměrnil svou hlavičku z takřka nulového úhlu do sítě.

Před třemi stovkami diváků, což byla i návštěva kola, nechali Dvoráci na trávníku srdce a do jednoho se jim to vyplatilo. Přitom dosavadní hrdina Kruliš musel pro zranění střídat už po půlhodině hry. Kvalitně jej ale ve hře nahradila další stálice Jirka Podolník. Nervózní hráči i diváci přestali být v 63. minutě. To nasměroval rohový kop do šestnáctky nejlepší muž jarní části Martin Hruška a v nepřehledné situaci odražený míč napálil pod břevno dělovkou Zdenda Tauchman.
Pohledný zápas pak domácí fotbalisté s přehledem dovedli do vítězného konce a spolu s fanoušky se mohli radovat ze záchrany v divizi. Však také hlasatel utkání Miloslav Tykal nelenil a ihned po závěrečném hvizdu přítomným připomněl, že v srpnu náš klub vstoupí do již 15. divizní sezony v řadě. A považte, v tomto je TJ Dvůr Králové nad Labem vedený prezidentem klubu Georgiosem Karadzosem rekordmanem.

Fakta – branky: 10. Kruliš, 63. Tauchman. Rozhodčí: M. Novotný. ŽK: 2:2. Diváci: 300. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Kruliš (29. Podolník), Macháček, Tomeš – Karal – Vitebský (77. Janouch), Tauchman (87. Josef Dvořák), O. Vaníček, Křížek – Hruška. SK Vysoké Mýto: Černík – Škeřík, Jan Dvořák, Valášek, Žák (64. Fišer) – Hájek (57. Benda), Tomášek, Wimmer, Kopřiva (81. Fikejz), Štanglica (69. Motl) – Štěpánek.

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové: „Celý tým dal zapomenout na nepovedené výsledky z posledních dvou týdnů. Kluci na hřišti nechali vše, byť jsme byli v těžké situaci. Potkaly se dva kvalitní týmy a podle toho fotbal i vypadal. Vítězství považuji za naprosto zasloužené. Vypracovali jsme si dostatek gólových příležitostí, zatímco soupeře jsme do šancí nepouštěli. Jsem rád, že máme pro zbytek soutěže klid.“

Radim Fikejz, trenér SK Vysoké Mýto: „Jsem hodně naštvaný. Jeli jsme tam s tím, že chceme nějaký bod získat. Záměrem bylo hrát na brejky, protože obranu má soupeř zkušenou, ale už ne tak rychlou. Místo toho jsme dostali strašný gól ze standardky a co jsme chtěli hrát my, hráli najednou domácí. Měli jsme s tím velký problém. Soupeř potřeboval body urvat, šel do toho za každou cenu. Máme problém i s tím, když na nás soupeř přitlačí v agresivitě. Takhle se bohužel o druhé místo nebojuje.“

Videozáznam z utkání najdete ZDE!

Aktuální tabulku Fortuna Divize C najdete ZDE!

Již tuto středu nastoupí naši fotbalisté pod Hankovým domem v předehrávce 30. kola proti FK Zbuzany 1953. Hraje se od 18 hodin a v dresu našeho soupeře se můžete těšit mimo jiné na Maria Ličku či Marka Kincla!

V sobotu od 10.15 pak Dvoráci zakončí sezonu utkáním na hřišti sestupujícího Letohradu. Ten se zajisté nebude chtít s divizní soutěží loučit porážkou! My ale věříme, že naši hráči ještě zabojují o co nejlepší umístění. Vždyť ve hře je stále ještě i šestá pozice! 

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing