09.03.2014 22:26

Zbytečná porážka 1:2 na úvod s Letohradem komplikuje jarní část

Dvorští fotbalisté cestovali na úvod jara tradičně do Náchoda, kde vzali za vděk azylem na tamní umělé trávě. Stadion pod Hankovým domem totiž nadále spí zimním spánkem, a jak už jsme si zvykli, přicházíme tak o domácí prostředí.

Kádr Dvora Králové se oproti podzimu změnil. Místo Lukáše Daňka v sestavě obsadil Ondřej Ujec, na lavičce pak Romana Olivu nahradil Miroslav Chalupa. Kvůli absenci zraněného Jirky Rejla se do sestavy vrátil Standa Ježek, k dalším navrátilcům patřil Jan Řežábek, který sice usedl na lavičku, ve druhé půli se ale také dostal do hry.

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM - FK OEZ LETOHRAD 1:2 (1:0).

Dvoráci zahájili duel slušně. Tlačili se před branku soupeře, ale gólové příležitosti se nerodily. Po úvodním náporu "domácích" se hra vyrovnala a odehrávala se především ve středu pole. Proti pozorným obranám se útočníci těžko prosazovali, gól ještě do přestávky přesto přišel. Ve 37. minutě se totiž k trestnému kopu z rohu šestnáctky postavil Jirka Podolník a parádní ranou překonal hostujícího gólmana Ehrenbergera - 1:0. Velká škoda, že se náskok nepodařilo navýšit, zvlášť když Martin Kilevník těsně před pauzou trefil břevno!

Vedení 1:0 si naši hráči nesli i do kabin, po návratu z nich jim ale dlouho nevydrželo. Ač se hosté po celý zápas nijak zvlášť do útoku nehnali, stačila jim k vyrovnání odvážná akce a poté i přesná střela Macka. Stejný hráč bohužel duel nedohrál. Po smolném souboji utrpěl zranění a hlasité sténání dávalo jasně najevo, jako bolest cítil před tím, než byl odnesen na nosítkách pořadateli.

Jeho spoluhráči mu ale udělali radost. Nejprve na straně Dvora střídající Jan Řežábek unáhleně přestřelil z úhlu branku, na druhé straně ale udeřilo. V 73. minutě totiž využil obrovského nedorozumění ve dvorské defenzívě Kabourek a střelou do prázdné branky s přehledem otočil skóre na 1:2. Až za toho stavu předvedli Dvoráci fotbal, jakým se měli prezentovat od začátku. Chalupova parta si vytvořila tlak, soupeře zatlačila před pokutové území, vyrovnávací trefy, se ale nedočkala. Největší příležitost na vyrovnání měl hlavičkující Martin Kruliš. Přitom zahajovací utkání jara by si nejspíš právě remízu zasloužilo. Žádný ze dvou týmů totiž nebyl lepší ani nepřesvědčil výkonem.

K dalšímu utkání vyrazí Dvoráci příští neděli na hřiště Svitav.

Fakta - branky: 37. Podolník - 52. Macek, 73. Kabourek. Rozhodčí: Berka (Praha). ŽK: 1:2. Diváků: 120.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych - Picha, Kruliš, Podolník, Ježek - Samler (64. Řežábek), Ujec (79. M. Otradovský), Fejk, Kilevník - Černík, Klazar.

FK OEZ Letohrad: Ehrenberger - Šponar, Vaniš, Kail, Krystl - Černohorský, Macek (55. P. Štěpán), Kříž, J. Štěpán - T. Jedlička, Kabourek.

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové: „Hrstka diváků v Náchodě viděla klasický remízový zápas. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, z několika šancí jsme ale bohužel vytěžili jen jeden gól. Po pauze hosté zvýšili aktivitu, ale nebýt našich velkých chyb, nemuseli jsme je pustit k vyrovnání. Bohužel jsme ale brzy inkasovali a v 73. minutě přišlo z ničeho nic nedorozumění, jehož hosté využili k vítězné brance.“

František Dvořák, trenér FK OEZ Letohrad: „Toto utkání moc krásy nenabídlo, ale na to jsme byli připraveni. Podle mého názoru se utkání lámalo na konci prvního poločasu. Domácí se dostali do vedení po perfektně zahraném trestném kopu. Nás tato branka rozhodila natolik, že domácí mohli ještě do přestávky přidat pojistku, ale Kilevník mířil pouze do břevna. Do druhého poločasu jsme nastoupili s větším odhodláním a snahou vstřelit vyrovnávací branku. To se nám povedlo hned na jeho začátku. Rozhodnutí přinesla 73. minuta, kdy Kabourek vstřelil vítězný gól do prázdné branky.“

Další výsledky 16. kola: Nová Paka - Svitavy 2:0, Pardubice B - Dobrovice 1:0, Železný Brod - Turnov 0:2, Živanice - Ústí n. O. 1:0, Vysoké Mýto -  Jablonec n. J. 3:0, Trutnov - Kutná Hora 3:1, Rapid Liberec - Náchod 1:4.