03.03.2014 22:20

Zimní (no, zimní) pauza končí! Dvoráci v neděli zahájí jarní část sezony!

Zimní (no, zimní) pauza končí! Dvoráci v neděli zahájí jarní část sezony!

Naposledy 17. listopadu odehráli naši divizní fotbalisté mistrovský zápas. Uplynulo přibližně 3,5 měsíce a už je na obzoru další duel. Po zimní přestávce, která zimu opravdu nepřipomínala, vyběhnou v neděli 9. března Dvoráci k utkání 16. kola divize C. A soupeřem jim bude tradiční východočeský rival FK OEZ Letohrad (14.30). Jelikož se letní stadion pod Hankovým domem dle svého řádu otevírá tradičně až s příchodem vegetační doby (každoročně se tak stává 1. dubna, tedy přívětivě na Apríla), odehrají naši borci duel na umělém trávníku v Náchodě. Domácí prostředí je tedy ztraceno.

  • Buďte s námi ve dne v noci - 24 hodin denně! Nejaktuálnější informace najdete na facebooku!
  • Na profilu FOTBAL DVŮR je Vás s námi v přátelství už 865, sdílejte nás i mezi své přátele..

Změny v kádru i na lavičce

Jak fanoušek modrobílých barev v měsících pauzy jistě zaznamenal, doznala "A" parta oproti podzimu několika změn. Začněme pozitivně: změna zaměstnání nám do týmu vrací jednu z opor. Přesněji rychlonohého levého záložníka Jana Řežábka, jenž platí za ofenzivní hrozbu našeho celku a za osm let působení v kádru dospělých stihl zaznamenat již 21 divizních branek! Zcela novou tváří v klubu je pak útočník Ondřej Ujec, jenž v přípravě často nastupoval i na postu záložníka.

Jinak jsme ale počítali spíše ztráty. Jednou z nich je odchod defenzivního pilíře dvorské středové řady Lukáše Daňka. Ten u nás byl na podzim pouze na hostování, které se rozhodl ukončit. Na vině je spojení hráčových kroků s koučem Romanem Olivou. Ano, také on v našem klubu skončil. Vedení dvorského oddílu dlouho nelenilo a o vánočních svátcích se rychle dohodlo na příchodu taktéž zkušeného trenéra Miroslava Chalupy. Toho známe především z několikaletého působení v divizním Novém Bydžově. Kouč Chalupa má s týmem odbytých několik tréninkových jednotek a stihl vést mužstvo i v sedmi přípravných duelech. Viz výsledky o pár řádků níže. Ze Dvora na hostování do Bílé Třemešné odešel její odchovanec Patrik Macek (výměnou za Václava Háka), naopak jsme rádi, že se v hostování u nás rozhodl pokračovat útočník Jakub Černík, jenž byl v přípravě také největší palebnou silou mužstva.

Přípravné duely v zimní pauze

  • DK - TJ Sparta Kutná Hora 2:0
  • DK - MFK Trutnov 3:1
  • DK - FK Jablonec U21 2:4
  • DK - FK Náchod 2:3
  • DK - FC Olympia Hradec Králové 1:4
  • DK - SK Týniště nad Orlicí 6:2
  • DK - FC Slavia Hradec Králové 6:5
  • DK - TJ Sokol Bílá Třemešná 4:2

Ač úvodní dva duely dopadly v tomto ohledu na výbornou, je vidět, že v těch dalších se náš tým trápil především v defenzivní části. 20 inkasovných branek za šest utkání, to je pořádné číslo! Trenér Miroslav Chalupa brzy po nástupu do funkce poznal, jak náročná štace jej čeká. Slabá tréninková morálka byla vinou studijních povinností mladíků, pracovních povinností řady hráčů, kteří "milují" směny, ale také nechvalných přístupem jiných jedinců. K zápasům i tréninkům se však dostavovala i řada dorostenců, a tak se Dvoráci za počet osob na trénincích či zápasech nemuseli až tak stydět.

Je tu ale začátek jarní části a před ním už jde sranda stranou. Pokud nechce náš tým zažít podobně strastiplnou druhou poloviny sezony, jako tomu bylo loni, potřebuje zvládnout především úvodní tři březnová klání. První výzvu představuje "domácí" duel s Letohradem. O týden později se Dvoráci představí ve Svitavách a hned na to přijede za naším kolektivem soupeř z Náchoda. Kde se bude tento souboj odehrávat, to se teprve uvidí. Jelikož však vychází termín utkání "už" na neděli 30. března, nestane se tak na stále ještě zazimovaném stadionu pod Hankovým domem.

Zbývá si již jen připomenout kádr našeho mužstva:

V brance se může trenér opírat o Viliama Ulrycha. Krýt záda by mu měli nadějní junioři Vladimír Matula a Miroslav Dobřichovský, jenž využívá pravidla o střídavých startech z Bílé Třemešné.

Mezi obránci bude tradičním pilířem nejzkušenější hráč klubu Martin Kruliš, pro něhož by se měl stát parťákem na stoperském místě Jirka Rejl. Toho však v zimní pauze trápily nemoce a zranění, a tak toho opravdu moc neodtrénoval. Základní sestava by neměla uniknout Jirkovi Podolníkovi a Tomáši Pichovi. Velmi poctivě v zimě trénoval a pravidelně nastupoval Josef Černý, alternativou na defenzivní posty je nestárnoucí kapitán Standa Ježek. Hodně prostoru v přípravě dostali i dorostenci Daniel Bednář či Filip Krejsa, naopak se do přípravy ze všelijakých důvodů (zaměstnání, zranění) bohužel nezapojovali divizí ostřílenější Jakub Volf s Matoušem Blažkem.

A co středová formace? Jistotou je post špílmachra. Fotbalista roku 2013 František Fejk potvrdil na podzim pozici tahouna mužstva a především v úvodu sezony ukázal, jak velkou oporou dokáže pro tým být. Levý kraj zálohy by v případě vydatnější tréninkové docházky mohl patřit Janu Řežábkovi, na druhé straně pak jen těžko dostane příležitost někdo jiný než jeden z dvojice Martin Kilevník, Kristián Samler. Ve středu zálohy nastupoval v zápasech také Ondřej Ujec, díky přetlaku v útoku hrál kraj zálohy také Martin Otradovský. Mezi dalšími záložníky v kádru jsou o dost méně zkušení Václav Hák či Tomáš Novotný.

No a jsme u útoku. Zde, pokud si udrží formu, by měl mít neotřesitelnou pozici Jakub Černík. Podobně je na tom i Radek Klazar, ten ale zásluhou nového zaměstnání zřejmě nebude k dispozici pro všechna utkání. Dalšími útočníky tak jsou již jednou jmenovaní Ondřej Ujec, Martin Otradovský, o sedm let mladší Viktor Marks, a dále pak benjamínci Dominik Žaba s Filipem Vondroušem.

**** NEDĚLE JE BLÍZKO. BUĎTE S NAŠÍM KLUBEM TAKÉ V JARNÍ ČÁSTI SEZONY 2013/2014 ****

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing