15.05.2018 15:42

Ztracené domácí body získal Dvůr v Kratonohách. Mladší přípravka uspěla pod Hankovým domem

Ztracené domácí body získal Dvůr v Kratonohách. Mladší přípravka uspěla pod Hankovým domem

VELMI ÚSPĚŠNÝ VÍKEND! Takový naše týmy potřebovaly. Áčko mužů přivezlo dva obrovsky cenné body z Kratonoh, na penalty dokázali venku vyhrát i starší dorostenci. To rezerva dospělých i starší žáci si se svými soupeři poradili mnohem jednoznačnějším způsobem.

Mladší přípravka zazářila na domácím turnaj, zatímco mladší žáci a starší přípravky přivezli ze svých turnajů po jedné výhře a jedné porážce.

Muži A

Do konce letošního divizního ročníku zbývá pět kol a už nyní se zdá být jasno o třech sestupujících klubech. Ve velmi obtížných pozicích jsou tradiční účastník z Letohradu, nováček z Vykáně v sestavě s bratry Jarolímovými a i přes nedělní výhru v Čáslavi také sympatický celek Chrastavy.

Stále se ale může stát, že i letos budou z naší skupiny padat čtyři mužstva. Vše závisí na osudu Fortuna národní ligy. Pokud z ní sestoupí dva moravské celky (aktuálně jsou na dně Vítkovice a Frýdek-Místek), pak v Divizi C nikdo zmiňovanou trojici do krajských přeborů následovat nebude.

Velmi důležitý proto byl souboj našich fotbalistů na hřišti tabulkového souseda z Kratonoh. Do vedení nás po pěkném průniku Zdeňka Tauchmana poslal Martin Hruška, domácí bohužel záhy odpověděli Ličmanem. Remízou 1:1 také utkání skončilo a v penaltovém rozstřelu se k nám přiklonilo štěstí. Do černého mířili Jiřka Podolník, Marťas Hruška, Pepa Dvořák, Vlasta Karal a Sajry Janouch. Neuspěl sice mladíček David Knespl, stejně jako on ale branku Petra Kobose přestřelili hned dva domácí borci, a tak jsme se mohli radovat.

TJ Sokol Kratonohy – TJ Dvůr Králové nad Labem A 1:1 (0:0), penalty 4:5

Fakta – branky: 53. Ličman – 49. Hruška. Rozhodčí: Trojan. ŽK: 1:1. Diváci: 120. FK Kratonohy: Mašek – Strasser, Kabeláč, Kouřil, Novák – O. Kraják, Brunclík, Ličman (82. Kábrt), Krejčík (64. J. Štoček) – Jimmy, Čihák (65. Trnka). TJ Dvůr Králové nad Labem: Kobos – Picha, Macháček, Kruliš (82. Rejl), Tomeš (57. Podolník) – Křížek, Karal, Tauchman (90. Dvořák), O. Vaníček (61. Knespl) – O. Ujec (90. Janouch), Hruška.

Zbyněk Dujsík, trenér FK Kratonohy: „Utrpěli jsme domácí bodovou ztrátu. V utkání, které bylo svižné, jsme měli problémy s proměňováním šancí. V první půli jsme byli lepší, škoda jen zahozených gólovek. Po změně stran se hosté ujali vedení, nám se naštěstí brzy podařilo krásným gólem vyrovnat. Závěr byl vyrovnaný a oboustranně hektický. My jsme hlavou netrefili odkrytou bránu, na druhé straně nás výborným zákrokem zachránil gólman Mašek. Z našeho týmu bych vyzdvihl mladé hráče, u hostů Martina Kruliše.“

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „V prvním poločase měli více šancí domácí, my jsme se snažili hrozit převážně z brejků. Po pauze jsme šli do vedení a byla škoda, že jsme záhy inkasovali. Dva body jsou pro nás ale důležité. Odehráli jsme kvalitní zápas, dařila se kombinace a myslím si, že body z Kratonoh se jen tak nevozí.“

Aktuální pohled na tabulku Fortuna Divize C ZDE!

Záznam utkání můžete zhlédnuto zde na www.tvcom.cz.

Muži B

Výkony B mužstva dospělých po nepovedeném vstupu do jarní části zase začínají připomínat úspěšný podzim. Důkazem budiž tři výhry z posledních čtyř soutěžních utkání. Naposledy si Dvoráci poradili s posledním týmem tabulky. Rudník ale mohl odjet s vyšším přídělem. Ach ta koncovka!

Pod dnešním článkem zcela dole najdete rozhovor s hrajícím trenérem B týmu Standou Ježkem, který vyšel v posledním čísle týdeníku Fotbal v kraji.

TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Rudník 6:1 (1:0)

Fakta – branky: 24. a 74. Mertlík, 49., 58. a 81. J. Vaníček, 88. M. Petráček. Rozhodčí: Havlík. ŽK: 1:0. Diváci: 70. TJ Dvůr Králové nad Labem B: M. Kursa – D. Machek, J. Rejl, S. Ježek, J. Ruprich – M. Petráček, J. Podolník, D. Knespl (65. D. Petráček), L. Mertlík – M. Otradovský (11. M. Pražák), J. Vaníček.

Stanislav Ježek, trenér T Dvůr Králové nad Labem B: „Utkání mělo vcelku jednoznačný průběh. O lepší výsledek jsme se připravili hromadou nevyužitých šancí. Své příležitosti měli ale i snaživí hosté.“

Petr Stránský, trenér TJ Rudník: „V prvním poločase jsme s domácími ještě drželi krok a dokázali si vytvořit i nějaké šance. Druhý poločas byl zápasem jen jednoho mužstva. Domácí nás předčili ve všech směrech, proto je výsledek takový, jaký je.“

Aktuální pohled na tabulku I. B třídy ZDE!

Starší dorost

Svěřenci trenéra Zdeňka Horáka budou tuto sezonu hodnotit jako úspěšnou. V základní části krajské soutěže si vybojovali postup do finálové skupiny. V ní by chtěli přidat pomyslnou třešničku, kterou by byl jakýkoliv posun tabulkou výš než na aktuální šestou příčku. První krok k tomuto cíli Dvoráci společně se spoluhráči z Bílé Třemešné udělali hned v úvodním finálovém duelu. Na hřišti aktuálně pátých Třebechovic uhráli remízu 1:1 a druhý bod urvali v penaltách.

SK Třebechovice pod Orebem – Dvůr Králové/Bílá Třemešná U19 1:1 (1:0), penalty 3:4

Fakta – branky: 32. Dědeček – 57. Jákl. Rozhodčí: Jehlička. Hráno bez karet. Diváci: 40. Dvůr Králové/Bílá Třemešná U19: J. Zivr – D. Petráček, J. Hlavatý, M. Hak, M. Pražák, A. Šenfeldr, F. Horák, T. Hynek, D. Jákl, F. Hanek, P. Rejchrt, D. Kukla, J. Ryba, D. Linda, J. Špůr, M. Kursa.

Aktuální pohled na tabulku finálové skupiny krajské soutěže staršího dorostu ZDE!

Starší žáci

Už v minulém utkání se dvorští starší žáci v krajské soutěži přehoupli přes stovku nastřílených tref a v brankostroji pokračovali také na hřišti Velkého Poříčí. V souboji se třináctým celkem tabulky se taktovky chopil kapitán Lukáš Kopecký, jenž si v zápase připsal všech pět branek. Celkem jich v sezoně nasázel do sítí soupeřů už rovných 40! Schoval si nějakou i na nedělní šlágr jara, v němž svěřenci trenéra Martina Kazdy přivítají vedoucí tým soutěže z Hořiněvsi?

TJ Velké Poříčí - TJ Dvůr Králové nad Labem U15 0:5 (0:1)

Fakta – branky: 9., 39., 45., 60. a 61. Kopecký. Rozhodčí: Buchta. Hráno bez karet. Diváci: 45. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: P. Straka – V. Marel, D. Vágner, Z. Hampl, L. Formánek, T. Formánek, J. Všetečka, A. Doležal, L. Kopecký, P. Kraus, D. Kreibich, M. Šanovec, F. Machač, T. Mencl, J. Vágner.

Aktuální pohled na tabulku krajské soutěže starších žáků ZDE!

Mladší žáci

Podzimní výsledky dvorské party poslaly svěřence trenéra Libora Machače v krajském přeboru do silné skupiny E a zde zatím naši hráči na jaře nepodávají vůbec špatné výkony. Před posledním víkendem byli dokonce ve hře o první příčku a tu jim přiblížilo povinné vítězství nad společným týmem Úpice a Rtyně. Pak ale přišel v Úpici zápas proti dalšímu souklubí Chlumec/RMSK Cidlina a tento duel modrobílým nevyšel.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Úpice/Rtyně 5:1 (2:0)

Branky: Adam Doležal 3, Tomáš Formánek 2 – Martin Kábrt.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Chlumec/RMSK Cidlina 2:5 (0:3)

Branky: Tomáš Formánek, Zdeněk Hampl – Petr David 3, Jan Černík 2.

Sestava Dvora v turnaji: L. Hynek – Z. Hampl, Jakub Vágner (ročník 2006), T. Jahnátek, M. Herman, T. Formánek, F. Mencl, L. Formánek, F. Pracný, J. K. Hlaváček, O. Hynek, A. Doležal, J. Langpaul, V. Lahučký. Rozhodčí: Mlynář. Diváci: 20.

Aktuální pohled na tabulku krajského přeboru mladších žáků ZDE!

Starší přípravka

Padesátiprocentní bilanci přineslo také vystoupení starší přípravky na turnaji v Rudníku. Svěřenci trenéra Libora Špačka zde nejprve prohráli utkání s Baníkem Radvanice, pak si zlepšili náladu výhrou nad domácím kolektivem.

 • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – FK Baník Radvanice 3:7 (2:3)
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Rudník 5:4 (3:2)

Sestava Dvora v turnaji: J. Budinský – V. Joska, A. Just, J. Karban, D. Langer, M. Merta, L. Mráček, P. Větrovský, A. Vojtěch, Jakub Vágner (ročník 2008), Š. Ryba, D. Grigoriadi, A. Zemánek, J. Dufek. Rozhodčí: J. Matějka. Diváci: 25.

Aktuální pohled na tabulku okresního přeboru starší přípravky ZDE!

Mladší přípravka

Naši nejmenší fotbalisté o víkendu mohli využít domácího prostředí a před vlastními rodiči a dalšími fanoušky se jim dařilo na výbornou. Svěřenci kouče Michala Růžičky nejprve rozstříleli sympaticky bojující Lánov 12:0 a ve druhém utkání zvládli přestřelku s kvalitním soupeřem z Mladých Buků.

 • TJ Dvůr Králové nad Labem – TJ Lánov 12:0 (6:0)
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – FC Mladé Buky 9:5 (6:2)

Branky Dvora v turnaji: Jan Pavlis 5, Adam Růžička 5, Ondřej Sieger 4, Matyáš Šturm 3, Kryštof Šturma, Václav Šůna, Štěpán Šanovec a Tomáš Schwarzer po jedné.

Sestava Dvora v turnaji: Š. Šanovec – M. Šturm, O. Sieger, T. Schwarzer, A. Rlžička, J. Pavlis, V. Šůna, K. Šturma, M. Neumann. Rozhodčí: J. Pracný. Diváci: 30.

Aktuální pohled na tabulku okresního přeboru mladší přípravky ZDE!

Program dvorských mužstev na další týden

Sobota 19. května

 • 9.00: mladší přípravka turnaj v Trutnově (Trutnov 5:5, Trutnov dívky 4:6 a Vrchlabí 4:8)
 • 10.00: mladší žáci turnaj v Hořicích (Javorka 3:0 a Hořice 0:0)
 • 17.00: starší dorost pod Hankovým domem proti Borohrádku (výhra 2:0)

Neděle 20. května

 • 9.30: starší žáci pod Hankovým domem proti Hořiněvsi (3:3 a na penalty výhra 6:5)
 • 10.00: starší přípravka turnaj v Bílé Třemešné (soupeři Rudník 11:6 a Bílá Třemešná 10:4)
 • 17.00: muži A pod Hankovým domem proti Živanicím
 • 17.00: muži B utkání v Železnici, odjezd 15.15 (Šorm 20)

Středa 23. května

 • 17.00: starší žáci utkání v Hostinném, odjezd 16.00 (Šorm 20)

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing