28.03.2019 14:37

Ztráta, se kterou se nepočítalo. Dvůr srazily dva brejky v podání futsalisty Rešetára

Ztráta, se kterou se nepočítalo. Dvůr srazily dva brejky v podání futsalisty Rešetára

Při pohledu na tabulku nás v neděli čekal velmi důležitý zápas. Pod Hankovým domem jsme přivítali soupeře, kterému s 18 body patřila sestupová příčka. V případě vítězství jsme se Slatiňanům mohli „utrhnout“ na rozdíl šesti bodů.

To se ale nestalo. Po bezkrevném výkonu Dvoráci na divizního nováčka nestačili. Stejně jako na podzim jsme hostům podlehli rozdílem jediné branky. O oba střelecké úspěchu vítězů se postaral futsalový reprezentant Rešetár, za Dvůr v první půli krásnou hlavičkou vyrovnával Ondra Ujec.

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Spartak Slatiňany 1:2 (1:1)

Ne snad, že by naši hráči byli v duelu s nováčkem horším týmem, na rozdíl od podzimních domácích duelů jim však scházel větší tah na branku. První poločas ještě divákům nabídl pohledný fotbal. S naším týmem vůbec neotřásl brzy inkasovaný gól po precizně sehraném brejku. Ani fakt, že dvorští fanoušci i někteří hráči reklamovali ruku hostující fotbalisty při zpracování. Z dorážky Kubu Vaníčka překonával Rešetár.

Od inkasované branky jsme byli lepším týmem, před hostujícím gólmanem Jandou bylo živo, prosadit se ale dokázal pouze Ondra Ujec, jenž ve 24. minutě vyrovnával na 1:1.

Po pauze jsme začali dobře. Zdálo se, že tým půjde i za druhým gólem a soupeři oplatí obrat z 0:2 na 3:2, který se udál na podzim. Nakonec ale bylo vše jinak. Z vůbec první akce ve druhé půli hosté skórovali podruhé, když se parádní akcí prezentoval znovu Rešetár. Ve zbytku utkání byla naše snaha o tlak nulová a s náznaky šancí si slatiňanská defenzíva poradila.

Prskat jsme tak mohli jen po necitlivém ukončení zápasu, kdy hlavní sudí vůbec neváhal a místo nastaveného času zvolil hvizd vteřinu o uplynutí devadesáti minut.

Porážka je pro náš tým s ohledem na dosavadní bilanci z domácího trávníku nečekaná a nepříjemná. Soupeř se na nás bodově dotáhl. O nápravu se Dvoráci mohou pokusit už tuto sobotu dopoledne, kdy se představí na hřišti posledního Turnova (10.30).

Fakta – branky: 24. Ujec – 6. a 54. Rešetár. Rozhodčí: Makovička. ŽK: 3:3. Diváci: 250. Poločas: 1:1. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal, Macháček, Tomeš – P. Václavek (65. Fejk), Tauchman (57. O. Vaníček), J. Dvořák (80. Kruliš), Knespl O. Ujec, VitebskýSK Spartak Slatiňany: Janda Radouš, Hauf, Valda, J. Stránský – Doša (77. J. Václavek), Zavřel (65. Vácha), Slováček (86. Kopecký), Ráliš, Rešetár (90. Malý Koudelka.

Ohlasy trenérů

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové: „Nemohu být spokojen s výsledkem, ani s výkonem mužstva. Ten byl u většiny hráčů výrazně podprůměrný. Ač jsme po celý zápas měli míč více pod kontrolou, naše převaha byla pouze platonická. Po vyrovnání to vypadalo, že utkání zvládneme. Pak šel ale soupeř z první své akce po přestávce znovu do vedení a my už podruhé odpovědět nedokázali. Z výkonu hráčů jsem hodně zklamán. Nyní nás v Turnově nečeká nic lehkého.“

Petr Myška, trenér SK Spartak Slatiňany: „Do Dvora jsme jeli s respektem, protože doma body moc nerozdává. Byl to bojovný, vyrovnaný zápas a jsem rád, že jsme ho zvládli. Začátek nám vyšel výborně, brzy jsme se dostali do vedení a dobře, až na jednu chybu, bránili. Jinak jsme soupeři moc šancí nedovolili. Ve druhém poločase jsme dali opět rychlý gól a, na rozdíl od první půle, jsme už vyrovnání nepovolili. Musím pochválit všechny hráče a doufám, že takto budeme hrát i v dalších zápasech.“

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

 • kritika | Jan | 30.03.2019 09:17:42 | reagovat

  Pane Otradovský,souhlasím s komenty níže.Každý kdo hraje nebo hrával fotbal musí vidět i to o čem píše Karel.Na hřišti to skutečně vypadá,jako by hráli o deseti. Tauchman již dlouhodobě nepodává výkony hodné této soutěže.Na lavičce sedí hráči,kteří ho výkonostně převyšují.To,že jsme ze Dvora ještě neznamená,že fotbal budeme sledovat růžovými brýlemi.

 • kritika | jiří | 30.03.2019 09:00:05 | reagovat

  Nikdo nekritizuje že prohráli to ke sportu patří ale výkon který podali/kritizuje to i trenér/.

 • kritika | Tomáš Otradovský | 29.03.2019 22:23:59 | reagovat

  A mužstvo doma prohrálo poprvé od prvního kola. V sezoně články takřka nikdo nekomentoval. Teď se jednou nepovede zápas a hle: rázem komentáře. Skoro bych zapomněl, že jsem ze Dvora Králové :-(

 • zklamání | Karel | 29.03.2019 18:07:18 | reagovat

  Trenére, pokud se budou po hřišti pohybovat hráči jako je Tauchman,tak to zklamání bude trvat dál.Copak se dá hrát divize se zařazenou dvojkou?To stačí tak na Béčko.U tohoto hráče,který nebrání ,neútočí, končí všechny akce.V tomto utkání se potkal snad 5 X s balónem a o které většinou přišel.Na obdržených brankách, kterým jen za poklusu přihlížel, má také on zásluhu.Baví ho to vůbec?A co fotbalově starší generaci spoluhráčů,kteří musí běhat za něho?

 • Souhlas | Pitr | 28.03.2019 19:14:38 | reagovat

  Plně souhlasím s trenérem velké zklamání---není ta krásná dlažba připravena na odchod do Krajského přeboru?

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing