Stadion

Hlavní sídlo mají královédvorští fotbalisté na stadionu pod Hankovým domem. Domácí duely zde hrají muži "A" i "B", nejmenší fotbalisté a v případě slušného počasí i jiné celky.

Kdo pamatuje více než posledních deset let, ten jistě vzpomene na dobu, kdy se o travnatý povrch hřiště starala pod Hankovým domem rodina Broučkových. Pod jejich přísným dohledem vypadal trávník velice slušně. Po jejich odchodu se ale povrch výrazně zhoršil a trávníku nepomohl ani fakt, že pár metrů vedle stadionu protéká řeka Labe. Stadion lze vidět i v pořadu České televize CYKLOTOULKY).

Přišla ale jarní část roku 2004 a v ní bojovali královédvorští fotbalisté zcela nečekaně o postup do divize! Když už se zdálo, že by mohla být bitva o celostátní soutěž, zažádal klub o možnost dotace na kvalitní povrch, a jelikož v té době byla v běhu akce "Zalený trávník", uspěl fotbalový oddíl s žádankou, která se opírala o úspěchy nejen kolektivů dospělých, ale také mládežnických. Se zbytkem financí nutných k opravdu kvalitnímu projektu přišli pomoci partneři klubu a brzy tak mohl být otevřen stadion, na který mohla být dvorská fotbalová veřejnost právem hrdá.

Premiéru v divizi tak viděl náhradní stadion v Podharti a pod Hankův dům se divize poprvé podívala v 7. kole při utkání Dvora Králové s Velimí. Vítězství 2:0 tehdy sledovalo 1400 diváků. O tisíc více přišlo hned o čtyři dny později na duel Poháru ČMFS mezi domácím kolektivem a Slovanem Liberec (0:5). Vůbec nejvyšší návštěvu pak tribuna a protilehlá stráň zdejšího stadionu pamatuje ze záží roku 2006, kdy Dvůr u příležitosti 100 let od založení klubu, přivítal v Poháru ČMFS pražskou Spartu (2:5) a nádherné utkání sledovalo 4250 diváků.

                                                               

No a hřiště číslo dvě? Tím je již zmiňovaný stadion v Podharti. Také zde se hrací plocha zlepšila, především je ale určena pro trénování všech mládežnických kolektivů, vyjma přípravek. Zajímavostí je fakt, že divizní "A" mužstvo na tomto hřišti dlouho neprohrálo žádný mistrovský zápas. Až v premiéře letošního jara nestačilo na fotbalisty z Ústí nad Orlicí (0:1).

V kalendářním roce 2011 došlo k důležité věci. Stadion v Podharti změnil po letech svého majitele a stal se jím podnikatel Jiří Hlavatý, zároveň vlastník královédvorského podniku Juta, a. s. Jelikož se jeho firma zabývá mimo jiné i výrobou umělých trávníků, věří fotbalový oddíl, že se konečně podaří ve městě vybudovat tolik potřebnou plochu s umělým povrchem. Už kvůli řadě úspěchů z posledních let by si to kopaná ve Dvoře králové nad Labem zasloužila.

Kudy na stadion pod Hankovým domem?

  • Když do města přijedete takřka ze všech směrů (od Hradce Králové, Jaroměře, Jičína, Žirče, ..), platí, že se musíte dát směrem na ZOO a Safari. Ještě před "zvířecí chloubou města" se totiž ocitnete na nábřeží kolem řeky Labe a právě zde je ze silnice na druhém břehu rozsáhlý stadion krásně vidět. "Zády k Vám" je tribuna k sezení pro cca 230 diváků, naproti ní pak s několika lavičkami travnatá stráň, na kterou se vejdou více než čtyři ticícovky lidí.
  • Pokud přijedete do městě ze směru od Bílé Třemešné a tudíž první, nač narazíte je právě ZOO - pojedete kolem ní dál a na nábřeží nemůžete stadion minout. Budete jej mít po levé ruce a cestu k němu bez problémů najdete.
  • Poslední cesta do Dvora Králové vede z Vrchlabí, Hostinného nebo Trutnova. Pak je potřeba dát se směrem do centra města a ještě před ním "Na Karlově" sjet dolů k Labi (opět směr ZOO) a na poslední odbočce před řekou se dát doleva na cestu přímo proti stadionu.

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing