Kouč Šturma: Nastala opravdu tvrdá realita dvorské kopané - začali jsme shánět hráče

autor:
|
04. března 2023

Neuvěřitelnou devatenáctou sezonu v řadě kroutí ve Fortuna Divizi C fotbalisté Dvora Králové nad Labem. Zatímco však ve svých začátcích klub v celostátní soutěži atakoval příčky v horní polovině tabulky, poslední roky výsledkově strádá.

Důvodem je především hráčská politika. Před lety se tým mohl spoléhat na hromadu vlastních odchovanců, těch však momentálně v kádru ubylo a pomoci si oddíl musí sháněním posil. Vedení v poslední době dokonce začalo sahat až za hranice Česka.

Vše začalo triem fotbalistů z jižní Evropy, nyní mají Dvoráci v sestavě hned šest hráčů z Afriky. Pro soupeře tak budou na jaře zpočátku nečitelní, otázkou však je, jak brzy se nová sestava stihne sehrát. Ostatně se stejným problémem Východočeši bojovali také v podzimní části soutěže.

Na povel má tým od léta 2022 zkušený trenér František Šturma, s nímž se Deník nejen že ohlédl za podzimním divizním děním, ale také zhodnotil zimní přestávku a cíle do jarní části.

Trenére, do Dvora Králové nad Labem jste přišel před touto sezonou krátce poté, co se místní mužstvo zachránilo v divizní skupině C. S jakými představami jste kormidlo u zdejšího A týmu přebíral?

Na přípravu v letním období bylo opravdu málo času, přesněji čtyři týdny. Největší problém ale byl ve složení kádru. V době mého příchodu bylo v kabině pouze pět hráčů, kteří měli na divizní soutěž. Do tréninkového procesu se kluků zapojilo více, šlo ale o borce z bečka, které hraje I. B třídu, dále pak o mladé kluky z dorostu, kteří kvalitou na divizní soutěž (zatím) nedosahovali.

Co v takové situaci následovalo?

Mnoho možností nebylo. Nastala opravdu tvrdá realita dvorské kopané - začali jsme shánět hráče. V letním období jsem osobně kontaktoval více jak stovku fotbalistů, bylo to neskutečně mnoho. S takovým případem jsem se nikdy nesetkal. A co víc, hráči buď neměli zájem divizi hrát, nebo jednoduše kvalitami divizní úrovně nedosahovali. Byl jsem proto moc rád, když se nám vůbec podařilo složit kádr dohromady.

Byl jste dopředu seznámen s hráčským kádrem a situací, při níž jej bylo potřeba výrazně doplnit?

Ano byl. Věděl jsem od majitele klubu pana Karadzose, že skončilo větší množství hráčů, ale upřímně jsem nečekal, kolik kusů a v jaké kvalitě tady zůstalo. Nezbylo nic jiného, než si vyhrnout rukávy a začít poctivě pracovat, abychom měli vůbec koho trénovat. Pomohly mi mé zahraniční kontakty na manažery a podařilo se nám sehnat čtyři hráče z ciziny. Nejen, že šlo o dobré fotbalisty, o dva z nich byl velký zájem ve vyšších soutěžích, ale především se ukázalo, jak dobří jsou charakterově. Zapadli velice rychle do chemie naší kabiny.

Máte za sebou velmi náročný podzim. Odpovídá průběžná čtrnáctá pozice v tabulce tomu, co mužstvo na podzim na hřišti předvádělo?

Některé zápasy jsme určitě měli zvládnout lépe, ale to už víme všichni a nejde to vzít zpět. Některé duely jsme zase naopak zvládli až překvapivě dobře a překvapili jak soupeře, tak naše fanoušky. Cenná vítězství přišla například v domácích duelech s rezervou Liberce nebo v derby proti Trutnovu.

Co vám tedy podzim v divizi ukázal?

Především fakt, že hrát se v této soutěži dá s každým soupeřem, ale musíme být konkurenčně schopní ve všech zápasech. A to jsme v podzimní části nebyli. Kvalitou jsme měli určitě slabší kádr než ostatní. Když přišlo nějaké zranění nebo jakýkoliv jiný hráčský výpadek, chyběla kvalitní náhrada. Byla to pro nás cenná zkušenost do zimní práce, bylo potřeba kádr doplnit. Společně s Davidem Vitebským jsme na tom už od listopadu pracovali.

Už na začátku rozhovoru jste říkal, že shánět nové hráče není v této době snadné. Povedlo se to tedy v zimě lépe? 

Během zimní přestávky byl na shánění nových posil přece jen delší prostor. Opět jsem oslovil mnoho českých hráčů, tentokrát jich bylo okolo šedesáti (usmívá se). Některé jsme měli osobně vytipované a už v listopadu a prosinci je měli v klubu na zkoušce. S někým jsme se dohodli na spolupráci a jsme rádi, že tu jsou. Nepřestávali jsme pracovat a nakonec přivedli dohromady osm nových fotbalistů.

Váš kádr pro jarní část je tudíž uzavřen?

Nemusí tomu tak být, stále ještě někdo přijít může. Jestli se nám tým povedlo dostatečně posílit a stabilizovat, to ukáže až samotná jarní část soutěže. Už teď ale mohu říct, že jsme oproti podzimu jak týmově, tak individuálně silnější. Jsem rád, že se nám podařilo zapojit do týmu dva vlastní dorostence Dominika Rydvala a Ondru Hynka. Jde o dva poctivé kluky, kteří dostávali v přípravě hodně prostoru a postupnými kroky se zlepšují. Jsou na dobré cestě, aby jednou ve Dvoře Králové nad Labem hráli v seniorském mužstvu a aby byli novými tahouny mužstva. Musí samozřejmě ještě získávat zkušenosti, důležité je, že oni sami na sobě chtějí pracovat.

Krom mladých odchovanců se trochu netradičně TJ Dvůr Králové nad Labem ohlíží po posilách v Africe. Kde se tento nápad, chcete-li strategie vzaly? A daří se dle představ?

Není to tak, že bychom celý tým chtěli tvořit zahraničními hráči, to určitě není můj styl práce. Ale k tomuto kroku nás donutily okolnosti. Ze strany mladých kluků z východních Čech není dostatečný zájem hrát divizi, navíc to podle mého názoru bude horší a horší. Když si hráče sami nevychováte a nemáte dostatečně velkou hráčskou základnu, musíte se porozhlédnout po okolí. Když ale od hráčů není zájem dojíždět a věnovat fotbalu více času, nic jiného nám pak nezbylo a museli jsme se podívat v zahraničí. Afričtí hráči jsou většinou jinak nastavení a musí si zvykat na evropský styl fotbalu. Bývají hodně ofenzivně ladění, individuálně techničtí, ale mají nedostatky v týmovém pojetí a v defenzivní činnosti. Když jste s nimi trpěliví a učíte je to, rychle pochopí, že jim chcete pomoci a nakonec se posunou i v taktice.

Jak byste tedy popsal dosavadní práci s hráči z Nigérie či Trinidadu a Tobaga, které v kádru máte? Jaký je u nich přístup k fotbalu?

Ne všechno se vždy povede, když se snažíte a budujete něco jinak. V podzimní části se nám například nepovedl hráč Suleiman. Nejenom, že nám herně nepomohl, ale ani lidsky nezapadl do kabiny. Jenže jak jsem říkal, v létě nebylo moc prostoru. Tuto chybu beru jednoznačně na sebe. Na začátku nevidíte věci charakterové, koukáte se pouze na herní kvalitu hráče. Tento hráč si začal myslet, že přišel do Realu Madrid. Co se týče ostatních třech kluků z Trinidadu a Tobago, byli všichni fajn. Pomohli nám herně a hlavně byli charakterově „zdraví“ a pozitivní. Snažili se učit novým věcem a plnili vše, co jsme od nich v tréninku a zápasech chtěli. Jsme moc rádi, že je můžeme využít i v jarní části soutěže.

Jak už jste řekl, v zimě jste dali dohromady opět z velké části obměněný kádr. Jak jste zatím s přípravou spokojen a co vám ukázaly přípravné zápasy?

Šlo o doplnění o konkurenčně schopné hráče. Chci, aby na sebe hráči na jednotlivých postech vytvářeli větší konkurenci. Musejí chtít se den po dni zlepšovat. Jedině potom budeme silní jako tým. S přípravou jsem spokojený, odtrénovali jsme opravdu vše, co bylo naplánované, v přípravných zápasech se ukázalo, kdo ještě musí přidat. Absolvovali jsme i menší třídenní soustředění, kde se stmelila parta, vytvořila se chemie mezi stávajícími a novými hráči.

Soustředění? To ve Dvoře Králové nad Labem dlouho nebylo...

Vím o tom a musím poděkovat panu majiteli Karadzosovi, že nám ho umožnil uskutečnit. Všechny věci, které jsme v zimní přípravě dělali, je teď ale potřeba přenést na hrací plochu – každý týden. Na soustředění si hráči zvolili nového kapitána Davida Vitebského, jeho zástupcem pak dalšího odchovance klubu Tomáše Pichu. Na nich teď bude ležet i větší zodpovědnost. Rád bych se tu ale zmínil o jiné věci, která souvisí s výchovou hráčů ve Dvoře Králové nad Labem!

Povídejte.

Jsou tady pro fotbal vytvořeny opravdu moc špatné tréninkové podmínky. Zázemí je tu až neuvěřitelně zastaralé. Mnoho okolních měst je v tomto ohledu úplně na jiné úrovni. Město málo podporuje fotbal a mě to mrzí ač nejsem místní. Kdo nevěří, měl by se přijít podívat na zázemí a například prostory zdejších kabin. Na první pohled je vidět, že se mnoho roků do celého areálu stadionu nic neinvestovalo. Divím se, že to městu nevadí.

Zajímal jste se o důvody, proč tomu tak je a co by se dalo dělat jinak?

Samozřejmě mě tyhle věcí zajímají. A nechápu především jednu zásadní věc. Proč ve městě mají firmu, která vyrábí a do celého světa vyváží umělé trávníky, přitom ve Dvoře Králové nad Labem klasické hřiště s umělým trávníkem a rozměry na fotbal není? Takto se fotbal v tomhle městě ani nemůže dál posunout. Mrzí mě to už kvůli hráčům, jací tu jsou. Trénujeme na malém hřišti, zaplať pánbůh za něj, za velkým ale v zimním období jezdíme všude možně. Trénovali jsme teď v Nové Pace, zápasy hráli ve Vrchlabí, Hradci Králové… I v tom vidím problém, proč sem talentovaní mladí hráči nechtějí jít, proč odsud místní odcházejí jinam. Bez důstojnějších tréninkových ploch a zázemí pro všechny věkové kategorie se fotbal ve Dvoře nemůže zlepšovat. Může pouze a jen přežívat.

Pojďme zpátky k vašemu týmu. Když se Dvoráci v divizi zachraňovali před rokem, přivedli do klubu zkušené hráče typu Marka Plašila či Jiřího Janouška. Nyní dáváte příležitost mladým fotbalistům. Bude to správný krok?

Něco jsme si s majitelem panem Karadzosem řekli. Například, že chceme budovat tým. Chceme, aby tady bylo více hráčů, kteří budou chtít v partě pokračovat. Ne, aby tu zase před novou sezonou v kabině sedělo pět kluků a začínalo se od znova. Za každým trenérem by mělo něco zůstat. Snažím se, aby tady zůstalo jádro týmu na další sezony, aby se doplnilo třeba jen kosmeticky. Uvidíme, zda se nám to podaří.

Mimochodem, na úvod jara máte velmi těžký los. Představíte se dvakrát „venku“, navíc na hřištích soupeřů z první poloviny tabulky. Může to být výhoda či nevýhoda?

Každý zápas bude těžký a je jedno, jestli hrajeme venku nebo doma. Musíme začít vozit body i ze hřišť soupeřů. Proto kluky nabádáme, ať nekoukají s kým a kde hrajeme. Celou zimní přípravu jsme hráli „venku“, to by pro nás mělo být pozitivní, jsme na to teď zvyklí. Když budeme hrát jako tým, jeden za druhého, na hřišti pracovat a navzájem si pomáhat, jako tomu bylo v zimní přípravě, je jedno, kde nastoupíme. Doma nás podpoří naši příznivci, to je pak samozřejmě ještě lepší. Ale na hřišti to stejně musíme uhrát sami.

Máte momentálně k dispozici kádr, který má schopnosti divizní příslušnost zachránit?

Pevně věřím, že ano. Když budou kluci zdraví a budou se vždy soustředit postupně na každý jeden zápas, myslím, že to jako tým a společně jako celý klub zvládneme.

Co vlastně říkáte možné restrukturalizaci mistrovských soutěží, kterou chystá FAČR a jednat o ní bude i s jednotlivými kluby?

Uvidíme, jak vše dopadne. Momentálně je hodně různých fám a informací, ale žádná se zatím nezakládá na pravdě, jelikož vedení fotbalové asociace ještě o ničem nerozhodlo. Proto se tím ani já nenechávám znervózňovat a uvidíme, jak nakonec vše dopadne. Já jen doufám, že pro český fotbal vyhraje ta nejlepší možná volba.

Na závěr odbočím od Fortuna Divize C. Nedávno byla rozehrána poslední třetina nejvyšší domácí soutěže. Kdo z trojice Slavia, Plzeň, Sparta je pro vás letos největším favoritem na zisk titulu?

Co se týče první ligy, myslím, že bude velice vyrovnaná až do posledních zápasů. Bude záležet na momentálních výkonnostech jednotlivých týmů. Podle mě se o titulu rozhodne mezi pražskou Slavií a Plzní

Pokračujte ve čtení

Dvoráci rozjeli novou éru. Výhru nad Dobrovicí vystřílel nigerijský Suleiman

Třináct nových jmen přišlo o krátké letní přestávce do kádru fotbalistů Dvora Králové nad Labem. Změna nastala také na střídačce. V premiéře nové mužstvo porazilo celek Dobrovice 2:0.

 

Fotbalisté Dvora Králové nad Labem vstoupili úspěšně do nového ročníku Fortuna Divize C. Na domácím trávníku přehráli Dobrovice 2:0, když se o obě branky postaral nigerijský střelec Ibrahim Suleiman. Vítěznou premiéru na lavičce prožil nový trenér František Šturma.

Dvůr Králové nad Labem – Dobrovice 2:0 (2:0)

Všechno jinak. Fotbalisté Dvora Králové nad Labem v neděli vstoupili do své již 19. divizní sezony za sebou, oproti všem předchozím ale představili naprosto odlišný kádr. V základní sestavě zůstali pouze čtyři odchovanci klubu. Vladimír Matula, Tomáš Picha, Martin Hruška a David Vitebský. Zbytek sestavy tvořily letní posily, z toho čtyři zahraniční.

Mimochodem nových tváří vedení oddílu přivedlo dohromady třináct, změnil se i šéf lavičky. Odstoupivšího Jiřího Kuneše vystřídal František Šturma, jenž naposledy vedl třetiligový Chlumec nad Cidlinou.

A premiéra Dvorákům vyšla náramně. Po sedmi letech pod Hankův dům dorazil dříve tradiční soupeř z Dobrovice a zásluhou dvou branek z prvního poločasu domácí vyhráli 2:0.

Obě trefy nesly podpis Nigerijce Suleimana. Čtyřiadvacetiletý borec se zkušenostmi z pražské Sparty se poprvé prosadil v 11. minutě. Nákop Hrušky hlavou prodloužil Vitebský a šikovný středopolař obloučkem přehodil hostujícího kapitána Bartoše – 1:0.

Modrobílí v první půli působili svěže, řada akcí si vysloužila potlesk diváků a podruhé se obecenstvo radovalo čtyři minuty před pauzou. Znovu vše začalo dlouhým pasem, tentokrát od gólmana Matuly. Míč prodloužili postupně Allen s Vitebským a na konci akce byl znovu oblouček v podání Suleimana – 2:0.

Ve druhém poločase o sobě stále častěji dával vědět hostující celek. Středočeši byli více na balonu, přes pozorně hrající obranu soupeře se ale ne a ne propasírovat do šance. Ty nakonec přišly dvě, v žádné z nich ale hosté kontaktní trefu nevydolovali.

Šturmovi svěřenci se tak mohli radovat z cenné výhry 2:0 a do sezony vykročili tím nejlepším možným způsobem. Hned ve druhém kole navíc opět nastoupí doma, když v neděli přivítají Hlinsko.

František Šturma, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem:

„Měli jsme velice dobrý vstup do utkání a už v první minutě přišla gólová šance. Celkově musím kluky za celý první poločas pochválit, soupeře jsme přehrávali, po zásluze jsme daly dva krásné góly, které nám zajistily tři body. Druhá půle od nás herně dobrá nebyla. Soupeř byl lepší, ale výhru už jsme si i s trochou štěstí vzít nenechali. Tato fáze zápasu nám ukázala, že rozhodně máme na čem pracovat.“
Zdroj: https://krkonossky.denik.cz/fotbal-divize/dvoraci-rozjeli-novou-eru-vyhru-nad-dobrovici-vystrilel-nigerijsky-suleiman-2022.html

Číst více
Rychlé K.O. pro Matulu, pak pro celý mančaft. Dvoráci na Benátky vůbec nestačili

Porazit dvorští fotbalisté soupeře z Benátek nad Jizerou, pak by se oba celky v tabulce potkaly na podobných příčkách a rozdíl mezi nimi by byl jeden bod. Vše je ale jinak. Hosté pod Hankovým domem suverénně a hlavně zaslouženě vyhráli, usadili se na druhé příčce, zatímco Dvoráci jsou předposlední.

 

Naprosto zaslouženou porážkou skončil pro fotbalisty Dvora Králové nad Labem duel 4. kola Fortuna Divize C. Tři body si ze stadionu pod Hankovým domem odvezl velmi dobře hrající tým z Benátek nad Jizerou.

 

Dvůr Králové nad Labem – Benátky nad Jizerou 0:3 (0:1)

Domácí výhra nad Dobrovicí, pak dvě porážky. A teď třetí v řadě. Vstup do sezony musí ve městě na Labi hodnotit jako neúspěšný. Však se to odrazilo i v pohledu na tabulku, kde svěřenci trenéra Šturmy klesli už na předposlední příčku.

To jejich nedělní soupeř se po hladkém vítězství 3:0 vyhřívá na druhé pozici. Po zásluze. Středočeši ve Dvoře demonstrovali sílu, nutno dodat, že jim soupeř cestu za dalšími třemi body usnadnil.

Dvůr Králové n. L. - Benátky n. J.Zdroj: Renata JírováHosté byli lepším týmem a k cestě za úspěšným výsledkem jim už v prvním poločase pomohly tři momenty. Na konci šesté minuty inkasoval míčem tvrdý direkt gólman Matula, načež musel po pár minutách střídat. Jeho náhradník Václavík ke smůlu domácích ve 22. minutě neudržel balón po nenápadném centru do šestnáctky, ten spadl k nohám Macka a hosté rázem vedli.

Třetím zásadním momentem utkání byl fakt, že byli domácí zcela neškodní v útočné fázi. Snad jen parádní křídelní akce Allena snesla přísnější měřítko, k vyrovnání ale krátce před pauzou nevedla.

Po přestávce Dvoráci usilovali o zvrat. V 55. minutě byl na hranici faulu zastaven Hospedales, v obraně domácího mužstva vznikla díra a té trefou do prázdné branky využil Mbah. Z trestného kopu mohl naděje Východočechl vykřesat Vitebský, na ohrožení gólmana Dědka to ale nestačilo.

Poslední slovo tak měli znovu hosté, přesněji Slicho, jenž povedenou technickou ranou upravil na konečných 0:3.

 

František Šturma, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem:

„Soupeři musím pogratulovat, protože byl lepší, dynamičtější a fotbalovější. Benátky mají dobrý tým, jsou jedním z aspirantů na postup. My jsme ve stádiu práce, protože náš tým se tvořil zhruba před třemi týdny. Kluci si na sebe zvykají, nějakým způsobem pracujeme. Sedá si to, ale musíme více přidat, protože takto to nejde. Děláme spousty chyb, Benátky nás jednoznačně přehrály, mají lepší tým.“

 

Martin Hruška, hrající asistent trenéra TJ Dvůr Králové nad Labem:

„Utkání se nám vůbec nepodařilo. Benátky byly lepší ve všech směrech. Gratuluji soupeři k vítězství.“

 

Tomáš Staněk, trenér SK Benátky nad Jizerou:

„Utkání se mi dobře hodnotí. V něčem bylo podobné tomu z minulého týdne, s tím, že dnes byl trošku jiný vývoj zápasu. V prvním poločase jsme vstřelili branku, což se nám minulý týden nepodařilo. Do dvacáté minuty jsme měli tři jasné brankové příležitosti, které jsme měli proměnit. Naštěstí jsme poté skórovali a zápas měli pevně v rukou. Byli jsme dobře připravení. Naše výhra je naprosto zasloužená.“

Číst více
Nadšení a dobrá nálada jsou pryč. Dvoráci inkasovali tvrdý direkt od Hlinska

Dvorský trenér František Šturma označil porážku svého mužstva za zaslouženou. „Bohužel jsme absolutně nenavázali na předchozí povedené utkání s Dobrovicí a po velkých individuálních chybách jsme naprosto po zásluze prohráli. Soupeř byl v zápase lepší, důraznější, naprosto ve všech fotbalových aspektech před námi.“

 

Přesně před týdnem se fotbaloví funkcionáři i fanoušci ve Dvoře Králové nad Labem rozplývali nad vydařeným vstupem do sezony. Po dlouhé době konečně vítězný start! Uplynulo sedm dní a euforie je ta tam. Dvoráky pod Hankovým domem zostudil tým Hlinska, za záda gólmana Václavíka nasázel pět branek.

 

Dvůr Králové nad Labem – Hlinsko 0:5 (0:3)
Upřímně, takový debakl se v neděli na královédvorském stadionu nečekal. Velmi slušně zaplněná tribuna byla zvědava, zda domácí fotbalisté naváží na týden staré nadějné představení proti Dobrovici a zda na své konto připíší další tři body.

Nestalo se. Plně koncetrovaný soupeř domácí tým absolutně nepustil do hry a když se k tomu přidaly hrubé individuální chyby, padaly do branky svěřenců trenéra Šturmy jedna trefa za druhou.

Ta první přišla po hrubce gólmana ve 26. minuty. Václavík velmi dobře zareagoval na centr hostujícího mužstva, věřil si, že nebude muset míč boxovat a „zalepí“ jej v rukavicích. V souboji mu však balón vypadl přesně k nohám Křižáka a před ním už stála snadná úloha vrátit jej do sítě – 0:1.

Tenhle moment týmem otřásl a za dalších sedm minut se Hlinsko radovalo z další trefy. Aby toho nebylo málo, ve 44. minutě se pokračovalo ve hře po sporném zákroku na Hrušku a nekoncentrovanou obranu Dvora potřetí ztrestal Mayer.

Dvoráci byli zralí na ručník, k výraznému zlepšení nevedly ani změny v sestavě. Ve druhé půli mohl vykřesat naději na zvrat Hrubý, hlavičku mu ale na břevno vyškrábl gólman Doležal a dorážku Allena zblokovala obrana.

Domácí si tak kalich hořkosti dopili do dna. Čtvrtý zásah jim uštědřil Mayer a potupné bůro dokonal čtyři minuty před koncem střídající Hlouš.

 

František Šturma, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem:

„Bohužel jsme absolutně nenavázali na předchozí povedené utkání s Dobrovicí a po velkých individuálních chybách jsme naprosto po zásluze prohráli. Soupeř byl v zápase lepší, důraznější, naprosto ve všech fotbalových aspektech před námi. Nezbývá nám než se z tohoto duelu ponaučit. Dostali jsme pořádnou facku a musíme věřit, že se z ní co nejdříve oklepeme a nic podobného už se nestane.“

 

Martin Slavík, trenér FC Hlinsko v Čechách:

„Vzhledem k tomu, jak proběhlo první kolo, tak jsme čekali těžké utkání. Soupeř se prezentoval, že do soutěže vstoupil skvěle a musí se s ním počítat, zaměřili jsme se na jeho zápasy, přizpůsobili jsme tomu střed pole, vyčetli jsme, že používají dlouhé nákopy a po nich se útočníci prosazují. Zareagovali jsme na to rozestavením obrany a středové formace a jsem moc rád, že se to vyplatilo. Střed pole jsme ovládli, měli jsme odražené balony a na jejich nákopy byli nachystaní. Soupeř hrozil ze standardních situací, ale to jsme si pohlídali. My měli nějaké šance a výsledek je z venkovního zápasu perfektní. Jsou odehraná dvě kola, nic to neznamená, jsme rádi za tři body z venku, ale nebudou znamenat nic, pokud nebudou v následujících dvou domácích zápasech potvrzeny.“

Číst více

Nenašli jste, co hledáte?

Prohlédnout si archiv novinek