Stadion pod Hankovým domem

Naše hlavní sídlo

Kdo pamatuje více než posledních deset let, ten jistě vzpomene na dobu, kdy se o travnatý povrch hřiště starala pod Hankovým domem rodina Broučkových. Pod jejich přísným dohledem vypadal trávník velice slušně. Po jejich odchodu se ale povrch výrazně zhoršil a trávníku nepomohl ani fakt, že pár metrů vedle stadionu protéká řeka Labe. Stadion lze vidět i v pořadu České televize CYKLOTOULKY).

Přišla ale jarní část roku 2004 a v ní bojovali královédvorští fotbalisté zcela nečekaně o postup do divize! Když už se zdálo, že by mohla být bitva o celostátní soutěž, zažádal klub o možnost dotace na kvalitní povrch, a jelikož v té době byla v běhu akce "Zalený trávník", uspěl fotbalový oddíl s žádankou, která se opírala o úspěchy nejen kolektivů dospělých, ale také mládežnických. Se zbytkem financí nutných k opravdu kvalitnímu projektu přišli pomoci partneři klubu a brzy tak mohl být otevřen stadion, na který mohla být dvorská fotbalová veřejnost právem hrdá.

Premiéru v divizi tak viděl náhradní stadion v Podharti a pod Hankův dům se divize poprvé podívala v 7. kole při utkání Dvora Králové s Velimí. Vítězství 2:0 tehdy sledovalo 1400 diváků. O tisíc více přišlo hned o čtyři dny později na duel Poháru ČMFS mezi domácím kolektivem a Slovanem Liberec (0:5). Vůbec nejvyšší návštěvu pak tribuna a protilehlá stráň zdejšího stadionu pamatuje ze záží roku 2006, kdy Dvůr u příležitosti 100 let od založení klubu, přivítal v Poháru ČMFS pražskou Spartu (2:5) a nádherné utkání sledovalo 4250 diváků.