Sestupem z divize fotbal ve Dvoře nekončí, možná právě začíná, říká prezident klubu

autor:
|
23. června 2023

V novém soutěžním ročníku naši fotbalisté nebudou hrát republikovou soutěž. Máme za sebou nevydařenou sezonu, po které jsme jako patnáctý celek tabulky sestoupili z Divize C. Stalo se tak po dlouhých devatenácti letech! „Chceme teď vytvořit tým postavený primárně z vlastních hráčů a klubové výchovy,“ má jasno šéf klubu Georgios Karadzos, jenž po ukončení mistrovského ročníku 2022/2023 odpovídal na otázky časopisu Fotbal v kraji.

Jak velké zklamání v klubu aktuálně panuje?
Kdo mě zná, ví, že jsem srdcař a i srdcem přistupuji k našemu klubu Tuto sezonu jsem, jako i každou jinou během těch 23 let, emotivně prožíval. Věřil jsem, že se v divizi udržíme, poněvadž jsem do posílení kádru investoval hodně úsilí a důkazem byla i snaha o rozšíření týmu o hráče ze zahraničí. Slibný začátek vystřídala studená sprcha v podobě několika prohraných zápasů v řadě. Jestli panuje v klubu zklamání? Samozřejmě nás to bolí a všichni se cítí unavení, ale už jsme si společně o některých věcech promluvili a stále máme hlavy vzhůru. Protože tím fotbal ve Dvoře nekončí, možná právě začíná.

Co podle vás rozhodlo o neúspěchu a sestupu v této sezoně?
Všechny sporty zasáhla situace s pandemií covidu a náš klub nevyjímaje. Od té doby je velmi těžké sehnat hráče na ligu, jakou je divize a pokud chcete být nejen úspěšní, ale především vyhrávat, musíte mít velký počet vlastních hráčů a dostatečné zázemí, které my bohužel aktuálně nemáme. Neustále si pokládám otázky a hledám odpovědi. Spíše vám řeknu, co sestup přinese. Přinese změny, nutné změny. Musíme se více soustředit na naše děti a vybudovat dostatečné mládežnické centrum a ocenit ty, kteří zůstávají věrní klubu a nechat odejít ty, kteří se k nám chtějí otočit zády.

Jak obecně hodnotíte letošní Divizi C?
Divize C je jedna z nejtěžších soutěží v celé republice, jsou zde velká města a myslím si, že chtějí postoupit. Proto potřebujete, jak už jsem uvedl dříve, velmi kvalitní mužstvo, abyste mohl obstát v této kvalitní soutěži. Nakonec rozhodla tři klíčová utkání.

Tým se ve Dvoře Králové v poslední době notně obměnil. Očekáváte, že se bude výrazně měnit i v letní pauze?
Očekávám velké změny napříč celým klubem, některé přicházejí samy, některé budeme muset vyvolat. Ale jsme tým! A jako tým chceme dělat další rozhodnutí. Nechci být teď konkrétní, protože některá rozhodnutí chci nejprve prodiskutovat se svými kolegy. Co mohu prozradit, je to, že chceme vytvořit tým postavený primárně z vlastních hráčů a klubové výchovy.

Hodně se mluvilo o tom, jakou soutěž vlastně bude Dvůr v příští sezoně hrát. Bude to krajský přebor?
Co mohu na tuto otázku odpovědět? Před 23 lety jsem slyšel, že fotbal skončí a neskončil. Já zůstávám u fotbalu dál, nenechám ho padnout. Dekáda trvající 19 let jednoho dne musela skončit a rozhodně to nevnímám jako ostudu.

Máte už v hlavě nějaké plány pro novou sezonu?
Důležité je vždy mít plán, bez něho děláte rozhodnutí a kroky, které ztrácí dlouhodobý dopad. Jednou z částí mého plánu je zaměřit se na mládež, vytvořit jakési centrum talentů. Zájem o fotbal je v našem městě značný a my potřebujeme dobré zázemí, více pracovat s našimi trenéry a také strategický plán, jak pracovat i se stávajícím osazenstvem klubu.

Jaký úkol teď tedy před sebe jako šéf klubu primárně stavíte?
Sestup nám ukázal, že je nutné soustředit se na klub nejen po stránce personální, ale i v otázce zázemí. Chtěl bych všem našim dětem a klukům vrátit do srdcí hrdost na náš klub a naše město. Před letošní sezonou jsem si dal velký úkol v otázce zázemí a snažím se s vedením města o lepší podmínky pro klub. Budu na tom pracovat i nadále. Před lety jsem takovým svým zaměstnancům říkal krizoví manažeři. Takže možná se jím stanu též.

Plánujete útok na návrat zpět do divize?
Ptáte se moc brzy, ale určitě chci náš klub do divize vrátit. Jestli to bude za rok, tři či pět, to netuším. Jedno vím jistě, chci sestavit takový kádr, který bude vyhrávat!

Jak obecně hodnotíte sezonu z pohledu celého klubu? Z čeho máte radost?
Fotbal je ve Dvoře Králové nad Labem aktuálně neoblíbenějším sportem. A to jak z pohledu základny hráčů, tak i z pohledu divácké návštěvnosti. Neúspěch v podobě pádu do nižší soutěže s sebou nese určitá negativa, ale stále tady máme další kategorie, které jsou na tom s výsledky velmi dobře. Nejen fotbal, ale sport celkově utváří váš charakter, učí vás vyhrávat, ale i přijímat prohry, věřím, že fotbal přinese všem našim 180 hráčům dostatečnou přípravu do budoucího života. Jsem na celý náš fotbalový klub hrdý. Děkuji všem trenérům, hráčům, členům klubu i realizačních týmů. Moc děkuji rodičům, divákům a příznivcům, zkrátka všem, kteří nás podporují a posouvají vpřed.

Co čekáte od příští sezony krajského přeboru? Sledoval jste letošní extrémně vyrovnanou soutěž?
Očekávám, že náš klub předvede nejlepší možný výkon. Samozřejmě se snažím sledovat všechny soutěže a přebor byl podobně vyrovnaný jako divize. S napětím očekávám, jaká bude další sezona.

Pokračujte ve čtení

Dvoráci rozjeli novou éru. Výhru nad Dobrovicí vystřílel nigerijský Suleiman

Třináct nových jmen přišlo o krátké letní přestávce do kádru fotbalistů Dvora Králové nad Labem. Změna nastala také na střídačce. V premiéře nové mužstvo porazilo celek Dobrovice 2:0.

 

Fotbalisté Dvora Králové nad Labem vstoupili úspěšně do nového ročníku Fortuna Divize C. Na domácím trávníku přehráli Dobrovice 2:0, když se o obě branky postaral nigerijský střelec Ibrahim Suleiman. Vítěznou premiéru na lavičce prožil nový trenér František Šturma.

Dvůr Králové nad Labem – Dobrovice 2:0 (2:0)

Všechno jinak. Fotbalisté Dvora Králové nad Labem v neděli vstoupili do své již 19. divizní sezony za sebou, oproti všem předchozím ale představili naprosto odlišný kádr. V základní sestavě zůstali pouze čtyři odchovanci klubu. Vladimír Matula, Tomáš Picha, Martin Hruška a David Vitebský. Zbytek sestavy tvořily letní posily, z toho čtyři zahraniční.

Mimochodem nových tváří vedení oddílu přivedlo dohromady třináct, změnil se i šéf lavičky. Odstoupivšího Jiřího Kuneše vystřídal František Šturma, jenž naposledy vedl třetiligový Chlumec nad Cidlinou.

A premiéra Dvorákům vyšla náramně. Po sedmi letech pod Hankův dům dorazil dříve tradiční soupeř z Dobrovice a zásluhou dvou branek z prvního poločasu domácí vyhráli 2:0.

Obě trefy nesly podpis Nigerijce Suleimana. Čtyřiadvacetiletý borec se zkušenostmi z pražské Sparty se poprvé prosadil v 11. minutě. Nákop Hrušky hlavou prodloužil Vitebský a šikovný středopolař obloučkem přehodil hostujícího kapitána Bartoše – 1:0.

Modrobílí v první půli působili svěže, řada akcí si vysloužila potlesk diváků a podruhé se obecenstvo radovalo čtyři minuty před pauzou. Znovu vše začalo dlouhým pasem, tentokrát od gólmana Matuly. Míč prodloužili postupně Allen s Vitebským a na konci akce byl znovu oblouček v podání Suleimana – 2:0.

Ve druhém poločase o sobě stále častěji dával vědět hostující celek. Středočeši byli více na balonu, přes pozorně hrající obranu soupeře se ale ne a ne propasírovat do šance. Ty nakonec přišly dvě, v žádné z nich ale hosté kontaktní trefu nevydolovali.

Šturmovi svěřenci se tak mohli radovat z cenné výhry 2:0 a do sezony vykročili tím nejlepším možným způsobem. Hned ve druhém kole navíc opět nastoupí doma, když v neděli přivítají Hlinsko.

František Šturma, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem:

„Měli jsme velice dobrý vstup do utkání a už v první minutě přišla gólová šance. Celkově musím kluky za celý první poločas pochválit, soupeře jsme přehrávali, po zásluze jsme daly dva krásné góly, které nám zajistily tři body. Druhá půle od nás herně dobrá nebyla. Soupeř byl lepší, ale výhru už jsme si i s trochou štěstí vzít nenechali. Tato fáze zápasu nám ukázala, že rozhodně máme na čem pracovat.“
Zdroj: https://krkonossky.denik.cz/fotbal-divize/dvoraci-rozjeli-novou-eru-vyhru-nad-dobrovici-vystrilel-nigerijsky-suleiman-2022.html

Číst více
Rychlé K.O. pro Matulu, pak pro celý mančaft. Dvoráci na Benátky vůbec nestačili

Porazit dvorští fotbalisté soupeře z Benátek nad Jizerou, pak by se oba celky v tabulce potkaly na podobných příčkách a rozdíl mezi nimi by byl jeden bod. Vše je ale jinak. Hosté pod Hankovým domem suverénně a hlavně zaslouženě vyhráli, usadili se na druhé příčce, zatímco Dvoráci jsou předposlední.

 

Naprosto zaslouženou porážkou skončil pro fotbalisty Dvora Králové nad Labem duel 4. kola Fortuna Divize C. Tři body si ze stadionu pod Hankovým domem odvezl velmi dobře hrající tým z Benátek nad Jizerou.

 

Dvůr Králové nad Labem – Benátky nad Jizerou 0:3 (0:1)

Domácí výhra nad Dobrovicí, pak dvě porážky. A teď třetí v řadě. Vstup do sezony musí ve městě na Labi hodnotit jako neúspěšný. Však se to odrazilo i v pohledu na tabulku, kde svěřenci trenéra Šturmy klesli už na předposlední příčku.

To jejich nedělní soupeř se po hladkém vítězství 3:0 vyhřívá na druhé pozici. Po zásluze. Středočeši ve Dvoře demonstrovali sílu, nutno dodat, že jim soupeř cestu za dalšími třemi body usnadnil.

Dvůr Králové n. L. - Benátky n. J.Zdroj: Renata JírováHosté byli lepším týmem a k cestě za úspěšným výsledkem jim už v prvním poločase pomohly tři momenty. Na konci šesté minuty inkasoval míčem tvrdý direkt gólman Matula, načež musel po pár minutách střídat. Jeho náhradník Václavík ke smůlu domácích ve 22. minutě neudržel balón po nenápadném centru do šestnáctky, ten spadl k nohám Macka a hosté rázem vedli.

Třetím zásadním momentem utkání byl fakt, že byli domácí zcela neškodní v útočné fázi. Snad jen parádní křídelní akce Allena snesla přísnější měřítko, k vyrovnání ale krátce před pauzou nevedla.

Po přestávce Dvoráci usilovali o zvrat. V 55. minutě byl na hranici faulu zastaven Hospedales, v obraně domácího mužstva vznikla díra a té trefou do prázdné branky využil Mbah. Z trestného kopu mohl naděje Východočechl vykřesat Vitebský, na ohrožení gólmana Dědka to ale nestačilo.

Poslední slovo tak měli znovu hosté, přesněji Slicho, jenž povedenou technickou ranou upravil na konečných 0:3.

 

František Šturma, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem:

„Soupeři musím pogratulovat, protože byl lepší, dynamičtější a fotbalovější. Benátky mají dobrý tým, jsou jedním z aspirantů na postup. My jsme ve stádiu práce, protože náš tým se tvořil zhruba před třemi týdny. Kluci si na sebe zvykají, nějakým způsobem pracujeme. Sedá si to, ale musíme více přidat, protože takto to nejde. Děláme spousty chyb, Benátky nás jednoznačně přehrály, mají lepší tým.“

 

Martin Hruška, hrající asistent trenéra TJ Dvůr Králové nad Labem:

„Utkání se nám vůbec nepodařilo. Benátky byly lepší ve všech směrech. Gratuluji soupeři k vítězství.“

 

Tomáš Staněk, trenér SK Benátky nad Jizerou:

„Utkání se mi dobře hodnotí. V něčem bylo podobné tomu z minulého týdne, s tím, že dnes byl trošku jiný vývoj zápasu. V prvním poločase jsme vstřelili branku, což se nám minulý týden nepodařilo. Do dvacáté minuty jsme měli tři jasné brankové příležitosti, které jsme měli proměnit. Naštěstí jsme poté skórovali a zápas měli pevně v rukou. Byli jsme dobře připravení. Naše výhra je naprosto zasloužená.“

Číst více
Nadšení a dobrá nálada jsou pryč. Dvoráci inkasovali tvrdý direkt od Hlinska

Dvorský trenér František Šturma označil porážku svého mužstva za zaslouženou. „Bohužel jsme absolutně nenavázali na předchozí povedené utkání s Dobrovicí a po velkých individuálních chybách jsme naprosto po zásluze prohráli. Soupeř byl v zápase lepší, důraznější, naprosto ve všech fotbalových aspektech před námi.“

 

Přesně před týdnem se fotbaloví funkcionáři i fanoušci ve Dvoře Králové nad Labem rozplývali nad vydařeným vstupem do sezony. Po dlouhé době konečně vítězný start! Uplynulo sedm dní a euforie je ta tam. Dvoráky pod Hankovým domem zostudil tým Hlinska, za záda gólmana Václavíka nasázel pět branek.

 

Dvůr Králové nad Labem – Hlinsko 0:5 (0:3)
Upřímně, takový debakl se v neděli na královédvorském stadionu nečekal. Velmi slušně zaplněná tribuna byla zvědava, zda domácí fotbalisté naváží na týden staré nadějné představení proti Dobrovici a zda na své konto připíší další tři body.

Nestalo se. Plně koncetrovaný soupeř domácí tým absolutně nepustil do hry a když se k tomu přidaly hrubé individuální chyby, padaly do branky svěřenců trenéra Šturmy jedna trefa za druhou.

Ta první přišla po hrubce gólmana ve 26. minuty. Václavík velmi dobře zareagoval na centr hostujícího mužstva, věřil si, že nebude muset míč boxovat a „zalepí“ jej v rukavicích. V souboji mu však balón vypadl přesně k nohám Křižáka a před ním už stála snadná úloha vrátit jej do sítě – 0:1.

Tenhle moment týmem otřásl a za dalších sedm minut se Hlinsko radovalo z další trefy. Aby toho nebylo málo, ve 44. minutě se pokračovalo ve hře po sporném zákroku na Hrušku a nekoncentrovanou obranu Dvora potřetí ztrestal Mayer.

Dvoráci byli zralí na ručník, k výraznému zlepšení nevedly ani změny v sestavě. Ve druhé půli mohl vykřesat naději na zvrat Hrubý, hlavičku mu ale na břevno vyškrábl gólman Doležal a dorážku Allena zblokovala obrana.

Domácí si tak kalich hořkosti dopili do dna. Čtvrtý zásah jim uštědřil Mayer a potupné bůro dokonal čtyři minuty před koncem střídající Hlouš.

 

František Šturma, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem:

„Bohužel jsme absolutně nenavázali na předchozí povedené utkání s Dobrovicí a po velkých individuálních chybách jsme naprosto po zásluze prohráli. Soupeř byl v zápase lepší, důraznější, naprosto ve všech fotbalových aspektech před námi. Nezbývá nám než se z tohoto duelu ponaučit. Dostali jsme pořádnou facku a musíme věřit, že se z ní co nejdříve oklepeme a nic podobného už se nestane.“

 

Martin Slavík, trenér FC Hlinsko v Čechách:

„Vzhledem k tomu, jak proběhlo první kolo, tak jsme čekali těžké utkání. Soupeř se prezentoval, že do soutěže vstoupil skvěle a musí se s ním počítat, zaměřili jsme se na jeho zápasy, přizpůsobili jsme tomu střed pole, vyčetli jsme, že používají dlouhé nákopy a po nich se útočníci prosazují. Zareagovali jsme na to rozestavením obrany a středové formace a jsem moc rád, že se to vyplatilo. Střed pole jsme ovládli, měli jsme odražené balony a na jejich nákopy byli nachystaní. Soupeř hrozil ze standardních situací, ale to jsme si pohlídali. My měli nějaké šance a výsledek je z venkovního zápasu perfektní. Jsou odehraná dvě kola, nic to neznamená, jsme rádi za tři body z venku, ale nebudou znamenat nic, pokud nebudou v následujících dvou domácích zápasech potvrzeny.“

Číst více

Nenašli jste, co hledáte?

Prohlédnout si archiv novinek